reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pusty pęcherzyk

Kasiakasia1992

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2018
Postów
17
Witam. Tydzień temu byłam u lekarza na usg i totalnie nic nie było widać bo to podobno bardzo wczesna ciąża. Kolejna wizyte wyznaczona na za tydzień, czyli wczoraj. Rano zrobiłam bete a na wizyte poszłam już z wynikiem który wyniósł ponad 25 tysięcy, co wskazuje na 7/8 tydzień. Na usg widoczny pęcherzyk ciążowy ale bez zarodka. Lekarz powiedział, że w tym tygodniu powinien być już widoczny. Mam poczekać 2 tygodnie i po tym czasie przyjść na kolejne usg, Jeśli nadal będzie puste jajo skieruje mnie na zabieg. Jestem załamana. Czy przez te 2 tygodnie jest jakaś sZansa na cud, że zarodek się pojawi? Czy jednak nie mam już na co liczyć?
 
reklama
Witam. Tydzień temu byłam u lekarza na usg i totalnie nic nie było widać bo to podobno bardzo wczesna ciąża. Kolejna wizyte wyznaczona na za tydzień, czyli wczoraj. Rano zrobiłam bete a na wizyte poszłam już z wynikiem który wyniósł ponad 25 tysięcy, co wskazuje na 7/8 tydzień. Na usg widoczny pęcherzyk ciążowy ale bez zarodka. Lekarz powiedział, że w tym tygodniu powinien być już widoczny. Mam poczekać 2 tygodnie i po tym czasie przyjść na kolejne usg, Jeśli nadal będzie puste jajo skieruje mnie na zabieg. Jestem załamana. Czy przez te 2 tygodnie jest jakaś sZansa na cud, że zarodek się pojawi? Czy jednak nie mam już na co liczyć?
Jest szansa. U mnie w 6 tygodniu byla beta 30 tysiecy i brak zarodka. Zarodek pojawil sie dwa dni pozniej. Trzeba byc dobrej mysli :)
 
Według bety wychodzi ten 7/8 tydzień, ale miałam nieregularne cykle. Ostatnio miałam @ 23 lipca, więc nie jest to możliwe żeby był to 7/8 tydzień. Nie wytrzymam te 2 tygodnie i chyba pójdę za tydzień. Jest sens robić bete jeśli przy pustym jaju rośnie jak w "normalnej" ciąży?
 
Jeśli miałaś ostatnią @ 23 lipca to jest właśnie 7 tydzień, chociaż przy nieregularnych okresach to może być inaczej. Na pewno na podstawie bety nie da się określić wieku ciąży, to się robi z ostatniej @ lub usg zarodka.
Musisz niestety czekać, na pewno nic nie jest przesądzone.
 
To nie jest 7 tydz. tylko 6 tydz i 3 dzień a to różnica. Jeśli dodatkowo owulacja się przesunęła to jest jeszcze wcześnie. Ja słuchałam serduszka w 7 tyg i 1 dniu. Jak beta przyrasta to wszystko jest ok. Nie masz się czym martwić. 3mam mocno kciuki
 
Dzięki za odpowiedzi :) nie umiem się tym nie martwić bo poprzednią ciążę poroniłam więc teraz jestem bardzo wyczulona.
Tym bardziej, że jakąś godzine temu miałam 3 bardzo silne skurcze, były krótkotrwałe co mniej więcej 15 minut. Zastanawia mnie dlaczego one się pojawiły ale na szczęście nie mam plamień ani nie kreawie. Te czekanie jest najgorsze.
 
6t + 3d to jest właśnie siódmy tydzień. Skończony 6 ale leci już 7. Tak to lekarze określają.
Ale to tylko wyliczenia według OM, jeśli @ są nieregularne to owulacja mogła być później i po prostu ciaza jest młodsza niż wynika z OM. Trzeba cierpliwie czekać (wiem, łatwo się mówi..). Beta przyrasta, to dobry znak.
 
reklama
Do góry