reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki Kwietniowe :) 2013 !

Melponea
czekam na foty
a może jednak dla mnie jakiś blog :-D tylko dla mnie

mój mąż też kazał gotować zdrowiej bo mu brzuch wyszedł :p
no ale planuje zacząć biegać
ciekawe czy mu wyjdzie
kiedyś już zaczynał ale krótko to trwało
ale jak był w podstawówce to biegał zawodowo


zaraz idę do lekarza to się wszystkiego dowiem kiedy co i jak
a slyszalyście że leki do ivf będą refundowane ? może chociaż część kasy zaoszczędzimy
 
reklama
anuszka no właśnie słyszałam że leki będą refundowane. Fajnie, zawsze to dodatkowa kasa w kieszeni. A domyślam się że to też nie był mały koszt.
Daj znać co powiedział lekarz, kiedy zaczynacie drugą próbę.

Ja muszę się Wam pochwalić, wczoraj obroniłam egzamin magisterski i wreszcie oficjalnie skończyłam studia:-) a co do sytuacji z @, to nadal jej nie ma i naprawdę już mnie to denerwuje!! Wszystko mi się chyba w hormonach pomieszało bo mam znowu śluz jak w ciąży. Ewidentnie organizm "pamięta" ciążę ehh
 
Anuszka, jakie wiesci? Napisz mi PW z Twoimi danymi facebukowymi to Cie dodam do znajomych i bedziesz miec moich zdjec az nadto! ;)

Natka, gratulacje Kochana! Co studiowalas? Nie moge uwierzyc, ze ja swoja obrone mialam 6 lat temu! Organizm pewnie potrzebuje czasu. A Wy robiliscie badania genetyczne?

A mi pod koniec miesiaca stuknie rok od ostatniego testu ciazowego! Co oznacza, ze ostatnio rok temu w ogole mialam jakies zludzenie. We wrzesniu 2 lata staran, masakra! Plan jest taki: 3 cykle z tym slawnym infoliciem, siemie lniane i w czasie owulacji specjalny zel. No jak to nie pomoze to w koncu trzeba sie porzadnie przebadac! A tak bardzo nie chce...
 
Natka
wielkie gratulacje!
a refundacja super bo koszt naprawdę duży a teraz może połowa wyjdzie, a jeśli nawet nie to i tak fajnie

ja miałam obronę 7 lat temu

Melponea
myślę że już czas, już ci pisałam że nie ma co. . . wiem że nie chcesz no ale cóż zrobić
niestety takie nasze życie
będzie dobrze
może wystarczy coś wyregulować, wspomóc i hop siup będzie dzidzia
nie możesz potem kiedyś żałować że czegoś nie zrobiłaś żeby mieć dziecko
ja sobie to ciągle powtarzam gdy mam już dość tych badań, biegania, płakania przy każdej @

a u nas tak:
niestety muszę wyciszyć organizm i przez mies biorę tabl anty
tak jak poprzednim razem żeby niby organizm lepiej zareagował na leki
no ale to widzi mi się mojej drki bo inne laski z podobnymi wynikami tak nie mają
no ale cóż, jak poprzednio ładnie poszło to teraz nie trzeba nic zmieniać. tabl będę brać trochę dłużej niż 21 dni żeby cykl wydłużyć bo mam ślub siostry 2sierpnia a akurat wtedy byłabym normalnie po @ więc już musiałabym chodzic na usg i badania a wesele jest poza miejscem mojego zamieszkanie więc jakoś trzeba było to pogodzić.więc zaczynamy na początku sierpnia. 11.07 dowiem się już dokładnie
trochę zamieszania narobiła ta moja drka, straszyła dyskwalifikacja jak normy badań się zmienią, ale w końcu nie dała skierowania na powtórkę badań.bo w sumie po co skoro już jestem w programie.oni sami biedni nie wiedzą co i jak . . .
 
Ostatnia edycja:
dzieki dziewczyny za gratulacje :-)

melponea studiowałam zarządzanie. A poradnię genetyczną mamy za miesiąc dopiero. Co do badań to ja bym się nie wahała tylko mimo wszystko je wykonała bo tak jak anuszka pisze, czasem wystarczy małe wspomaganie i się udaje.

anuszka no to macie ten miesiąc "odpoczynku" a później z nowymi siłami wracacie do walki! Dziwna sprawa z tą niby dyskwalifikacją. Przecież zwykle z dofinansowaniami jest tak, że jeżeli zmieniają się warunki dotyczące uczestnictwa w programie to to tyczy się tylko "nowych" uczestników. Ci, którzy do programu się już zakwalifikowali zostają jakby wg starych zasad.

U mnie nic nowego. Nadal nie ma @, dla świętego spokoju zrobiłam test i jest negatyw także muszę czekać. Choć nie mam już na to wszystko sił szczerze mówiąc. No naprawdę, beznadziejny jest ten tydzień!! mam ochotę po prostu zamknąć się w domu i nie wstawać z łóżka do końca świata. Teraz- jak nie mam nic do roboty i nic mnie nie motywuje do działania jak było wcześniej, gdy kończyłam pisać pracę i uczyłam się do obrony- widzę jak strasznie beznadziejne jest moje samopoczucie i myśli. a tu jeszcze z tą wredną @ zawsze musi być pod górkę :/
Miłego popołudnia!
 
och Natka
musisz sobie znaleźć jakieś robótki ręczne może :p
a do pracy jeszcze nie wracasz?
my mamy urlop od 19 więc teraz czas zleci na szukaniu dodatków na ślub, potem urlop a potem już stymulacja
Buziaki
 
Wlasnie Natka, moze wrocisz do pieczenia? ;)
@ nadal brak? Moze organizm potrzebuje wiecej czasu?

Anuszka, to dobrze, ze jest plan! Czas szybko zleci a Ty na pewno nie bedziesz miec kiedy sie zestresowac! A gdzie siostra bierze slub?

Ja dziewczyny wiem, ze lekarz goni...jeszcze sie ludze. W Polsce to kosztuje majatek prywatnie a tutaj dwa majatki wiec musimy kasiurke przyoszczedzic. Czyli tak z 3 cykle mysle...plus jest taki, ze poki co to zbyt duzo na lekarzy nie wydalismy ;)
 
anuszka jeśli chodzi o robótki ręczne, to powiem Ci że kiedyś robiłam bardzo dużo albumów hand-made i kartek okolicznościowych. naprawdę to uwielbiałam :) ale ostatni album był albumem z mojej ciąży więc jakoś straciłam na razie chęć na to wszystko. Co do pracy to niestety już niedługo wracam... fajnie że niedługo urlop! Odpoczniecie porządnie przed stymulacją :-) a wybieracie się gdzieś?

melponea wcale nie powiedziane że od razu musisz wydać majątek. Na początek wystarczą podstawowe badania hormonów, a później chociaż ze dwa cykle monitoringu. może się okazać że wcale nie potrzebujesz żadnych wspomagaczy a po prostu nie trafiacie idealnie w owulację ze staraniami :) a M. robił badania?

u mnie wreszcie mały sukces - @ dziś zaszczyciła mnie swoją obecnością :-) co prawda dość słabiutka jest, no ale jest i to najważniejsze :tak:
 
Sis bierze ślub na śląsku
A my na urlop jedziemy na mazury, nad morze, podlasie i śląsk.
Trochę u rodziny,trochę u znajomych, trochę ze znajomymi :-D
Duuużo jezdzenia
Ja też lubie robótki ręczne
Kiedyś robiłam figurki z masy solnej, kosze z papierowej wikliny, shambale ze sznurków . . .
Lubie takie odstresowacze
Podobają mi się bardzo takie albumy Natka . . . Chciałabym taki kulinarny :-D
No i kiedyś ciążowy
 
reklama
To Wy dobre jestescie! Ja to jestem kompletne beztalencie, nie mam w ogole zdolmosci manulanych.

Anuszka, odstresujecie sie przynajmniej! Mi to sie marza wakacje nad polskim morzem, ale niestety musza poczekac :(
A zmienilas doktora? Niezly tam bajzel maja :/

Natka, a co dokladnie na Zarzadzaniu? Ja tez studiowalam na Zarzadzaniu, Informatyke i Ekonometrie. Troche bez sensu ta katedra byla pod Zarzadzaniem. Teraz chyba jest to osobny kierunek studiow na mojej uczelni.

Ja mysle, ze jak tutaj sie zglosimy z naszym problemem to na same badania pojda tysiace. Lekarstwa nie sa na szczescie tak drogie tutaj. Tak mysle, ze jakby to byl jakis maly problem to przez te zmiany klimatow moglo sie wyregulowac. M. Mial badania, wyszlo, ze ma bardzo wolne plemniki, maly % prawidlowych, ale za to ogromna ich ilosc. Lekarka stwierdzila, ze moze wyniki nie powalaja na kolana, ale tez nie jest zle.
 
Do góry