reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie o ubezpieczenie

reklama
Witam W czerwcu kończę studia A na wrzesień mam termin porodu. Orientujecie się jak to jest z ubezpieczeniem moim i dzieciątka w takim przypadku i jakie zasiłki będę mi przysługiwać jeśli do tej pory nigdzie nie pracowałam, a narzeczony zatrudniony jest na umowę zlecenie ?
:-( :(

Nie wypowiem się o zasiłkach typu dla bezrobotnych, czy macierzyńskim w tym przypadku, bo nie wiem. Po porodzie należy się becikowe, a jeśli nie przekroczycie progu dochodowego to dopłata do becikowego, rodzinne oraz 500+. Narzeczony, mógłby wziąć jeszcze urlop tacierzyński, ale przy umowie zleceniu nie wiem jak to formalnie wygląda.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne, to nie musisz się martwić, prowadzenie ciąży, poród i połóg są objęte opieką medyczną na NFZ, mimo braku ubezpieczenia. W takim przypadku dostaniesz do podpisania oświadczenie, że jesteś w ciąży, każdorazowa wizyta u jakiegokolwiek lekarza na NFZ, w związku z ciążą, to taki świstek do podpisania. Wiem, bo jestem nieubezpieczona, jestem w ciąży i się okazało, że nie muszę na cito rejestrować się w PUPie.
 
Kazda kobieta w ciązy posiada ubezpieczenie. NIe ma tutaj znaczenia czy:
jest wpisana w pup czy nie
czy posiada pracę czy nie
Z ustawy wynika, że jak jesteś w ciązy to nie trzeba sie o ubezpieczenie martwić!

Polecam jednak wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie na życie. Ubezpieczenie takie chroni Cie od nieprzewidzianych sytuacji w życiu.
nn.pl/ochrona-zdrowia - polecam spojrzeć sobie na przykład na ubezpieczenia od Nationale Nederlanden.
 
Ostatnia edycja:
Zwróć uwagę od czego jest ubezpieczenie i kiedy np. nie działa.
I jakie kwoty otrzymasz w razie wypadku.
Ubezpieczenia zmieniają się tak dynamicznie, że nie można konkretnego polecić.
 
W ciązy każda kobieta jest ubezpieczona, jednak dla mnie dla wygodny warto zastanowić sie jeszcze nad dodatkowym ubezpieczeniem. Wiadomo jak wyglada nasza polska służba zdrowia i wizyty na fundusz. Bywa, ze na nfz nie mamy jednego lekarza ale bywamy u wielu.

Fajne są dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, które mogą pokryć koszty wizyt czy badan w laboratoriach. Wiele towarzystw ubezpiczeniowych ma coś takiego. Warto jest porównać sobie oferty prywatnych ubezpieczeń na stronie Link do: Ubezpieczenie zdrowotne na Wygodnie.pl - sprawdź
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry