reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przesady ciazowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Mam nowy przesad.

Jak sie przyszla mama przestraszy czegos i zlapie sie np za buzie , czy za reke czy gdziekolwiek indziej to dzidzia bedzie mila tam myszke :tak: :tak:
To sie sprawdzilo na przykladzie moje babci.:tak: :tak:
 
Cos te przesady dotyczace plci malo sie w moim przypadku sprawdzily.:tak: :tak: :tak: Wszedzie mi dziewczynka wychodzila i tak mi wszytkie babcie i ciocie i mamy mowily a tu prosze bardzo chlopaczek jak sie patrzy.:tak: :tak:

A przepraszam natym tescie na noworodek .pl wyszedl mi w 60 % chlopak wiec jedynie to jakos zblizone bylo.:tak: :tak:
 
Cos te przesady dotyczace plci malo sie w moim przypadku sprawdzily.:tak: :tak: :tak: Wszedzie mi dziewczynka wychodzila i tak mi wszytkie babcie i ciocie i mamy mowily a tu prosze bardzo chlopaczek jak sie patrzy.:tak: :tak:

A przepraszam natym tescie na noworodek .pl wyszedl mi w 60 % chlopak wiec jedynie to jakos zblizone bylo.:tak: :tak:

A mi wszyscy mówili, że będzie syn i się sprawdziło :-D A w tym teście wyszła mi córka na ponad 60% :-p
 
Może to nie pod przesądy podchodzi.. ale mam pytanie - jak to jest: różowe ubranka dla dziewczynki, niebieskie dla chłopca - tak zawsze myślałam :tak: A tu mi dziś koleżanka (starsza, już babcia ;-)) mówi, że jest na odwrót :szok: Słyszałam już kiedyś o tym, ale wydawało mi się nielogiczne i myślałam, że się ktoś pomylił.. A tu mi matka synów mówi, że oni mieli różowe ubranka.. Czyżby to zależało od regionu??? :eek:
 
Nie slysazalam o takim zwyczaju ,ale jakos nie bede bardzo na nie zwracac uwagi. wiesz jak bedzie cos takego nie za bardzo dziewczecego ,ale rozowego to chyba chlopak sie nie obrazi:tak: :tak: :tak:
Z reszta ja strasznie lubie kremowe ciuszki i biale i bezowe dla dzieczynki i dla chlopaka dobre;-) ;-) ;-)
 
Możliwe, ze to zależy od regionu,ale u nas jest właśnie tak,że niebieski to dziewczynka,a różowy chłopiec. Choć mi też pasuje odwrotnie :eek:
 
Może to nie pod przesądy podchodzi.. ale mam pytanie - jak to jest: różowe ubranka dla dziewczynki, niebieskie dla chłopca - tak zawsze myślałam :tak: A tu mi dziś koleżanka (starsza, już babcia ;-)) mówi, że jest na odwrót :szok: Słyszałam już kiedyś o tym, ale wydawało mi się nielogiczne i myślałam, że się ktoś pomylił.. A tu mi matka synów mówi, że oni mieli różowe ubranka.. Czyżby to zależało od regionu??? :eek:

KIEDYś KTOś opowiedział mi właśnie to co napisałaś
i że Jezus był przyodziany w różową szatę a Maryja w niebieską
i podobno stąd różówy dla chłopców

ale przyznam, ze ja mojemu synkowi nie założe różowych ciuszków :eek:
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry