reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2015 : )

Ogólnie dziewczyny to przez Niedomoge lutealna często nie dochodzi do owulacji. Pęcherzyki rosną nie pękają i robią się torbieliki a potem w konsekwencji pcos. Ale to już przy takich grubszych problemach jak zanika miesiączki itd się to okazuje. Na te plamienia trzeba reagować szybko i zbadać się, a nie dawać sobie wmówić lekarzowi na piękne oczy ze taka nasza natura [emoji35]

Wysłane z mojego Sony Xperia E1
 
reklama
Pkati,

Lekarz mógłby ci na 3msc lub na pół roku zapisać luteine. Potem byś odstawiła i zobaczyła czy przeszło. U mnie mój gin z każdymi plamieniami tak robi :)

Miłych zakupów [emoji1]

Wysłane z mojego Sony Xperia E1
 
A wiecie co moj wczoraj dowalil... Moze ja powinienem sobie bacika zapalić wszyscy do okolla jaraja ten... Paalil... Non stop zaszli ... Tamten pali... Zaszli a ja moze mam jakis ERROR czy co a ja mowie kochanie to ja mam narazie ERROR tyjuz nie kabinuj i co to za teza[emoji16]
 
Pkati,

Lekarz mógłby ci na 3msc lub na pół roku zapisać luteine. Potem byś odstawiła i zobaczyła czy przeszło. U mnie mój gin z każdymi plamieniami tak robi :)

Miłych zakupów [emoji1]

Wysłane z mojego Sony Xperia E1

Zapytam w pon co on mysli ... W sumie on chyba niewie nawet ze ja mam plamienia bo nigdy tematu nie było o miesiączce
 
Kasia, - tulam :-(

Tak, niedomoga to wlasnie bierze sie luteine lun dupka. Tylko, ze luteina jezeli pozniej bedzie sie badac to falszuje wynik a duphaston nie wplywa na wynik progesteronu.
Ogolnie takie cos moze wynikac z niedoczynnosci przysadki. Dlatego badanie lh ifsh w 3dc i ich stosunek warto sprawdzic. Moze byc tez tak przy wyzszym stosunku. Tzn np przy policystycznych jajnikach. Dzieje sie tak gdy prolaktyna powoduje ze jajeczka za bardzo sie nie rozwijaja i nie pekaja. Wtedy otoczka z pecherzyka zaczyna produkowac wiecej estrogenow a przysadka odbiera jego wlasciwosci jak i progesteronu przez co nie pekniety pecherzyk produkuje malo progesteronu i wtedy tez pod koniec cyklu moga byc plamienia. Tarczyca tez moze wplynac na niedomoge cialka żółtego.

Jezeli chodzi o leczenie to wczoraj pisalam o witaminach ktore biora udzial w hormonach w organizmie. Taka suplementacja moze wspomuc organizm.
 
Pkati,

Lekarz mógłby ci na 3msc lub na pół roku zapisać luteine. Potem byś odstawiła i zobaczyła czy przeszło. U mnie mój gin z każdymi plamieniami tak robi :)

Miłych zakupów [emoji1]

Wysłane z mojego Sony Xperia E1

Wiesz co ja mam 1 opakowanie luteiny w domu kiedys mi lekarz w Pl przepisał to ja wykupiłam ale nie brałam bo zmiennilam lekarza i inaczej mnie prowadził ona miała byc na wywołanie okresu...
 
Jolasia nie moge znalesc twojego postu na ten temat skopiujesz?
Ja biore fembion bez jodu mysle ze tam chyba cały komplex potrzebny jest
 
pkti, - moze zeczywiscie musisz powiedziec lekarzowi. A to nie ciekawie że nie pytał. Lekarz powinien wiedziec o takich zjawiskach.
Oj zazdroszcze Ci. U mnie niee dosc ze wyplata dopiero w poniedzialek to i tak nie moge wyjsc z wyra. Ciuszka tez nie kupie bo po operacji schudlam i juz nie przytylam. Z 59 teraz jest moze 55. I ciagle jem i em i jem.
 
reklama
Pkati,

Tak często też dają luteine przy zbyt długich cyklach. Branie jej od 15 czy 16dc do 25-26 dc spowoduje ponoć unormowanie cykli. Przeważnie okres pojawia się 3dni po odstawieniu wiec wtedy cykle są w normie ale by organizm się tego nauczył trzeba trochę pobrać tych tabletek.

Ale ja tak do końca nie wiem czy to działa. No bo sorry po czterech latach brania luteiny nic mi się nie unormowalo. Dalej jest ten sam problem. Sprawdza się Wszystko jak aplikuje tabletki. I pewnie do samej menopauzy będę na tym jechać :/

Wysłane z mojego Sony Xperia E1
 
Do góry