reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sterylnie jeszcze?

reklama
Najnowsze badania przeprowadzone przez niemiecki instytut wykazały że dzieci którym były zapewnione sterylne warunki znacznie częściej zapadają na raka. Więc nie przesadzajmy ze sterylnością.
 
Ja myje wszystko w płynie do mycia naczyń, gotuje tylko przed pierwszym użyciem, z zaparzam juz tylko smoczki uspokajajace.
Butle i smoczki długo płucze i dokładnie suszę. Nie zalewam wrzątkiem juz od dawna i nie było z tego powodu problemów.

A robię tak za radą doświadczonych mama, zeby dziecka za bardzo nie przyzwyczajac do takiej sterylności i braku jakichkolwiek bakterii.
 
Dziewczyny, wyparzacie (tzn. zalewacie wrzatkiem) dalej za kazdym razem butelki??? Bo gdzies czytalam, ze ok. 6 mies. zycia wystarczy myc je plynem i plukac pod biezaca woda, a co kilka uzyc przelac wrzatkiem.
 
Sandra ja właśnie tak robię, myję płynem i co jakiś czas wrzątkiem przelewam, chyba się już nic nie przyplącze skoro do tej pory się nie pokazały pleśniawki:-D
 
To ja chyba tez przestane przelewac wrzatkiem za kazdym razem...Tylko co iles tam uzyc :-) W koncu nie mozna az tak sterylnie wychowywac dzieci, bo wyrosna nam alergicy!
 
ja do tej pory też (jeśli już używałam butli) za każdym razem zalewam wrzątkiem butle i smoczka- a co 3-4 użycia gotuje- czyli co jakiś tydzień, bo rzadko z butli korzystamy. musze chyba tez juz z tym skończyć
 
reklama
Ja do teraz zalewam wrzatkiem butelki czy to po soczku herbacie czy mleku reka mi nie odpadnie a tak mam spokojna glowe i tyle ,zreszta jak bym plynem nie myla to nie wyobrazam sobie jak by wygladaly po slodkich kompotach czy herbie heee albo tlustym mleku bleeee! smoczek jak spadnie to albo umje pod bierazca woda albo wytre nie oblizuje bo to niehigieniczne a znam jeden przypadek co zarazila matka dziecko prochnica takze daruje sobie to i jak jest upaprana to ide umyc a nie palcem oblize a potem wycieram:-D
 
Do góry