)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Myślisz o sobie, że jesteś złą matką? Czujesz się smutna, bezsilna, a może zyjesz w ciągłym strachu i obwinianiu siebie? Obejrzyj mądrą, szczerą rozmowę z jedną z babyboomowych mam na temat depresji poporodowej. Może odnajdziesz w niej siebie i pozwolisz sobie pomóc. A może znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy. Kliknij i zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

M_Lena

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
I jak szyjka się zrosła dobrze?

Czekam na decyzję o przetaczanie krwi właśnie, bo wyniki słabe i nic lepiej. Nadal nie wstałam i nie ma szans narazie. Zagrożenie było z powodu krwawienia i pęknięcia, drastycznie spadło tętno, szybka reakcja.
Ojjj, no to poważnie. No ale będzie dobrze! Musi być! A Ty jesteś mega dzielna - jestem z Ciebie dumna!

reklama

Brumba

Rozwiązania
0
3600g jak na pierwszy poród to super waga. I to jeszcze po terminie! Ja bym mogła takiego dzidziusia rodzić. Moi byli więksi (starszy 3810g a młodszy 3750g).

Pewnie położna jakos nieostrożnie poprowadziła poród i tyle. Nie było reakcji w odpowiednim momencie. Nie ma co roztrząsać. Byle teraz nam dziewczyna szybko do siebie wróciła i dzidzia po tej stronie brzucha zrekompensowała ból i przeżycia.
O to czasem sie zdaża że drugie dziecko jest mniejsze niż pierwsze? To dobra wiadomość. Myślałam że z reguły drugie większe. U mnie 3400 i 3800 wiec wiekszy drugi i to dużo.. zobaczymy teraz.

Brumba

Rozwiązania
0
Dziewczyny... tak z innej beczki.
Czy Wy też tak pod koniec ciąży macie/miałyście spadek energii i siły do czegokolwiek? Mnie to się nic kompletnie nie chce... mogłabym nie wychodzić z łóżka.
Tak, ja tak mam..nic kompletnie mogłabym nie robić.. no ale robię bo trzeba przecież.
Ale najchętniej nie robiłabym nic, choć leżenie też mnie na dłuższą metę irytuje :biggrin2:
Jestem ogolnie rozdrażniona i nie wyspana chronicznie..

martoosia04

Moderator
Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
O to czasem sie zdaża że drugie dziecko jest mniejsze niż pierwsze? To dobra wiadomość. Myślałam że z reguły drugie większe. U mnie 3400 i 3800 wiec wiekszy drugi i to dużo.. zobaczymy teraz.
W sumie to mój starszak był przenoszony 2 tyg wiec pewnie wyszedłby mniejszy niż drugi. Ciekawa jestem trzeciego egzemplarza. Póki co lekarz nie wróży więcej niż 3600g jeśli mała urodzi się do 40tc

Brumba

Rozwiązania
0
W sumie to mój starszak był przenoszony 2 tyg wiec pewnie wyszedłby mniejszy niż drugi. Ciekawa jestem trzeciego egzemplarza. Póki co lekarz nie wróży więcej niż 3600g jeśli mała urodzi się do 40tc
U mnie już w zeszły poniedziałek z usg 3600g wyliczył więc mógłby się już urodzić i nie rosnąć wiecej ;) :-) :)

Milmo

Rozwiązania
0
Po przetoczeniu czuje się lepiej. Mała mocno mnie motywuje do walki. Staram się ogarniać ją na ile mogę. Walczę o pokarm. Jest mało, po karmieniu na obu piersiach nadal jest glodna i musimy dokarmiać, ale nie poddaje się. Musi się rozkręcić w końcu.

Załączniki

M_Lena

Rozwiązania
0
Po przetoczeniu czuje się lepiej. Mała mocno mnie motywuje do walki. Staram się ogarniać ją na ile mogę. Walczę o pokarm. Jest mało, po karmieniu na obu piersiach nadal jest glodna i musimy dokarmiać, ale nie poddaje się. Musi się rozkręcić w końcu.
Śliczności :) Dacie radę ze wszystkim! Jesteście dzielne dziewczyny :)

anecka

Rozwiązania
0
No a jak teraz sobie radzisz z Malutkim w domku? :-) Co u Was słychać? Jak się czujecie?
Ogólnie jest dobrze, Mały dużo śpi i nam daje pospać, nie męczą go kolki - błędnie interpretowałam jego płacz, myślałam że brzuszek boli, a On ponprostu był głodny :-D

Nie ma problemów z wypróżnianiem ani nic.. no złoty chłopak :-)

Nawet jak się z drzemki obudzi to leży sobie, macha kończynkami, nie wymusza brania na ręce ;-) np. Teraz się obudził, a my dalej możemy sobie oglądać film :-D
I zaraz znowu przyśnie :-)

Ale też duużo się tulimy, bo to aż się chce tylko tulić i buźkować :-)

Jeśli chodzi o mnie to mimo, że szczęście i radość to czułam się fatalnie, spadki nastroju ogromne... ale była położna i powiedziała, że źle się czuję po tym bromergonie- leku na zatrzymanie laktacji, że on obniża nastrój i faktycznie czułam się też po nim mega słabo, śpiąco, mdliło mnie... myślałam, że to ze zmęczenia po cesarce, ale odstawiłam go i jest duuuużo lepiej... a na zatrzymanie laktacji mam pić szałwię i miętę i poczekać aż się samo wyciszy :-)
Nie powiem, piersi bolą i z nich się sączy, więc muszę troszkę wyciskać, żeby się zastoje nie porobiły i stan zapalny, kilka kropel się uda wycisnąć i jest ulga...
Więc trochę będę musiała się też z tym pomęczyć... z tym lekiem byłoby pewnie szybciej, ale wolę być przytomna ;-)

Dziś byliśmy na pierwszym spacerze i był niestety krótszy niż bym chciała- kręgosłup tak mnie rozbolał, że ledwo dałam radę iść nawet opierając się o wózek... no ale cóż... mięśnie brzucha poprzecinane to i na kręgosłupie się odbiło...

No ale to wszystko również minie...

Tak więc ogólnie - jest fajnie, ale nie ukrywam, że fizycznie trochę ciężko... no ale w końcu jestem 5 dni po cesarce więc nie ma też co oczekiwać cudów ;-)

A uśmiech tego brzdąca wszystko wynagradza :-)

IMG_20190813_200903_133.jpeg

reklama

Brumba

Rozwiązania
0
Ogólnie jest dobrze, Mały dużo śpi i nam daje pospać, nie męczą go kolki - błędnie interpretowałam jego płacz, myślałam że brzuszek boli, a On ponprostu był głodny :-D

Nie ma problemów z wypróżnianiem ani nic.. no złoty chłopak :-)

Nawet jak się z drzemki obudzi to leży sobie, macha kończynkami, nie wymusza brania na ręce ;-) np. Teraz się obudził, a my dalej możemy sobie oglądać film :-D
I zaraz znowu przyśnie :-)

Ale też duużo się tulimy, bo to aż się chce tylko tulić i buźkować :-)

Jeśli chodzi o mnie to mimo, że szczęście i radość to czułam się fatalnie, spadki nastroju ogromne... ale była położna i powiedziała, że źle się czuję po tym bromergonie- leku na zatrzymanie laktacji, że on obniża nastrój i faktycznie czułam się też po nim mega słabo, śpiąco, mdliło mnie... myślałam, że to ze zmęczenia po cesarce, ale odstawiłam go i jest duuuużo lepiej... a na zatrzymanie laktacji mam pić szałwię i miętę i poczekać aż się samo wyciszy :-)
Nie powiem, piersi bolą i z nich się sączy, więc muszę troszkę wyciskać, żeby się zastoje nie porobiły i stan zapalny, kilka kropel się uda wycisnąć i jest ulga...
Więc trochę będę musiała się też z tym pomęczyć... z tym lekiem byłoby pewnie szybciej, ale wolę być przytomna ;-)

Dziś byliśmy na pierwszym spacerze i był niestety krótszy niż bym chciała- kręgosłup tak mnie rozbolał, że ledwo dałam radę iść nawet opierając się o wózek... no ale cóż... mięśnie brzucha poprzecinane to i na kręgosłupie się odbiło...

No ale to wszystko również minie...

Tak więc ogólnie - jest fajnie, ale nie ukrywam, że fizycznie trochę ciężko... no ale w końcu jestem 5 dni po cesarce więc nie ma też co oczekiwać cudów ;-)

A uśmiech tego brzdąca wszystko wynagradza :-)

Zobacz załącznik 1009828
Uśmiech przecudny :biggrin2: Cieszę się, że tak dobrze się z malutkim dogadujecie. I spacerujecie już- wierzę, że spacerki będą coraz dłuższe, organizm sie szybko regeneruje.:tak:

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry