reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania od wiosny/lata 2013 :)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Hejka dziewczęta:-)

Co do badań to na bank przed ciążą zrobić trzeba toxsoplazmozę, cytomegalię, różyczkę. Warto sprawdzić tarczycę i morfologię, cytologię oraz zrobić USG. Po poronieniu dostałam immunoglobulinę anty D. Mam nadzieję, że wystarczy uchronić ciążę.

Boję się trochę kolejnego podejścia ale muszę być pełna nadziei, że się uda! Pierwsza ciąża bezproblemowa, zero mdłości, zgaga przed końcem trochę może ciągnący brzuch jak za bardzo się przeforsowałam i to wszystko. Druga choć to były zaledwie pierwsze tygodnie zupełnie odwrotna.

Asia- to Wy macie konflikt seroologiczny?
 
reklama
Witam :) Też zamierzam rozpocząć starania na wiosnę 2013. Na razie karmię jeszcze piersią synka (tylko 2 razy na dobę) i powoli zabieram się za odstawianie. Na szczęście w zeszłym m-cu już dostałam okres.
Pozdrawiam!
 
O kurcze dziewczyny bardzo mi przykro z powodu straconych ciąż.

Asia.85 a czy te wymazy z pochwy na bakterie tlenowe i beztlenowe i wymazy ma mycoplazmę, ureoplazmę, chlamydia to to samo co zwykla cytologia??

I jeszcze pytanko: jak to jest z tym konfliktem serologicznym? Bo mi lekarz powiedzial, ze narazie nie ma co sie tym przejmowac bo jezeli takie cos wystapi to podaje sie jakies zastrzyki w trakcie ciąży. Ale sie przestraszylam jak przeczytalam ze ktos stracil dziecko z tego powodu.
 
pam-x-pam- to długo cię w kraju nie było szkoda bo może byś się uspokoiła po badaniach,a co do lekarza to chyba gin...nie wiem.:confused:
krowkabordo-no takie badania robi się też już w ciąży ja miałam caly pakiet co w karcie ciąży jest zrobiony łącznie z hiv:szok: całe szczęście mój gin jest w porządku i mnie do szpitala brał żebym nie płaciła i żeby było szybko:-Dcudowny człowiek...u nas też jest konflikt bo ja mam rh- a moj B. rh + ale nic mi w ciąży nie robiono tylko miałam sie stawiać wszędzie z wynikiem na grupe krwi a po porodzie zastrzyk wiadomo choc córa ma moja grupe krwi wiec moze stąd nie było przeciwciał i wg ..także drugiej sie nie boje:tak:dziwiłam się tylko że jak mnie na oddział przyjmowały to jak położna grupe zobaczyła to przez cały oddział sie darła...minus mamy..heh
 
Ninex- ja wiem, ze w trakcie ciąży się robi te badania ale dla spokojności można zrobić je przed:-). Z pierwszym dzieckiem też było ok, Jaśko ma moją grupę krwi więc przeciwciała się nie wytworzyły (częściej miałam robione badania krwi na przeciwciała). Ale, że straciłam ciążę to teraz się boję bo przeciwciała zaczynały się tworzyć. Plamiłam od niedzieli, krwotok miałam w środę wieczorem a w czwartek podano mi immnunoglobulinę anty D. Więc się trochę martwię czy było podane na czas (do 72h). To masz super lekarza, że na fundusz robiłaś! Takiego to ze świecą szukać!:-):tak:
Muffi- jeśli masz grupę krwi ujemną to lekarza poinformuj o tym na starcie, jeśli dodatnią to nie masz co się martwić :)
 
Ostatnia edycja:
krowkabordo-nie no oczywiście wiem że wiesz:-p:tak:;-)jeśli faktycznie któraś chce być spokojna ,to może jak najbardziej robić je wszystkie przed ciążą ,sprawa indywidualna:-)i po stracie również mnie nie dziwi że chce sie sprawdzić czy aby napewno wszystko w normie racja.Oj jest to lekarz polecany tutaj bardzo, co prawda prywatny, ale jak widac nie chytry:-)
 
Ja mam taki charakter,że nawet jak wybieram szampon to muszę opinie w internecie przeczytać zanim wybiorę :p więc jeśli chodzi o tak poważną sprawę jak dziecko to zamierzam zrobić wszystkie badania jakie się da byle mieć pewność,że wszystko jest w porządku.
Wyczytałam gdzieś,że najlepiej zrobić te badania:
badanie grupy krwi Twojej i partnera
- poziom glukozy
- badanie ogólne moczu
- morfologia oraz płytki krwi
- krzepliwość krwi – taka informacja może się okazać przydatna w sytuacji, gdy we wczesnej fazie ciąży pojawiają się krwawienia, które zwykle są objawem poronienia zagrażającego. Może się jednak okazać, że powodem krwawienia jest niska krzepliwość krwi kobiety.
- badanie na obecność przeciwciał toksoplazmozy
- badanie na obecność przeciwciał wirusa cytomegalii
- badania na obecność przeciwciał różyczki
- hormonalne badania tarczycy – jeśli wykażą niedoczynność, płodność kobiety może być obniżona
- podstawowe badania hormonalne, określające poziomy hormonów kobiecych
- badanie na obecność antygenu HBS
- cytologia i czystość pochwy
- USG narządu rodnego i piersi
- badania genetyczne – u kobiet po 35 roku życia

Dobrze,że do wiosny jeszcze trochę czasu bo jakbym miała te wszytskie badnaia wykonać w krótkim czasie to bym zbankrutowała :D
 
reklama
Hej dziewczyny:)

Właśnie siedzę z farbą na włosach. Sama jestem ciekawa jak to wyjdzie bo to Mój mi nakładał :)

Co do badań to u nas tez się nie kwapią ,żeby dawać skierowanie.Trochę porobiłam na własna rękę i wyszły mi jakieś przeciwciała tarczycowe.
Dlatego wybieram się do endo po Nowym Roku.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry