reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzay diete naszych maluszków:)

my już jedziemy z marchewką blisko tydzień i to był mega kupkowy tydzień jak nigdy może coś mu tam wspomaga ekhmmm no ...
dam mu od jutra ziemniaczka tylko co ja mam go rozplaskać ugotowanego i już ? a potem m kupił dynie i też mu otworze i spróbujemy na koniec jabłko myśle ze pod koniec miesiaca już mu stworze mieszanke ......

Marika - ja kupiłam Baby Dream jabłuszko ale zostawiłam kurde bo mega słoik jakiś a z hippa są takie malutkie chociaż generalnie u nas rządzi hipp w sklepach

a co do sinlac ja kupiłam bo u mnie nie ma kaszek jako kaszek moge sobie manne kupić albo owocową i kupiłam dodawałam do mleka i poddałam się bo jakby głodniejszy był mimo ze nie zmniejszałam mleka tylko ja nie wiem czy to prawdziwy sinlac czy nie bo wygląda tak IMG_1278.jpgbez mleka soi i glutenu i to mnie skusiło
 

Załączniki

  • IMG_1278.jpg
    IMG_1278.jpg
    28,7 KB · Wyświetleń: 71
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
My też same słoiczki narazie bo jak sama blenduje to i tak za geste i się krztusi mała , jabłko podajemy skrobane tylko :)
 
Pustiszi ja bym ugotowanego ziemniaka przetarła przez sitko, wtedy nie będzie żadnych grudek.

Monika, ostatnio dostałam w jakiejś reklamowej przesyłce słoiczek marchewki z BoboVity i w składzie jest 78% marchewki i 22% wody, więc myślę że też tak będę robić - swoje warzywa troszkę rozrzedzone wodą, by były bardziej płynne:)

Hihi przymierzam się jak nie wiem a jeszcze mam 2 miesiące czasu;-)
 
noo dokładnie tak robię - gotuję marchewkę i blenduję ją razem z wodą tą z gotowania. konsystencja jest półpłynna i moja córcia ślicznie to zajada.
 
U mnie te marchewki to jeszcze chyba z ubiegłego roku poluje juz tyle razy na takie maciupkie świeżonki jak jaskiniowiec i wole dać słoika a do ziemniaka dodać masło czy oliwę z oliwek czy co ?
 
Dziewczyny a ja mam pytanie odnosnie wprowadzanie glutenu. Z tego co wyczytalam to u dzieci karmionych piersia powinno sie juz wprowadzac w 5-6 miesiacu zycia,aby nie mialo celiaki. Czyli rozumiem, ze te dwie lyzeczki kaszki moge zacza dawac juz za jakies dwa tygodnie, skoro w niedziele konczy 4 miesiace,tak? Czy lepiej poczekac? Czy wy w ogole nie robicie ekspozycji glutenu, bo nie wyczytalam tu...Warzywka po lyzeczce chce dopiero jak bedzie mial skonczone 5,5 miesiaca.
 
Tamtusia, my na cycusiu i gluten chcę wprowadzić jak skończy 5 miesięcy. Myślę, że będę pół łyżeczki kaszki dodawała do swojego odciągniętego mleka na początek. Marchew.kę jak skończy 6 miesięcy, może wcześniej jeśli bardzo będzie się rwał do jedzenia
 
reklama
Tamtusia - jest dokładnie tak jak piszesz, podając teraz gluten, może na zaś brakiem celiakii zadziałać. Ja zacznę jak Laura skończy 5 miesięcy.

Dziś pół dużego słoika jabłuszek poszło i mnie poganiała wręcz żeby szybciej:) i cała uwalona - dziś jedziemy po śliniaczki:)
 
Do góry