reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawdzone przepisiki na nasze smakołyki :)

Efekt końcowy wygląda mniej więcej tak ja kroje grubej a i na mięsko trochę smalcu jak nie dodaje się boczku
 

Załączniki

  • ziemniaki_011.jpg
    ziemniaki_011.jpg
    86 KB · Wyświetleń: 212
reklama
Makaron z łososiem i cukinią/brokułami:

składniki:
- makaron
- cukinia/brokuły
- kawałek świeżego łososia (filet)
- opcjonalnie: cebula, czosnek
- mascarpone
- sól, pieprz, natka pietruszki/koperek

Gotuję wodę na makaron. W międzyczasie łososia oddzielam od skóry i kroję na małe kawałki. Jeśli mam cukinię, to tylko myję i kroję w kostkę, brokuły oczyszczam i kroję na różyczki.
Jeśli robię wersję z cebulą, to wrzucam ją najpierw na patelnię, po zeszkleniu dodaję łososia, jak się zetnie cukinię i ew. czosnek, jak już wszystko się podsmaży dodaję 1/2-2/3 opakowania mascarpone, mieszam, dolewam ok. 1/2 szkl. gorącej wody z gotowania makaronu, przyprawiam. Jeśli mam brokuły, to dodaję do makaronu na 4 min. przed końcem gotowania.
Makaron ugotowany al dente odcedzam, zostawiam zawsze jeszcze ok. 1/2 szkl. wody, wrzucam makaron na patelnie, mieszam, dosłownie przez chwilę, żeby wszystko się połączyło, a makaron się nie rozgotował. Jeśli jest za gęste, dolewam troszkę wody. Posypuję natką/koperkiem i gotowe.
Czasem dodaję jeszcze papryczkę chili na patelnię.

Smacznego :)
 
linka - ziemniaki dymfowane z mojego dzieciństwa :D u nas zawsze robione na ognisku z przykryciem z darni :D PYCHA!!

milia - super przepis, na pewno wypróbuję :)
 
reklama
Mini serniczki [emoji172][emoji169][emoji171]
☆250 g chudego twarogu ( dobrze smakuje też z tartym bananem)
☆1 jako
☆ 0.5 op. budyniu
Wszystko zblendować i smażyć na oleju kokosowym. Dodatki na wierzch dowolne [emoji182][emoji182][emoji182]
Smacznego!
Ps. Są pyszne i bardzo delikatne [emoji170][emoji170][emoji170]
1467040096-1d1mld.jpeg


Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry