reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety maluszków

uuu elfiko chyba jestes w czołówce


u nas jest zupka jarzynowa z królikiem, warzywa z indykiem (bobovita), czasem dla odmiany zupka jarzynowa (tez bobovity), no i czasem tak ze 2x w tygodniu gotuje sama: ziemniak, marchew + królik, i czasem + burak czerwony

deserek to u nas jabłko tarte i banan - taki rozbełtany (nie ze słoiczka bo w moich sklepach nie ma), jak sie wybiore na zakupy gdzies dalej to dokupie innych smaków

soczki: jabłkowy, marchwiowo-jabłkowy i gruszkowy, (mam tez winogronowy i jakis z koprem ale jeszcze ich nie dawalam)
 
reklama
uuuuuuu dziewczyny to u nas totalne opuznienie........

u nas na razie jablko, marchewka, albo razem, winogrono i jagody, zupek jeszcze mu nie daje, a z soczkow to jablkowy i jablkowo-marchwiowy..........
 
ja oprócz wszystkich tych zupek deserków i soczków daję niuni marchewkę z kurczaczkiem z rosołu
wcina aż jej się uszy trzęsą :laugh: :laugh:
i wczoraj dostała kilka chrupków kukurydzianych
 
Dziewczyny głupie pytanie - ale co to sa te danonki - to jogurt, czy serek? I jak to podawac, bo u mojej Majki nic w menu sie juz nie zmieści to zamiast czego jej to dac? porcji mleka?
 
Tusia

4582.jpg

DANONKI TWAROŻEK OWOCOWY 4x50g
Nie zawiera sztucznych barwników ani konserwantów. Skład: twarożek odtłuszczony, cukier, śmietanka, przecier owocowy, aromat identyczny do naturalnego. Wartość odżywcza w 100 g - 122 kcal.
(1kg 15.75zł)
 
Pamiętam, że Paula pierwszego danonka dostała jak miała 5 miesięcy i nic jej nie było.

Adaś wcina:
warzywka(ziemniak, marchew, pietruszka, seler, groszek, kukurydza, brokuły, kalafior) z kurczakiem, królikiem, cielęciną, indykiem. Dziś wszamał cały słoiczek warzywa+kurczak+jabłka i baaaaardzo mu to smakowało.
Z owoców: jabłka, gruszki, banany, brzoskwinie, jagody, dzika róża, malina, winogron.
Z soczków: jabłkowo-marchewkowy, jabłkowy, nektar z bananów, brzoskwiniowy, winogronowy.
Kaszki ryżowe: z owoców leśnych i malinowa
Mleczno-ryżowe niestety zostały nie zaakceptowane.
Herbatka z owoców leśnych i ziół.

A nasze karmienie wygląda następująco:
5.00 przez sen 140-150 ml mleka z zagęszczaczem
9.00 180-200 ml mleka z zagęszczaczem
13.00 obiadek 130-150 ml.
16.00 kaszka ryżowa na wodzie 130 ml +1/2 słoiczka owoców
20.00 200 ml mleka z zageszczaczem
W międzyczasie herbatka i soczki

I tak wkółko :)
 
Moje je to co Niuńki i jeszcze trochę. A pory jedzeniowe i je tak:

8:30 220 ml mleka zageszczonego kleikiem ryżowym
13:00 220 ml mleka zageszczonego kleikiem ryżowym
17:00 słoiczek obiadku
19:00 deserek
20:30 220 ml mleka z kaszką owocową

No i w między czasie cos tam do picia - ostatnio herbatki, soczków cos nie chce.
 
Niuńka pisze:
Adaś wcina:
warzywka(ziemniak, marchew, pietruszka, seler, groszek, kukurydza, brokuły, kalafior) z kurczakiem, królikiem, cielęciną, indykiem. Dziś wszamał cały słoiczek warzywa+kurczak+jabłka i baaaaardzo mu to smakowało.
Z owoców: jabłka, gruszki, banany, brzoskwinie, jagody, dzika róża, malina, winogron.
Niuńka a skąd ty te wszystkie warzywa bierzesz? bo wiem że elfiko ma z ogródka a ty?
pytam bo ja właśnie dlatego daje przeważnie słoiczki bo nie mam warzyw "własnych" tylko ze sklepu wiec sie troche łamie z ich dawaniem
 
Kate, kupuje gdzie popadnie. Niestety nie mam swojego ogródka, a u nas w miescie nie ma sklepow ze zdrowa sprawdzona zywnością, więc sama rozumiesz.... ::)
 
reklama
Do góry