reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maluszka

Hej dziewczyny !

Pierwsze ruchy dziecka powinno sie poczuć ok 16 - 20 tc , czasem jednak trochę później tj ok 23 tc . Zależy to od wielu czynników , wagi matki ( osoby grubsze czuja później ) wielkości dziecka, ilości wód płodowych , położenia macicy , aktywności płodu itd ...
Ja poczułam w 14 tc , ale tylko dla tego że moje dziecko jest " wieksze " niż powinno na swój wiek , a do tego łożysko umiejscowione jest na przedniej ścianie macicy. Wczesniej raczej nie byłoby szans na to . Lekarze mówią , że zanim płód nie osiągnie ok 10 cm ( dł siedzeniowo- ciemieniowa ) czyli dł. całkowita ok 13 cm, fizycznie jest nie możliwe aby poczuć ruchy , ponieważ są tłumione przez pęcherz plodowy , wody płodowe, macicę , mięśnie brzucha, tłuszcz i dopiero skóra . Prostym sposobem na sprawdzenie czy to ruchy dziecka , czy wam sie zdawało jest to , że po poczuciu po raz pierwszy ruchów , potem czujecie je codziennie , z dnia na dzień coraz mocniej ! I w tedy nie można już tego z niczym pomylić :tak:
 
reklama
Dlaczegotak - tak to co piszesz to niezaprzeczalne fakty medyczne - ale ja czułam mojego dzidziola już dwa razy - i wiem, że to napewno ruchy dziecka bo pamiętam z porzedniej ciąży jak to jest - chyba,że mam taką wybujałą wyobraźnie ????????? nie wiem dlaczego go tak wcześnie poczułam
 
Aqua
Jesteś już w 13 tc , a po zatym może twój dzidziuś tez rozwija sie szybciej ? Zobacz na swoim usg ile cm ma dzidziuś, może też tak jak u mnie jest większy na swój wiek ? A może zaszłaś w ciążę troszkę wcześniej niż przypuszczasz ? w 13 tc mój dzidzius miał 73 mm prawie 7,5 cm + nóżki ( ok 3 cm ) to juz można poczuć , ale jeśli dzidzius jest mniejszy to sama nie wiem , ja sie jeszcze z czymś takim nie spotkałam , ale Ty sama kochana wiesz najlepiej co czujesz i co ja ci będę mówiła ? ;-) zapytaj najlepiej ginka , ja pytałam na wizycie w 11 tc kiedy moge poczuć , to mi powiedział że najwcześniej 15 - 16 tc , bo wcześniej jest to nie możliwe , a jednak poczułam w 14 tc i co ? I to na 100 % są ruchy bo nie poczułam tego raz tylko czuję to codziennie , kilkanaście razy ( ma swoje godziny , chyba jak jest głodny )
Więc ty może poczułaś w 13 tc , to sprawa indywidualna. U mnie na sierpniówkach na palcach jednej reki można policzyć dziewczyny które czują ruchy , a niektóre są już w prawie 18 tc i nic nie czują !

Tak czy siak gratuluje ruchów dzidzi i oby pojawiały sie codziennie , bo to super uczucie , ja czasem śmieje sie sama do siebie , tak mi w brzuchu buszuje !
 
ide w czwartek na usg i musze gina zapytać - może faktycznie ciąża jest starsza ?????? przy pierwszej ciąży ruchy czułam dość późno ale Kubutek byl malusi - urodził się z wagą 2800 a więć teraz młode troszke mnie zaskoczyło - no zobaczymy jak wygląda dzidziol i co powie lekarz
 
Zastanawiam się, jak to jest czuć ruchu maluszka...

u mnie to było przy madzi w 20tygodniu, siedziałam sobie i jakby mnie ktoś smyrnął od środka, jakby ktoś mnie dotknął palcem, ale tak delikatnie, ale ewidentnie w środku... jak to się stało wiedziałam że to to...
...nie czułam motylków, burczenia czy czegoś takiego... po prostu delikatne dotknięcie, ktoś obrazowo napisał, jakby cię ryba ogonem dotnkęła.:tak:

teraz w 13tyg też próbuję wsłuchać się ale na razie nic nie czuję... myślę że przy drugiej ciąży 16-18 tydzień to będzie to.

co do Aquy, to wierzę że poczuła, bo spotkałam się z info że właśnie od 13go można czuć, warunek druga ciąża i chudy brzuszek... GRATULUJĘ więc AQUA i czekam z upragnieniem na swoje:-)
 
Tak ja również już czekam z utęsknieniem :-) widziałam jak rusza się maleństwo w brzuszku teraz czekam na tego pierwszego kopniaka ;-) buziaki Majeczka
 
hej

i ja już czuje ruchy maluszka (od soboty), tak bardzo się ciesze, choc na początku miałam watpliwości, ale juz teraz jestem przekonana że to jednak ONO :happy2::happy2::happy2:

dziś mam usg, to jeszcze ujrze tego fikajacego człowieczka :happy2:
 
Ja też myślałam, że czuję jak maluch bryka ale położna w instytucie powiedziała mi że to niemożliwe i najwcześniej poczuję w 16 tc ale czegoś takiego w życiu nie czułam więc co to było?:-)skoro mówią specjaliści że niemożliwe to im uwierzę;) może to tylko moje pobożne życzenia bo chciałabym bardzo żeby smyk dawał znać że u niego wszystko ok:)
Ja jestem niestety strasznie chuda teraz przez te kamienie 12 ponad tydzień a ja nadal ważę 5 kilo mniej niż przed ciążą... w środę mi się dostanie od ginki :sorry2:
to może dlatego coś czuję ? Nie mam pojęcia hahah :) Ale w szpitalu wszyscy myśleli że to już 5 miesiąc taka jestem "duża" :szok:

A dzisiaj ruszył kamol w prawej nerce i lewituję nad ziemią z bólu ale trzymam się twardo muza głośno i wyję jak trzeba...
 
reklama
pycha - gratuluję:tak::tak:

sanya- bardzo mi przykro, że tak cierpisz... kiedy będziesz miała zabieg usunięcia tych kamieni??
 
Do góry