reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki Styczen 2015

Czesc kobitki. Wczoraj bylam u nowej ginki i jestem strasznie zadowolona :) Kobieta jest specjalistka od nieplodnosci i nastawila mnie straaasznie pozytywnie :) Powiedziala ze faktycznie przy moich wynikach to troche dziwne ze nie ma jeszcze tej ciazy ale ze do roku naprawde nie powinnam sie martwic. I ze dla swietego spokoju powinnam zrobic badanie nasienia ale jak nie chce go stresowac to nie musze narazie bo pewnie ta ciaza sie zaraz pojawi. Powiedziala ze wedlug WHO, 90% par uprawiajacych sex 3-4 razy w tyg bez zabezpieczenia zajdzie w ciaze w ciagu 12 mies. I ze to taki standard. Jesli sie nie uda to wtedy znaczy ze cos nie tak. No i pow ze absolutnie nie ma przeslanek zebym szla na hsg!! Ze mam piekne wyniki i ze nie ma podejrzen a badanie jest nieprzyjemne! :) No mowie wam jak zmiana lekarza poprawia spojrzenie na wszystko :) Niestety powiedziala ze jestem strasznie wrazliwa jednostka i powinnam odpoczac na jakis czas od forum i neta bo za bardzo do serca biore wszystko :(
 
reklama
Dziewczyny, w koncu przyjdzie i na Was czas. U mnie wyszlo w 1o cyklu jak juz sie poddałam calkiem i machmelam reką....A teraz 18 tydzień.

Za to u bratowej okazlo się teraz,przy torbieli na piersi,ze ma mega zle wyniki hormonow i wszyscy lekarze w szoku jak ona w ogole zaszla w ciaze? Młody ma 2 lata. Jakby sluchala konowałow to by sie tylko stresowała. Im wyszlo za 3 razem ale nie nastawiali sie bardzo od samego początku bo oboje młodzi.

Nie poddawajcie sie!
 
Ja właśnie w tym cyklu odpuszczam :) nie mierze ani temp ani śluzu nie sprawdzam będę czerpał przyjemność :) i zadowalala męża :) i zobaczymy. Właśnie uspilam bratanice męża cudna jest :)
 
Kasiu fajnie, ze masz takiego lekarza tu w Pl i wiesz, ze dobry lekarz to zadowolona pacjentka, ja ciekawa jestem co moj mi powie jak pojde po nowym roku z wynikami do niego i jak to rozegra :-)
 
no to tak

Ocena makroskopowa
upłynnienie 30min ich wartość <60min
objętość jego 4,1 ml ich >1,5 ml
pH jego 8,2 ich >7,2
barwa biała
lepkość prawidłowa

Ocena mikroskopowa
aglutynacja jego brak ich brak
koncentracja plemników 3,0mln/ml ich >15mln/ml
całkowita liczba plemników w ejakulacie 12,3mln ich >39mln
ruch postępowy 41% ich >32%
ruch całkowity 64% ich >40%
brak ruchu 36% ich nie pisze nic
żywotność 81% ich >58%
plemniki o prawidłowej budowie 24% ich >4%
koncentracja komórek okrągłych 0,76mln/ml ich <5mln/ml
koncentracja leukocytów peroksydazo-dodatnich 0,08mln/ml ich <1mln/ml

jak dla mnie jak tak się patrzy to szału nie ma ...
 
reklama
no to tak

Ocena makroskopowa
upłynnienie 30min ich wartość <60min
objętość jego 4,1 ml ich >1,5 ml
pH jego 8,2 ich >7,2
barwa biała
lepkość prawidłowa

Ocena mikroskopowa
aglutynacja jego brak ich brak
koncentracja plemników 3,0mln/ml ich >15mln/ml
całkowita liczba plemników w ejakulacie 12,3mln ich >39mln
ruch postępowy 41% ich >32%
ruch całkowity 64% ich >40%
brak ruchu 36% ich nie pisze nic
żywotność 81% ich >58%
plemniki o prawidłowej budowie 24% ich >4%
koncentracja komórek okrągłych 0,76mln/ml ich <5mln/ml
koncentracja leukocytów peroksydazo-dodatnich 0,08mln/ml ich <1mln/ml

jak dla mnie jak tak się patrzy to szału nie ma ...

nie wiem czy dobrze to interpretuje, ale chyba ma tylko 4 % plemnikow o prawidlowej budowie, chyba, ze sie myle
 
Do góry