reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• UWAGA. 29.03 widzimy się o 11:00

Psychiatra odpowie na wasze pytania. Musieliśmy przełożyć z dzisiaj Dołącz .

UWAGA. Link do nagrań ze specjalistami!

Na razie z położną, pediatrą i ginekologiem położnikiem Zobacz .

Koronawirus. To musisz wiedzieć.

Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Przeziębienie w ciąży

Rozwiązania
0
Jestem w 5 tygodniu. ciąży, dopadło mnie straszliwe przeziębienie, czy wiecie jakie leki, oprócz domowych sposobów, można zażywać?

reklama

MISSbutterfly

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
1
Mnie ginekolog powiedział, że mniej szkody wyrządzi dziecku lek, aniżeli rozwijająca się lub długo trwająca choroba. Przy przeziębieniu spokojnie można zażywać paracetamol, bo on również działa przeciwzapalnie, a jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.

Thriade

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Przy gorączce paracetamol. Ale, jeśli będzie się pogarszało to do lekarza. Antybiotyki z grupy penicylin można brać (ja brałam w ciąży Ospen). Na gardło Tantum Verde do ssania / psikania, jest też *spam* do ssania, ale mi nie pomógł specjalnie.

wesolutka85

Mamusia Gwiazdki i Sasanki
Rozwiązania
0
oj na tym etapie ciąży wstrzymałabym się z jakimikolwiek antybiotykami, no chyba, że to nieuniknione.
Paracetamol przy gorączce, isla do ssania przy bólu gardła, dużo pij, prawidłowa dieta.
Zdrówka!

Bestyja :P

Administrator
Rozwiązania
1
Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
Jak ja byłam w ciąży przeziębiona to kupiłam w aptece takie kapsułki prenatal grip czy jakoś tak. Takie w różowym opakowaniu :) Mi pomogły. Zdrówka życzę.

Annika79

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Ja aktualnie 28 tc i już 3raz jestem niestety przeziębiona w tej ciąży. Miałam zestaw *spam* : syrop, tabletki na gardło i krople do nosa, niestety mi nie pomógł i skończyło się antybiotykiem Amotaks dis. Miałam też kapsułki Prenatal Grip Care i one nawet działały. Tantum Verde odradził mi farmaceuta, mówił że wielu lekarzy zapisuje je kobietom w ciąży a nie powinno się go brać w tym czasie i bądź tu człowieku mądry...

reklama

MISSbutterfly

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
1
Moim zdaniem *spam* to pic na wodę! Jeżeli wypijemy szklankę herbaty z sokiem domowej roboty, zjemy łyżkę naturalnego miodu lipowego, a na noc wypijemy kubek mleka z czosnkiem, masłem i miodem, to przyswoimy przynajmniej kilkunastokrotnie większą dawkę tych dobrych składników walczących z wirusami i bakteriami aniżeli przez cały dzień pijąc *spam*. Suche wyciągi z owoców to wg mnie jakiś żart :/ Ja przez cała ciążę piłam również tran norweski, chyba gal, w każdym bądź razie z oleju wątroby z dorsza, nie z rekina.

Do góry