reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj i postepy naszych dzieci.

Jak tam ruchowo rozwijaja sie wasze dzieci? U nas glowa trzymana wysoko na brzuchu. A dzisiaj w nocy mnie mlody zaskoczyl bo.... przekrecil sie dwa razy z brzucha na ktorym spal na plecy!!!! Juz od dwoch dni jak go kladlam w dzien na brzuchu to po pewnym czasie kombinowal jak sie przekrecic no a dzisiaj mu sie udalo!!! Jestem w szoku, bo Tymek przekrecal sie na brzuch po pol roku a na plecy duzo, duzo pozniej. Wiem ze to jeszcze raczej nie jest prawidlowy obrot ale i tak jestem w szoku.
 
reklama
Marcia - ponoć drugie dzieci szybciej się rozwijają przy starszym rodzeństwie. Ta teoria sprawdziła się u mojej szwagierki, a pamiętam jak mama mi opowiadała że ja szybko się wszystkiego uczyłam przy starszym bracieh:-)

U nas też już głowa pięknie trzymana leżąc na brzuszku, potrafimy złapać zabawkę i ja przytrzymać, potrafimy przekręcić się z pleców na boki i zdarza się że z rozpędu na brzuszek, coraz więcej "gadamy" i zaczynamy się śmiać:-)
 
U nas to wyglada tak (zaczynamy 8 tydzień) , zaczyna sie uśmiechać ale tylko do mnie , ślini się jak diabli, od kilku dni smoczek jest beee (tylko przy zasypianie) za to rączki pyszne, ładnie wodzi oczkami za karuzelą i wystawia rączki ale jeszcze nie łapie, zaczyna gaworzyć i jeśli sam głośniej coś "powie" to duże zdziwienie maluje sie na jego twarzy. Jak trzymam go na prosto do odbicia pięknie trzyma główkę natomiast nie lubi leżeć na brzuszku. Kładę go kilka razy tak po minucie to główkę ładnie odrywa :)






Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Ostatnia edycja:
Michałek ladnie sie smieje i to w glos, jak sie mu da to trzyma w raczce przedmioty i czesto sam cos lapie, glowe tez ladnie trzyma, choc na brzuchu lezec nie lubi.
Raczki tez wciaz sa w buzi :-)
Jeszcze sie nie przekreca.
 
U nas wesoło. Śmiejemy się do rodziców i brata. Olo dużo gada i raz wygugał "mami" wiem że to przypadek ale miło było :D
Odkrycie z wczoraj to zabawa piłką. Na leżaczku bujaczku kopie piłkę nóżkami z bujaka albo sobie do rączek które ostatnio non stop w buzi są.
 
Ewcia śmieje się na głos, dziś przewroty na brzuszek nauczyła się robić. Na brzuchu malpiszonek mały leżeć nie chce, słabo główkę dźwiga, ale na rączkach w pionie trzyma nieźle. Długo grzechotkę w rączce trzyma, macha nią, do buzi pcha.
Ależ szybko rozwijają sie te nasze maluchy
 
U nas wyglada to tak:
-raczki w buzi non stop
-główka pięknie trzymana i na brzuszku i przy odbijaniu
-karuzela jest super-potrafi nawet godzine na nią patrzeć i próbuje łapać misiaczki
-zabaweczek jeszcze nie trzyma samodzielnie....
-chlapie nóżkami przy kąpieli
-zaczyna śmiać się w głos
-gada jak najęty:-D
przekręca się z plecków na boczki i odwrotnie(na brzuszek jeszcze nie)
 
U nas wesoło. Śmiejemy się do rodziców i brata. Olo dużo gada i raz wygugał "mami" wiem że to przypadek ale miło było :D
Odkrycie z wczoraj to zabawa piłką. Na leżaczku bujaczku kopie piłkę nóżkami z bujaka albo sobie do rączek które ostatnio non stop w buzi są.

u nas tak samo :)
 
reklama
Oj tak raczki to teraz numer jeden. Usmiechy i gadanie rowniez. W glos tez potrafi sie juz zasmiac. Z lapaniem zabawek jeszcze kiepsko ale raczki wyciaga do zwierzatek na karuzelce lub w bujaczku.
 
Do góry