reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

no-spa zaleca się jako rozkurczowe w ciąży. A z przeciwbólowych to tylko paracetamol. Tak mi mówił mój gin, bo często rozkłada mnie migrena. Ciekawa jestem czy ciąża będzie mieć na nią jakiś wpływ. Koleżanka mówiła mi że przez ciążę miała z migreną spokój. Mnie teraz dobija swędzenie. Szczególnie ręce i okolice brodawek. Zastanawiam się czy TO jest normalne.
 
reklama
Witajcie:-). Narazie niesmiało się z Wami witam. Jeśli wszystko się potwierdzi to również bedę styczniówką:-). testy mam za soba teraz czekam na wizytę u gina.


A jeśli chodzi o bóle brzucha to faktycznie nospa jest polecana przez gina, mozna też brac magnez z wit B6 też pomaga:-)

Buziolki dla wszystkich:-)
 
cześć,
ja się naczytałam na temat toksoplazmozy, bo nie szczepiłam się i nie mam przeciwciał. Jestem przerażona konsekwencjami, gdybym teraz zachorowała. wiem, że mam mysleć pozytywnie, ale realnie... :(
Nie wiedząc, że jestem w ciąży zjadłam dwa surowe tatary........... :(
Czy znacie takie przypadki, że któraś z mam nie miała przeciwciał toksoplazmozy i wszystko było ok, lub musiała się leczyć lub dziecko musiała leczyć????
Prosze o info...
Sylwia
 
Wiki ja nie mam pojęcia o czym piszesz, ale z tego co czytam to cieszę się że nie jadam tatarów:baffled:. Wydaje mi sie jednak, ze musiałabyś zjesć jakieś zarażone mięso zeby cos miało Ci być.
 
a czy ktoras ma bole krzyza plecow....? nie wiem czy to mi promieniuje od brzucha czy co....troche sie martwie
 
ja zjadlam carpacio z lososia i suschi i carpacio wolowe ....zanim sie dowiedzialam ozywiscie,ale to musi byc zarazone mieso no i lepiej nie ryzykowac i nie jesc,ale nic ci nie bedzie...kazda z nas cos zjadla ,wypila,wziela,ale to nie oznacza ze cos sie stanie...najwazniejsze to teraz dbac o mala fasolke
 
Ania.falko moja mama miala takie bóle pleców,krzyza w ciąży, wiec to normalne:-)

Nika Gartuluje :-D

Dziewczyny nie bierzcie PARACETAMOLU( np Apap), ani zadnych innych leków przeciwbolowych. Jedyne dozwolone tabletki,jakie mozemy brac w I trymestrze, to no-spa, kwas foliowy(np. Folik), witaminki dla kobiet w ciąży, ewentualnie magnez, czy hormony na podtrzymanie ciąży w razie koniecznosci( np. Duphaston, czy Luteina).
Jesli ktos choruje na chorobe przewlekla( np. padaczka), to wiadomo,ze tych leków nie moze odstawic, ale to sa pojedyncze przypadki.

Chyba warto przetrzymac ból glowy bez tabletek, a potem cieszyc sie zdrowym dzieckiem....
 
cześć dziewczyny,ja troche nie na temat ale nie wiem jak naprawić suwaczek,zaciął się.Może ktoś mi pomoże?prosze
 
już naprawiłam,sorry za problem.A wracając do tematu,to ja popijałam wieczorami piwko do kiełbaski z ogniska,pogoda była piękna tak wyglądały nasze kolacje przez prawie tydzień.Oczywiście o ciąży nie miałam zielonego pojęcia.No ale teraz to już koniec z piwkiem przy grilach.Tylko nie pomyślcie sobie ,że jestem jakąś pijaczką,bo tak naprawdę piwko to jedyny napój alkocholowy jaki jestem(byłam) w stanie pić.
 
reklama
Cześć dziewczyny
Wczoraj pochwaliłam sie ,ze brak dolegliwości..... powinnam sie nie chwalić ....... wieczorwem dostałam plamienia. pojechałam do szpitala i dostałam luteine dopochwowa i magnez......... mam nadzieje ,że nie powtórzy się poprzednie historie...... ( 3 razy poroniłam) a miałam nadzieje ,że będzie tym razem dobrze...... ech........ trzymajcie za mnie kciuki............... właściwie za moją fasolinkę............
Pozdrawiam
 
Do góry