reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie o luteinę

reklama
Jak masz nieregularne to spróbuj NPR np według rotzera. Początkowo wydaje sie to trudne i skomplikowane, ale naprawdę to pozory. A o interpretacje mozesz zapytać nawet tu na forum.

Mozesz zacząć nawet jutro, ( wtedy zamiast skoku zauważysz spadek temperatury na miesiączkę) wybierz stała godzinę i mierz np w ustach, tylko zawsze układaj tak samo termometr.
Ja sobie rysuje w zeszycie bo moge dopisać rożne dodatkowe informacje, ale sa i rożne aplikacje ( nie polecę jakie bo nie znam).
Wtedy masz większość pewność kiedy
" jest" owulacja i mozesz przewidzieć czas miesiaczki
Dla mnie to wygodne bo nic mnie nie zaskoczy na na zakupach.
 
Jak masz nieregularne to spróbuj NPR np według rotzera. Początkowo wydaje sie to trudne i skomplikowane, ale naprawdę to pozory. A o interpretacje mozesz zapytać nawet tu na forum.

Mozesz zacząć nawet jutro, ( wtedy zamiast skoku zauważysz spadek temperatury na miesiączkę) wybierz stała godzinę i mierz np w ustach, tylko zawsze układaj tak samo termometr.
Ja sobie rysuje w zeszycie bo moge dopisać rożne dodatkowe informacje, ale sa i rożne aplikacje ( nie polecę jakie bo nie znam).
Wtedy masz większość pewność kiedy
" jest" owulacja i mozesz przewidzieć czas miesiaczki
Dla mnie to wygodne bo nic mnie nie zaskoczy na na zakupach.
Ja mam strasznie nieregularne cykle. Co to jest to rotzera?
 
Jak masz nieregularne to spróbuj NPR np według rotzera. Początkowo wydaje sie to trudne i skomplikowane, ale naprawdę to pozory. A o interpretacje mozesz zapytać nawet tu na forum.

Mozesz zacząć nawet jutro, ( wtedy zamiast skoku zauważysz spadek temperatury na miesiączkę) wybierz stała godzinę i mierz np w ustach, tylko zawsze układaj tak samo termometr.
Ja sobie rysuje w zeszycie bo moge dopisać rożne dodatkowe informacje, ale sa i rożne aplikacje ( nie polecę jakie bo nie znam).
Wtedy masz większość pewność kiedy
" jest" owulacja i mozesz przewidzieć czas miesiaczki
Dla mnie to wygodne bo nic mnie nie zaskoczy na na zakupach.
Ale jeśli ja już jestem po owulacji to co wtedy zobaczę na wykresie temperatur? Spadek kiedy będzie miał przyjść okres tak?
 
Dziwne jest też to że nagle mam twarz w pryszczach, zawsze mam wysyp kilku wyprysków przed okresem, ale nigdy w okolicy owulacji.
 
Ja mam strasznie nieregularne cykle. Co to jest to rotzera?
Naturalne planowanie rodziny. Zapisujesz na wykresie temperatury i sluz.
Przed owulacja temperatury sa niskie, a przy owulacji rosna o min 0,2 stopnia. Ok 14 dni pozniej tem spada i jest miesiaczka.
Oczywiście norma jest 10-17 tem wyzszych choć przyjmuje sie te 14, 21 wyzszych to pewna ciaza. każda kobieta musi u siebie sprawdzic indywidualnie. Jesli ktos ma poniżej często ma problemy z zajściem w ciaze. Wiec czas od poczatku cyklu do owulacji jest zmienny, a czas od owulacji do miesiaczki stały. Dlatego jest to wygodne.
To moj przykładowy cykl. Jest nie pełny, bo po 3 wyzszych i pierwsze po okresie nie mierze. Na tyle znam juz organizm ze moge tak robic, ale na poczatku trzeba codziennie tu widac jak zaznaczam temperatury zaburzone, te kropki w nawiasie. U góry zapisałam dlaczego zaburzone. Dlatego lubię na papierze bo w aplikacji sie tajnie da.
image.jpeg
 
image.jpeg
Widac w 30 dniu cyklu rano była niska wiec odrazu zakładam podpaski bo wiem ze bedzie okres. Faza od owulacji te cyferki 123 do miesiaczki trwa u mnie książkowe 14 dni. Literka b zaznaczam sobie bol owulacyjny,
I juz zdjęcie z następnego cyklu. Dzis jeszcze wysoka, jutro pojutrze bedzie niska i miesiaczka. U góry zapisuje długość cykli, u mnie 24-31.
image.jpeg
 
Naturalne planowanie rodziny. Zapisujesz na wykresie temperatury i sluz.
Przed owulacja temperatury sa niskie, a przy owulacji rosna o min 0,2 stopnia. Ok 14 dni pozniej tem spada i jest miesiaczka.
Oczywiście norma jest 10-17 tem wyzszych choć przyjmuje sie te 14, 21 wyzszych to pewna ciaza. każda kobieta musi u siebie sprawdzic indywidualnie. Jesli ktos ma poniżej często ma problemy z zajściem w ciaze. Wiec czas od poczatku cyklu do owulacji jest zmienny, a czas od owulacji do miesiaczki stały. Dlatego jest to wygodne.
To moj przykładowy cykl. Jest nie pełny, bo po 3 wyzszych i pierwsze po okresie nie mierze. Na tyle znam juz organizm ze moge tak robic, ale na poczatku trzeba codziennie tu widac jak zaznaczam temperatury zaburzone, te kropki w nawiasie. U góry zapisałam dlaczego zaburzone. Dlatego lubię na papierze bo w aplikacji sie tajnie da.Zobacz załącznik 1150375
Ok. Dziękuję. Ja akurat mam aplikacje że mogę zaznaczyć zaburzone temperatury
 
reklama
Naturalne planowanie rodziny. Zapisujesz na wykresie temperatury i sluz.
Przed owulacja temperatury sa niskie, a przy owulacji rosna o min 0,2 stopnia. Ok 14 dni pozniej tem spada i jest miesiaczka.
Oczywiście norma jest 10-17 tem wyzszych choć przyjmuje sie te 14, 21 wyzszych to pewna ciaza. każda kobieta musi u siebie sprawdzic indywidualnie. Jesli ktos ma poniżej często ma problemy z zajściem w ciaze. Wiec czas od poczatku cyklu do owulacji jest zmienny, a czas od owulacji do miesiaczki stały. Dlatego jest to wygodne.
To moj przykładowy cykl. Jest nie pełny, bo po 3 wyzszych i pierwsze po okresie nie mierze. Na tyle znam juz organizm ze moge tak robic, ale na poczatku trzeba codziennie tu widac jak zaznaczam temperatury zaburzone, te kropki w nawiasie. U góry zapisałam dlaczego zaburzone. Dlatego lubię na papierze bo w aplikacji sie tajnie da.Zobacz załącznik 1150375
A powiedz mi jak wygląda śluz przed owulacja, w trakcie i po owulacji?
 
Do góry