reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie o luteinę

Justi1234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2020
Postów
734
hej dziewczyny mam pytanie. Ostatnio miałam nieregularny okres i dostałam na wywołanie luteinę 100 dopochwową. Staramy się o ciążę i jest teraz 17 dc, jak wynika z testów owu i mojego samopoczucia jestem już po owulacji. I czy teraz mogę wziać tę luteinę 100 ? Gdyby okazało się, że jestem w ciąży to podtrzyma ją a jeśli testy będą negatywne to odstawię i pojawi się okres. Jak myślicie? Dziękuję za rady 🙃 :)
 
reklama
Testy owu nie mówią że owu była a jak weźmiesz owu możesz sobie zablokować owulacje bo ona blokuje w takiej dawce. Ja bym nie brała luteiny jak nie masz pewności że owu napewno była.
hej dziewczyny mam pytanie. Ostatnio miałam nieregularny okres i dostałam na wywołanie luteinę 100 dopochwową. Staramy się o ciążę i jest teraz 17 dc, jak wynika z testów owu i mojego samopoczucia jestem już po owulacji. I czy teraz mogę wziać tę luteinę 100 ? Gdyby okazało się, że jestem w ciąży to podtrzyma ją a jeśli testy będą negatywne to odstawię i pojawi się okres. Jak myślicie? Dziękuję za rady [emoji854] :)
 
Testy owu nie mówią że owu była a jak weźmiesz owu możesz sobie zablokować owulacje bo ona blokuje w takiej dawce. Ja bym nie brała luteiny jak nie masz pewności że owu napewno była.
Stresuję się, że znowu mi sie opóźni okres i będę czekać. Niby miałam ten płodny śluz, juz go nie ma. Ale właśnie jak piszesz nie chcę zablokować nic ani zepsuć i tak się zastanawiam co robić.
 
Ewentualnie zbadaj progesteron 7-8 dni od pozytywnego testu owu i jak była owu to możesz wziąć i jak ma być okres to przyjdzie w trakcie zażywania luteiny. A zazywajac luteine teraz i zbadałabys progesteron 7-8 dni po pozytywnym teście to wynik wyjdzie fałszywy bo luteina jest naturalnym progesteronem i nie pokaże ci faktycznie jaki jest progesteron u ciebie we krwi.
 
Stresuję się, że znowu mi sie opóźni okres i będę czekać. Niby miałam ten płodny śluz, juz go nie ma. Ale właśnie jak piszesz nie chcę zablokować nic ani zepsuć i tak się zastanawiam co robić.
Zbadaj progesteron 7-8 dni po pozytywnym owu i jak będzie 10 i wyższy to na wszelki wypadek wes luteine a jak niższy niż 10 to znaczy że owu nie było i nie ma po co brać luteine chyba że na wywołanie jak znowu okres nie przyjdzie.
 
reklama
Do góry