reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Śluz, szyjka, temperatura

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
ja sie az tak bardzo na tym nie znam, ale na moje oko owulacji jeszcze nie bylo... tzn moze bedzie dzis lub jutro.... pamietaj ze jak wychodzi pozytywny test owulacyjny-czyli kiedy testowa kreska jest mocniejsza lub taka sama jak kontrolna, to owulacja wystepuje zazwyczaj po 24-48 godzinach ....
poczekajmy jaka bedziesz teraz tempke....
jesli sie mysle to moze ktoras mnie poprawi .....
 
reklama
Marzenko odpowiedziałaś ok
Malutka poza tym co napisała Marzenka musisz pamiętać że sam test owu ktory wyszedł pozytywnie nie gwarantuje prawidłowej owulacji, w każdym razie żeby mówić o skoku najczęsciej mówimy o wzroście temp o 0,2 st i kolejnym wzroście przez 3 dni jeden skok temp nie oznacza owu! poza tym 100% pewność że była owulacja daje tylko usg!!
Daj znać jak dzisiaj temperatura wygląda !! jest też coś takiego w mteodzie Rotzera jak skok przedwczesny i to właśnie mógł być taki skok ponieważ temp wzrasta pod wpływem wydzielanego progesteronu przez ciałko żółte ktore tworzy sie z pękniętego pęcherzyka ale należy pamiętać że jeszcze przed pęknięciem pęcherzyk zaczyna wydzielać progesteron! :)
 
dzis juz 36,4 mam nadzieje ze cos bedzie bo wydaje mi sie ze owu czulam i bylo przytulanko przdwczoraj i wczoraj a co do temp. to nawet wieczorem sprawdzilam i tez bylo 36,5 najwiecej moze moj termometr sfixowal . Poza tym zapomnialam dodac ze 3 lata tabsy anty bralam , moze to ich wina a niebiore dopiero 3 miesiac:wściekła/y: dzis kupie nowy termometr i razem bede sprawdzac. dziekuje Wam bardzo
 
Malutka nie sugeruj sie wieczorna temperatura. A poza pomiarem tempki prowadzisz jeszcze dodatkowo obserwacje sluzu lub szyjki?
 
Malutka ... a pamiętasz żeby temp mierzyć najlepiej w pochwie zaraz po przebudzeniu (nie wolno wstawać) i o stałej porze!!!!! ?????? najlepiej do godziny 8ej!
i kup termometr owulacyjny najlepiej elektroniczny z 2 miejscami po przecinku!! w aptekach różnie z ich dostaniem ale w necie są!
 
Tempke mierze dobrze po przebudzeniu pod pacha o 7 rano a co do sluzu to zaczal sie 10dc najbardziej plodny byl 15 i 16dc a moze to przez tabletki tak mi dziwdzie teraz temperatura wychodzi gdzies czytalam ze to moze byc wina hormonow .
 
Malutka tak jak pisala Eve - tempke najlepiej mierzyc w pochwie.... pod pacha nie mierzy sie tempki do obserwacji. Mozesz jeszcze mierzyc w odbycie lub w buzi (ale tutaj musisz pamietac ze zawsze w tym samym miejscu w buzi! no i ten pomiar jest najmniej wiarygodny). No i wazne zeby przez caly cykl w jednym miejscu mierzyc!
I jeszcze jedno waginalnie i analnie mierzysz okolo 5 minut, oralnie okolo 8 minut.
 
Ostatnia edycja:
a czy fakycznie ten spadek moze swiadczyc o peknieiu pecherzyka?troche dziwnie sie dzis czuje tak mam jakos ciezko na dole brzucha:crazy:
 
Malutka po owulacji tempka powinna isc w gore... a o tym czy byla owu, czy pecherzyk pekl mozena sie dowiedziec tylko poprzez badanie usg.... Ktoras z dziewczyn juz Ci pisala ze po pozytywnym tescie owu powinna nastapic miedzy 24 a 48 godzin... wiec moze to byc np. dzis....
Prowadzisz na jakims portalu swoje obserwacje?
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry