reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

Karo my nawijamy do Paula w trzech jezykach ;-) ale wiem po Malej Ksiezniczce, ze dzieciaki lapia wszystkie i jak z automatu przestawiaja sie same na ten w ktorym akurat sie do nich mowi :-). Tak ze na spokojnie nie musicie az tak uwazac kto w jakim jezyku mowi :-).

Kicia nasz za chiny ludowe nie chce isc do jego lozka :-D

Danutaski kochana alez sie stesknilam za Toba i Ninka :-)
Pocieszajace w tym calym nieszczesciu jest to, ze przetrwaliscie to wszystko razem ;-) takie sytuacje zyciowe bardzo potrafia wzmocnic wiezi rodzinne lub ta rodzine rozwalic.
A co do wszy, oczywiscie sa pewnie rzeczy ktorych wyprac sie nie da... ale to nie problem zawiaz w torbe foliowa (szczelnie) na 4-5 dni i po wszach ;-). My tez mielismy taka jazde od malej ksiezniczki :-D teraz te specyfiki sa o niebo lepsze jak za naszych czasow woda z octem :-D iczesanie lub ciachanie na krotko ;-)

tatus "rozmawia" z synusiem ;-) tja faceci maja swoj jezyk :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
cześć dziewczynki
biggrin.gif


u nas leje od rana, zawiozłam Marcepana do żłoba, kupiłam drożdżówkę z serem
embarrassed.gif
i właśnie ją wciągnęłam popijając kawką
sorry2.gif

o 15 mam dentystę, potem jeszcze tylko jedna wizyta u niej 3 czerwca i mam nadzieję, że z zębami już spokój


ajajjjj jesteeem :-) usg super, dzidzia zdrowiutka, wszystko w normie :-) ale coś duży chłop nam rośnie, większość pomiarów na 33 tydzien wyszla :-p średnio z usg wiek dziecka na równiutki 31t0d więc termin porodu 23 lipiec :-p mały waży 1560 gram już
rozstrzałami się nie przejmuję, bo to zależy jak złapie i zmierzy, ale nic nie mówiła więc chyba mieści się w normach :) nóżki chyba ma krótkie bo kość udowa wyszła na 28t1d, główka większa, brzuszek też :-p ale dalej nie wiem ile ma szyjka, bo pani przez brzuch nie mogła zmierzyć..
i aż sobie tzn małemu leżaczek bujaczek kupiliśmy :-)

Dziękuje za kciuki!!!!! :*

M

super wieści!!! i faktycznie duży chłop póki co, moja dzidzia ostatnio w czwartek miała 1230g.. ale powiem Ci, że ja się nie sugeruję tą wagą, bo wiem, że nie ma ona wpływu na wagę końcową, przy porodzie..



Izka- wspaniałe wieści :) fajnie się wraca z takich wizyt...

A ja małej powiedziałam 'kop albo nie będzie kolacji'.. no i zaczęła kopać:-p:laugh2:. Najchętniej jednak kopie po nutelli;-)

oj, chodzi za mną nutella!! a powiedz kochana, masz jakieś specjalne smaki?


A jak wogole rozmawiacie z mala.Bo u nas lekarz sie pytal jak bedziemy rozmawiac i chcemy bardzo zeby umiala po Polsku ale i po niemiecku podstawy bo reszte sie nauczy jak pojdzie do przedszkola.Zdecydowalismy ze ja bede rozmawiac ppo niemiecku z Emily a M z nia po polsku
i

brat mojego M mieszka z żoną i 2 dzieci w Niemczech. W domu mówili do nich tylko po polsku, natomiast jak dzieci poszły do przedszkola, od razu złapały niemiecki i teraz mówią super po polsku i po niemiecku, mają 5 i 6 lat. Ja uważam, że jeśli jest się polską rodziną, to trzeba po polsku mówić, bo język danego kraju maluch i tak szybko załapie ;-)

cześć dziewczyny!!!
Nie było mnie tu dawnooooo..... ale jeśli pamiętacie to ja przejełam brzuszek po Myszce :) No i wpadłam do Was pochwalić się (zwłaszcza Myszce!!!!)

Byłam dziś na USG, wg. USG 8 tc i 2 d, wg miesiączki 8 tc i 2 d :D
Maluszek ma 1,77 cm :D
Słyszałam bicie serca - popłakałam się.... mąż też..... tętno 174
Poniżej najpiękniejsze (jak dla mnie zdjęcie), nie jest może najlepsze, bo na monitorku było dokładnie widać rączki, nóżki....

Zobacz załącznik 560041

Muszę nadrobić co u Was słychać i częściej tu zaglądać :)
Bałam się po prostu.
Dziś mi gin powiedziała, że rokuje dobrze :)
17 czerwca zapisałam się na prenatalne: USG+bHCG+ test PAPA - tak na wszelki wypadek. I dopiero po tym badaniu ogłoszę ciążę całemu światu - na razie nikt nie wie....

gratuluję serdecznie!!!


miłego dzionka!!
 
Ewcik- zero typowych zachcianek.. ale podobno niektórym kobitkom 'zachcianki' zaczynają się w II lub III trymestrze- wiec może wszystko przede mną.. Oczywiście niezmiennie mam ochotę na sushi (tatarek z łososia...) i białe winko.. no ale to musi poczekać ;-). Ale to raczej nie zachcianki, ale ciągnie mnie do rzeczy których nie wolno:-p.

Michalina- Gratulacje :))


a my zaczęliśmy kolejny tydzień:-)
 
Myszko nic na sile. mloda nasza dopiero od 2-3 tygodni spi w swoim pokoju w lozeczku, wczesniej sie darla jakby ja ktos ze skory obdzieral i spala w koszu mojzesza w naszej sypialni. Widac musiala dojrzec:happy2:
 
Ewcik- zero typowych zachcianek.. ale podobno niektórym kobitkom 'zachcianki' zaczynają się w II lub III trymestrze- wiec może wszystko przede mną.. Oczywiście niezmiennie mam ochotę na sushi (tatarek z łososia...) i białe winko.. no ale to musi poczekać ;-). Ale to raczej nie zachcianki, ale ciągnie mnie do rzeczy których nie wolno:-p.

Michalina- Gratulacje :))


a my zaczęliśmy kolejny tydzień:-)


ja też nie miałam i nie mam typowych zachcianek.. jedyne, co uwielbiam, to lodowate napoje z lodówki :-D coca cola, marzą mi się już truskawki, arbuzy, czereśnie.. no i słodycze mnie ciągną!!

kochana, ty już 20 tydz zaczęłaś, ale to leci :szok:
 
dziewczyny moja bratowa ma badanie HSG! Miała któraś badanie drożności jajowodów tą metodą? Czytałam rożne opinie na temat tego badania i troszkę sie o nią martwię!

moja przyjaciółka ostatnio miała. to jest najmniej inwazyjna metoda, tylko moja przyjaciółka wykupiła sobie to uśpienie na czas zabiegu, bo podobno bez tego zabieg jest dość bolesny. A przyjaciółka po zabiegu poleżała 2 h i poszła do domu. Niestety ona ma 2 niedrożne jajowody....
ale na pewno ta metoda jest lepsza niż laparoskopia
 
Ewelko, mam to samo - zaglądam dzień w dzień na forum i podczytuję co u naszych nowych mamusiek i staraczek, bo tak jakoś mi zostało i...mam na to czas :-)

Ja też podaję małej Actiferol ale już nic poza tym. Pytałam pediatrę o wit.c, bo z nią żelazo lepiej się wchłania ale mówiła że nie trzeba.
Moja ma dawkę 30 mg na dzień, ale ostatnio chyba pobolewał ją brzuszek i miała zaparcia więc pediatra kazała podawać jej co drugi dzień.
A wy jaką macie dawkę?

A żółtko Twój maluszek zjada?
Z tego co widzę to ma on sporo ząbków :-) Mojej "idzie" już trzeci. Dosłownie prześwituje, więc lada chwila i się przebije.

Ja mam problem z Lidią taki, że nie może nauczyć się pić z butelki. Nie może albo i nie chce. Ma w sumie 5 butelek, w tym nawet takie które przypominają swoim kształtem kobiecą pierś i 2 różne niekapki. Za każdym razem jest to samo- bawi się smoczkiem i ustnikiem z niekapka lub nagryza go. Tragedia! Tak samo jak ze smoczkiem, nie uznawała go od początku i do dziś służy jej tylko do zabawy:tak:
Tak więc moje dziecko pije wciąż tylko mleczko mamusi, choć całe szczęście pierś podaję jej głównie do popicia.
 
Kitus to nasz spi z nami w lozku rozwalony w poprzek a my po bokach ;-) 100% antykoncepcja :-D. Za to uwielbia lezakowac na przewijaku z jajkami na wierzchu :-D. No nic poki co jeszcze lozka nam wystarcza, ale jak zaczne spac czesciej na podlodze jak w lozku to nie bedzie zmiluj ;-) :-D


Kochajaca mamo to nasz smyk nie usnie bez cyca mimo ze mleczka to u nas tyle co kot naplakal ;-). A probowalas z soczkami te kubki?

Mamuska i Ewelka a probowalyscie podawac malucha cos ze szpinakiem albo buraczkiem?


Martoosia to juz polowa :-) za Toba... teraz czas troche przyspieszy :-) no i mala bedzie coraz czesciej kopac :-)
 
Ostatnia edycja:
Hej kochane,
gratuluję udanych wizyt!:)
Matylka wreszcie zasnęła więc mam chwilę... Cudnie z nią jest w dzień ale w nocy wymęczy nas zawsze tak,że szok... Nocny rekord w spaniu 2h, przeciętnie 40min... masakra - ledwo zasnę a znów trzeba wstawać.... Zamiast zjeść raz porządnie mleka to ona czasem 20ml,czasem 60ml, czasem 30ml - i tak na raty! ehh...
Czekam właśnie na położną... ma być między 10 a 12...
Wczoraj zarejestrowaliśmy Matyldę w USC więc już jest prawowitym obywatelem RP:) I nawet prześcgnęła mamę w przybieraniu nazwiska taty:)
Potem byliśmy u pediatry, mała waży 3270g (urodzeniowa 3250, najniższa 3090) - lekarka stwierdziła że prawidlowo przybiera... żółtaczka jeszcze się utrzymuje ale wg pani dr to normalne i wypłukiwać się będzie jeszcze jakieś 2-3tyg... Mam obserwować tylko czy nie nasila się...

kurcze jak bym się walnęła spać tak na 10h bez przerwy! mmm...
 
reklama
Do góry