reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Self-employed w UK

reklama
misiula - jak jestes self employed to nic twoje zarobki nie maja do MA... musisz oplacac skladki. Jak staralam sie o pierwsze MA to nikt nie sprawdzal moich zarobkow, nigdzie nie musialam ich podawac, ani zalanczac zadnych dokumentow, sprawdzaja czy jestes zarejestrowana i czy odporowadzasz skladki to tyle. Teraz niedawno wypelnialam o drugie MA i to samo...formularz ze strony... imie nazwisko, nr NIN, od kiedy samozatrudniona...od kiedy chce miec placone i tyle...najwazniejesze zebys oplacala skladki

Kiedys kiedys i wiem ze to prawda, ze jak masz niskie dochody na self employes mozesz skorzystac z tzw ulgi nie placic calej skladki ze wzgledu na niskie dochody, ale wiem ze wtedy nie dostaniesz tej normalnej stawki maternity tylko polowe wiec jakies 60-70 £ tygodniowo (dokladnie nie pamietam). Nigdzie tego nie pisza ale juz dwie moje kumpele tak dostaly i byly w szoku - czasem nie mozna miec wszytskiego jak ja mowie. Skladki nie sa duze wiec warto sobie placic cale, zreszta w naszej starosci tez to zaprocentuje niz oplacanie polowy stawki
 
Mala_gorzatka, a cala skladka ile wynosi? Kiedy sie deklaruje wysokosc skladki? Kurcze... Z tego co wiem, to mi jakis kwitek w tym temacie poczta ma przyjsc, ale zaczynam glupiec...
 
No dobra to i ja zaczelam myslec bo wiadomo kazdy funcik sie liczy .Klaczek otworzyla mi oczy swoimi robotkami ,dziekuje Ci .Ja tez lubie robic na drutach ,szydelku i takie tam dlubaninki wlasnie ...Np zrobilam takie czapeczki dla mojej Krolewny ,ale ja to taka niesmiala jestem :crazy: :zawstydzona/y: nikomu sie nie "rozreklamowuje" i chcialabym poznac Wasze zdanie czy moge z czyms takim ruszyc w rynek ,nie wiem moze ebay ,i czy mi sie to w ogole oplaci .Zdjecia moze nie najlepszej jakisci bo robilam na szybciora :sorry:
 

Załączniki

  • DSCN0970.jpg
    DSCN0970.jpg
    26,6 KB · Wyświetleń: 49
  • DSCN0973.jpg
    DSCN0973.jpg
    24,8 KB · Wyświetleń: 48
  • DSCN0971.jpg
    DSCN0971.jpg
    28,2 KB · Wyświetleń: 55
Ladne! Prosta kwestia - zanim ruszysz na ebay, zobacz czy cos takiego juz nie funkcjonuje, jesli tak, porownaj ceny, zorientuj sie czy mozesz byc konkurencyjna.
 
oj Renuska,Renuska,ladnie to tak robic takie cudenka i nie pochwalic sie kolezance??:-D:-Dsuper!ja moge zostac Twoim menagerem i tym spodobem obie bedziemy mialy robote:-Djakby co to ja chetna do zakupienia jestem
kłaczek-a sukienusie tez robisz??
 
Zanetabd7, ostatni raz robilam sukienki jakies... 17 lat temu? POdobniez sweterki, czapeczki i tym podobne drobnodzieciece ubiorki. Zaczyna mi to wracac wraz z perspektywa maluszka w domu. Kurcze, zeby tak jeszcze dziewczynka nam sie udala...
 
reklama
A nie ma problemu. Kiedys robilam wlasnej corce po prostu i calkiem niezle wychodzilo... Dziecie mam juz odrosniete, ale z drutami/szydelkiem jest jak z jazda na rowerze. Pewien problem stanowi brak modelki pod reka i fakt, ze nie pamietam totalnie wymiarow maluszkow. No, po prostu z jednych wyroslam, do kolejnego nie doroslam. :)
 
Do góry