reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ruchy dzidzi

moj maluch wczoraj i dzisiaj tak kopie, jakby gral w pilke :), smieje sie, ze charakterek mojego meza powoli wychodzi-hehe, ciesze sie bo lubie zywe dzieci, moze dlatego, ze sama jestem raczej spokojna :)
 
reklama
Rada dla kopanych po nocy. Przed pójście do łóżka ukołysz swoje dziecię w brzusiu.
Twoje maleństwo leży spokojnie w macicy lub śpi przez kilka godzin, by przez następne kilka godzin czuwać, wiercić się i przeciągać. W ciągu dnia usypia je kołysanie, kiedy chodzisz lub jedziesz samochodem. To dlatego będzie uwielbiało zasypiać kołysane w twoich ramionach. W twoim brzuszku jest ciemno, dlatego maleństwo nie odróżnia dnia od nocy. Budzi się i zasypia w nieregularnych odstępach czasu. Temu samemu rozkładowi podporządkuje się po narodzinach, aż do chwili, gdy ustali regularniejszy tryb życia.
 
MariaOla dobra rada. Moja dzidzia ostatnio nie daje mi spać, ale dopiero ok 4 nad ranem. Jak się położę, to chwilę się powierci, a później uspokaja się, ale nad ranem znowu zaczyna się ruszać :( Dzisiaj nie spałam od 4 do 6 rano, dopiero później udało mi się znowu zasnąć. Spałam aż do wpółdo dziesiątej :)
 
Noo mnie dzis dzidzi obudzilo.
Pozno poszlam spac wstalam wczesnie zjadlam sniadanie i sie znowu polozylam no ieraz dzidzi tak mocno zaczelo kopac ze mnie obudzilo. Fajne uczucie bo to tak jakbym slyszala'' mama wstawaj, nudzi mi sie tutaj'' :D Pozatym polozylam sie na chwile na pleckach odkrylam koldre i dzidzi zamarlo, jakby sie swiatlem zdziwilo a potem polozylam reke na brzuchu to tak mocno kopnelo jak nigdy, na zewnatrz czuc nie bylo (bo mam dodatkowa warstwe ocieplajaca) ale od wewnatrz.. to ojej :p
 
Maleństwa otwierają oczka dopiero na początku trzeciego trymestru ;)
Ale my mamy potrafimy sobie wiele wyobrazić :laugh:
 
Mariola
Otwieraja oczka owszem ale zanim je otworza sa w stanie odebrac swiatlo i ciemnosc przynajmniej na tym etapie ciazy, w koncu jak ty masz zamkniete oczy to przez powieki przenika troche swiatla jak jest jasno ne? A w macicy wcale nie jest ciemno, jest jak w ciemni fotograficznej, lekkie rozproszone rozowe swiatlo :p
 
a w ciemni z zamkniętymi oczkami też widać tylko ciemność ;) Ale być może masz rację, choć czytałam inaczej.
 
Wczoraj wieczorem dzidzia tak się wcisnęła w lewy kąt brzusia, że Jarek był go w stanie wyczuć i klepał i głaskał maleństwo, a ono się lekko wierciło. Słodka chwila ;D
 
reklama
Do góry