reklama

Przeziębienie w ciąży

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Emillkaaa, 1 Styczeń 2016.

MISSbutterfly
Najlepsza odpowiedź MISSbutterfly, 2 Marzec 2016
Mnie ginekolog powiedział, że mniej szkody wyrządzi dziecku lek, aniżeli rozwijająca się lub długo trwająca choroba. Przy przeziębieniu spokojnie można... Przejdź do pełnej odpowiedzi
  1. Emillkaaa

Emillkaaa Początkująca w BB

Jestem w 5 tygodniu. ciąży, dopadło mnie straszliwe przeziębienie, czy wiecie jakie leki, oprócz domowych sposobów, można zażywać?

2. Najlepsza odpowiedź:
    Post #13791736 by MISSbutterfly, 2 Marzec 2016
  3. kassia181

kassia181 kochamy Cie nad życie****

jest syrop dla ciezarnych prenalen !

4. reklama
  5. Emillkaaa

Emillkaaa Początkująca w BB

Super, dziękuję! :-)

6. Thriade

Thriade Fanka BB :)

Przy gorączce paracetamol. Ale, jeśli będzie się pogarszało to do lekarza. Antybiotyki z grupy penicylin można brać (ja brałam w ciąży Ospen). Na gardło Tantum Verde do ssania / psikania, jest też prenalen do ssania, ale mi nie pomógł specjalnie.

7. wesolutka85

wesolutka85 Mamusia Gwiazdki i Sasanki

oj na tym etapie ciąży wstrzymałabym się z jakimikolwiek antybiotykami, no chyba, że to nieuniknione.
    Paracetamol przy gorączce, isla do ssania przy bólu gardła, dużo pij, prawidłowa dieta.
    Zdrówka!

8. Thriade

Thriade Fanka BB :)

Co do antybiotyków to wiadomo - decyduje lekarz.

9. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

10. Wampirzycakasia

Wampirzycakasia Zaciekawiona BB

Jak ja byłam w ciąży przeziębiona to kupiłam w aptece takie kapsułki prenatal grip czy jakoś tak. Takie w różowym opakowaniu :) Mi pomogły. Zdrówka życzę.

11. reklama
  12. Annika79

Annika79 Fanka BB :)

Ja aktualnie 28 tc i już 3raz jestem niestety przeziębiona w tej ciąży. Miałam zestaw prenalen : syrop, tabletki na gardło i krople do nosa, niestety mi nie pomógł i skończyło się antybiotykiem Amotaks dis. Miałam też kapsułki Prenatal Grip Care i one nawet działały. Tantum Verde odradził mi farmaceuta, mówił że wielu lekarzy zapisuje je kobietom w ciąży a nie powinno się go brać w tym czasie i bądź tu człowieku mądry...

13. MISSbutterfly

MISSbutterfly Zaangażowana w BB

Moim zdaniem Prenalen to pic na wodę! Jeżeli wypijemy szklankę herbaty z sokiem domowej roboty, zjemy łyżkę naturalnego miodu lipowego, a na noc wypijemy kubek mleka z czosnkiem, masłem i miodem, to przyswoimy przynajmniej kilkunastokrotnie większą dawkę tych dobrych składników walczących z wirusami i bakteriami aniżeli przez cały dzień pijąc prenalen. Suche wyciągi z owoców to wg mnie jakiś żart :/ Ja przez cała ciążę piłam również tran norweski, chyba gal, w każdym bądź razie z oleju wątroby z dorsza, nie z rekina.

Poleć forum