reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Socjalne - urlopy, świadczenia, becikowe, dodatki, żłobek

hej mamuśki nie przegapcie .Mężom należy się 7 dni urlopu tacieżyńskiego do ukończenia 1 roku dziecka .Mój akurat od jutra siedzi w domu na takowym.Kożystajcie!!!!


mój niestety ma nową pracę i jest na okresie próbnym, także nie będzie brał, bo chce zrobić dobre wrażenie.

jolek, chyba dziś się nie wyspałaś, co? bo z tym "ż" podwójnie dałaś radę :D
 
reklama
no ciekawe... później powiem mojemu mężowi o tym urlopie :) ciekawe co on na to, bo jak do tej pory, to ma niewykorzystany cały urlop wypoczynkowy z 2009 i kilka dni jeszcze z 2008 :-p
 
Wczoraj mowili w wiadomosciach o tacierzynskim urlopie :tak: Moj ma sie dowiedziec co i jak w swojej firmie bo u nich niechetnie daja urlopy :dry:

Fajnie byloby jakby wzial urlop przed urodzinami Macka bo wtedy bedzie troszke przygotowan do urodzin ;-) a jakby pogoda dopisala to moze bysmy wybrali sie z malym na jednodniowa wycieczke :-)
 
Urlop ojcowski może być wykorzystany do ukończenia przez dziecko 12 miesiąca życia.

wymiar urlopu ojcowskiego: • 1 tydzień - od 1 stycznia 2010 r. i przez 2011 r.
• 2 tygodnie - od 1 stycznia 2012 r.

Urlop jest udzielany na pisemny wniosek pracownika złożony na conajmniej 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z tego urlopu. Pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika. (art. 182 zn. 3 k.p.)

Zgodnie z art. 182 zn.3 k.p. pracownik korzystający z urlopu ojcowskiego chroniony jest przed rozwiązaniem stosunku pracy na takich samych zasadach jak kobieta w trakcie urlopu macierzyńskiego. Ma też prawo do zasiłku macierzyńskiego (art. 184 k.p.)
 
reklama
Do góry