reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Brała któraś z Was tabletki antykoncepcyjne? Ja brałam, ale już kilka lat wstecz więc nie pamiętam jak to było, teraz biorę drugie opakowanie Vibinu i kojarzyło mi się, że śluz powinien być cały czas "niepłodny", a ja w trakcie brania tabletek mam normalnie "płodny", możliwe, że tabletki nie działają prawidłowo ?
 
reklama
Biegające cudo [emoji3531] właśnie obawiam się jak będzie wyglądała pogoda nad morzem [emoji1751]Super !!! Przypomnij mi ile Filip ma ? On jest z kwietnia dobrze pamiętam ? My mamy teraz od miesiąca taki kryzys z jedzeniem, że nie wiem czym on żyje, zamówiłam właśnie książkę "Moje dziecko nie chce jeść" może trochę mi przestawi myślenie i nie będę biegała za nim z mlekiem czy owocami :/ ale robię obiady (osobno bo ma alergię) i wyrzucam do kosza więc serio chce się płakać :/ Oni sami nie widzą jak się mają je często źle, rzadko źle, karmisz na żądanie nie dajesz odpocząć żołądkowi, trzymasz się przerw to mówią, że dziekco to nie tabelka [emoji1751]
Skończył 14mcy . Jest z 30 kwietnia. Z jedzeniem u nas tez ciut słabiej ale idą dwie górne czwórki... Owoce i serki pochlania.. zupki zje ale bez szalu a wszelkimi placuszkami i naleśnikami bawi sie.. zjada ale mnostwo zabawy z tym ma.
 
Ostatnia edycja:
Brała któraś z Was tabletki antykoncepcyjne? Ja brałam, ale już kilka lat wstecz więc nie pamiętam jak to było, teraz biorę drugie opakowanie Vibinu i kojarzyło mi się, że śluz powinien być cały czas "niepłodny", a ja w trakcie brania tabletek mam normalnie "płodny", możliwe, że tabletki nie działają prawidłowo ?
Jednoskładnikowe trzeba bardzo pilnować godzin brania. Nie można sobie pozwolić na przerwę taka jak przy dwuskładnikowych. Jeśli bierzesz regularnie, nie zapijasz sokami cytrusowymi, ziołami np dziurawiec , bez wymiotów czy biegunek albo nie bierzesz z innymi lekami to bym się nie martwiła.
 
Tak powstala moja Jula.. sok grejpfrutowy czasem nawet piwo pilam.. plus grypa tzw jelitowka w miedzyczasie.. bedac w ciazy wciaz wyniotowalam itp.. pediatra mnie badala pod kątem wyrostka a badala mnie pediatra bo na czesci doroslej nie bylo miejsc zeby mnie przeniesc wiec jako 21 latla wciaz chodziłam do pediatry 🙈🙈 przystalo na tym ze mam nawrot jelitowki.. a to byla ciaza😂😂😂 i ja nadal bralam leki na te grype.. bralam nadal tabsy anty yasminelle ale lekarz powiedzial ze nic zlego sie od nich nie wydarzy...
Z tym grejpfrutowym to tylko jak się popiję tabsa, a ogólnie można normalnie pić. Co do alkoholu, nie wpływa w zaden sposób jeśli nie powoduje wymiotów. Jelitowy to problem, jeśli 3h po połknięciu to spoko, jak wcześniej jest jazda to trzeba druga .. Ja już z tymi pigulami też się namęczyłem. Ale nigdy więcej.
 
Z tym grejpfrutowym to tylko jak się popiję tabsa, a ogólnie można normalnie pić. Co do alkoholu, nie wpływa w zaden sposób jeśli nie powoduje wymiotów. Jelitowy to problem, jeśli 3h po połknięciu to spoko, jak wcześniej jest jazda to trzeba druga .. Ja już z tymi pigulami też się namęczyłem. Ale nigdy więcej.
Ja bardzo duzo grejpfrutowych sokow pilam .. ten sok byl mi zawsze i wszedzie.. w nocy jak pic sie chcialo.. do obiadu
. Kazdy lek sokiem popijalam.. ale nikt nigdy nie mówił mi o tym ze nie wolno.. dopiero jak zaszłam w ciążę i ginekolog robil wywiad to mu powiedziałam jak skoro biore tabletki.. zaczal mnie wypytywac o godziny brania tabletek, o wlasnie forme popijania.. choroby itp..nie chcial mi uwierzyć ze jestem tym 0,2%.. i uznal ze zle bralam... Owszem zdarzaly sie nieraz sytuacje ze zamiast o 19 wzięłam o 23.. nie pominelam zadnej .. ale mimo przerażenia wiedzieliśmy ze damy rade... Ze chcemy.. i na pewno w tabsy nigdy więcej juz się bawić nie bede.
 
Malinka gratulacja dla Filipka i dla mamy [emoji7] no to już jak już się odważył na pewnie chodzenie to za chwilę będzie biegał. Mój syn też ruszył jak miał 14 m-cy [emoji6]
Skończył 14mcy . Jest z 30 kwietnia. Z jedzeniem u nas tez ciut słabiej ale idą dwie górne czwórki... Owoce i serki pochlania.. zupki zje ale bez szalu a wszelkimi placuszkami i naleśnikami bawi sie.. zjada ale mnostwo zabawy z tym ma.
 
Cześć dziewczyny 😀
Zawsze marzyłam żeby dołączyć do grupy typu „udało się” 😀 i po cichutku się cieszę...
Rok starań ze stymulacja niereagowanie na żadne ale to żadne leki endo w opłakanym stanie 2 mm, PCOS. Brak miesiączek i brak jakichkolwiek jajeczek. Ale słuchajcie😀
Dokładnie w 26 czerwca nagle okazało się ze mam rano śluz płodny tzn tak mi się wydawało bo nigdy go nie miałam (przez 11 lat antybralam i to był błąd) dzwonię do mojej gin i powiedziała żeby na usg iść... jakie było moje zdziwienie gdy się okazało ze pęcherzyk ma 27mm i to w moje urodziny, możliwe ze już za duży ale jest wiec to już postęp. Lekarka szybko pędem kazała mi brać zastrzyk na pęknięcie. 29 okazało się ze pękł 😀 Luteina 2xdziennie...starania były.. 13 dni po zastrzyku moja beta wynosi 49.68 😀 boje się do końca cieszyć bo może to resztki po zastrzyku (utrzymuje się hcg do 10-11 dni ale różnie to bywa) Ale chyba za duża jak na resztki... dzisiaj idę sprawdzić czy rośnie😀 trzymajcie kciuki bo jak lekarka mówiła ze z beznadziejnej mojej sytuacji mamy aż taki progres to może w moje urodziny zrobiliśmy wymarzony prezent na lata ❤️❤️

Przy takiej becie i tyle dni pi zastrzyku to na pewno nie mogą być resztki ;) gratuluję 😁
 
Dziewczyny, zaczynalo Wam cieknąć mleko już w ciąży? Jeśli tak, to jak wcześnie Wam sie zaczęły takie epizody?
Ja dziś musialam w nocy zmieniać koszulkę, bo obudziłam się ze świeżą, mokra plama na pół cycka 🙄.
 
Dziewczyny, zaczynalo Wam cieknąć mleko już w ciąży? Jeśli tak, to jak wcześnie Wam sie zaczęły takie epizody?
Ja dziś musialam w nocy zmieniać koszulkę, bo obudziłam się ze świeżą, mokra plama na pół cycka [emoji849].
U mnie od 17 tygodnia do samego końca tak ciekło... Podobno to o niczym nie świadczy, ale miałam i mam bardzo dużo mleka[emoji6]Bliźniaki bym spokojnie wykarmila[emoji6] więc może i u ciebie to dobrze wróży [emoji6] a rozmiar biustu przed ciąża miałam takie malutkie, malutenkie B[emoji39][emoji6]
 
reklama
Dziewczyny, zaczynalo Wam cieknąć mleko już w ciąży? Jeśli tak, to jak wcześnie Wam sie zaczęły takie epizody?
Ja dziś musialam w nocy zmieniać koszulkę, bo obudziłam się ze świeżą, mokra plama na pół cycka 🙄.
Zdarza sie zdarza. Mi jakos kolo 30tc tez się zdarzalo raz na jakis czas.. raz mocniejsza plamka raz mniejsza..
 
Do góry