reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

siedząc czasem się garbi

studjujacamama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Sierpień 2009
Postów
412
Mój synek ma 15 miesięcy i siedząc ma czesto okrągłe plecy. Czy Wasze dzieci też tak mają? Stresuję się tym, zwłaszcza, że przez 3 miesiace z własnej głupoty woziłam go dość często w parasolce - bo wygodna... Teraz już wiem, że jest tylko na wyjątkowe sytuacje...
 
reklama
może głupie pytanie ale co to jest ta parasolka? znam dwa typy słoneczna i na deszcz ale z takim określeniem sie pierwszy raz spotykam.....

Oki znalazlam w necie.... to tak to sie nazywa w pl :zawstydzona/y:

Wlasnie od kiedy wozilas go w takim wozku i czy bylo z sztywnym czy miekkim podparciem? Bo miekke moze zle uformowac kregoslup. U mnie syn jezdzil od swoich pierwszych dni w foteliku samochodowym doczepianym do wozka a potem w spacerowce ale takiej z sztywnym podparciem- zadnych problemow nie ma.
 
Ostatnia edycja:
no co :zawstydzona/y: nie mieszkam w pl wiec nie wiem jak sie to nazywa ....od 6 lat zagramanica :) a dzieci dopiero tu wiec znam słowo buggy.
Ale ciesze sie ze sie moglas posmiac :-p
 
Miał rok jak jechał po raz pierwszy i w ciągu 2-3 miesięcy jechał w niej kilkanaście razy. Podparcie jest częściowo usztywniane, ale chyba jednak dość miękkie.
Ale najbardziej w moim pytaniu chodzi o to czy Waszym dzieciom zdarza się robić czasem lekko okrągłe plecy kiedy siedzą.
Bo znalazłam wątek innej mamy, której dziecko tak czasem robiło i tez sie martwiła, ale nie było odpowiedzi pod nim.
Pytałam jej czy woziła córkę w parasolce, napisała, że nie, więc to nie od tego. Powiem o tym ortopedzie na wizycie, w podręcznikach do pediatrii nic o tym nie ma.
Może to rozwojowe po prostu?
Wasze dzieci czasem garbiły się siedząc?
 
Raczej nie podejrzewałabym parasolki przy takiej czestotliwosci nawet w najgorszej nic sie nie powinno stac swoja droga wiele dzieci jezdzi w parasolkach i nie ma problemów. Moja córka tez czasami gdy jest zmeczona tak siada niedawno była u ortopedy i wszystko ok z kregosłupem.
 
Studjujacamama - mój Sebastian miał taki moment że się garbił, miał wtedy jakieś 13 miesięcy, akurat było spotkanie Aktywnej mamy z bb z rehabilitantką - stwierdziła, że to jeszcze nic złego, ale żeby pilnować, bo może mieć do tego tendencje (wysoki), pokazała jak i gdzie (nie wiem jak to wytłumaczyć - dłonią w dolnym odcinku kręgosłupa) poruszać mu po pleckach żeby się prostował jak siedzi. nie wiem czy to pomogło czy po prostu przeszedł ten czas, ale fakt że już się nie garbi :) zapytaj tutaj Porady rehabilitantki
 
reklama
Niestety krzywy kręgosłup to bardzopowszechny problem. U nas pomaga basen + ćwiczenia doradzone przezlekarza. A ostatnio w internecie natknęłam się na stronęentelo.pl gdzie mamy do czynienia z dobrym krzesłem które jestspecjalnie wyprofilowane i nie obciąża kręgosłupa. Chyba jekupię, bo czytałam kilka pozytywnych opinii, a Wy co myślicie? Maktoś?
 
Do góry