reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

reklama
Witam się!

Marcia, trzymam kciuki żebyście szybko do domku wrócili

Fiona, jasne że pamiętamy

Mikołaj dzisiaj wogóle nie chciał spać, pierwszy taki dzień, oo właśnie znów się budzi
 
Witam Mamuśki
Marcia życzę szybkiego powrotu do domku. Oby Franiowi bilurbina nie podskoczyła. Wiadomo w domku zawsze inaczej na luzie bardziej.
Ala no widzisz teraz Ty musisz się przestawić na tryb Frania i może da Ci coś napisać na bb:-).
Ja jakoś od kilku dni nie mam czasu zbytnio. Sister była u mnie -fajnie, bo miałam z kim pogadać, wyjść na zakupy. Polulała Maluszka, w nocy nawet wstawała i mi pomagała. Nie to, żeby Mój M. nie pomagał. W nocy zwykle wstaje po drugim karmieniu:-D i usypia małego. W ogóle gada sobie do małego jakieś głupoty:-) i wpatruje się w niego tak śmiesznie.
Dziś Bartuś cały dzionek marudny jest jakoś. Spać nie chciał. Tylko jak do szpitala na echo serca pojechaliśmy, to w aucie przysnął. Lubi samochodem jeździć:-)Teraz go uspałam. Ciekawe na ile. Dziś nie udało mi się w ciągu dnia zdrzemnąć i w nocy padnę chyba. Tak to staram się w ciągu dnia, jak Mały uśnie zdrzemnąć choćby godzinkę.
 
Marcia - szybkiego powrotu do domu :*

W ogóle przeraża mnie, że Tymkowi w ogóle nie badali poziomu bilirubiny. Jakby coś było źle, nawet byśmy nie wiedzieli...

***

A teraz horror nadopiekuńczej mamuśki:

Budzi mnie rano najstraszniejszy widok na świecie - moje wyspane, gotowe do zabawy dziecko.
Dlaczego najstraszniejszy? Bo jest 6 rano, czyli w sumie noc.
Podnoszę małego terrorystę i stwierdzam, że się pomyliłam - najstraszniejsze widzę teraz. Moje dziecko ma całą lewą połowę twarzy w potówkach.
Niedobrze.
Rozbieramy do zmiany pieluszki. Błąd - nie tylko połowę twarzy, ale też zgięcia łokci, całe nóżki i pachwinki... Tragedia...

Pora nauczyć dziecko spać w łóżeczku - mama za bardzo grzeje...
 
Strzyga to trzymam kciuku żeby mała przytulanka dała się położyć do łóżeczka;-) Nam się udało Szymona eksmitować do łóżeczka;-) Rano tylko dzisiaj spał 2 h ze mną, byłam tak nim zmęczona, że karmiłam go śpiąc.
A ja jestem wściekła na to cholerne becikowe:wściekła/y: Mój D. nie jest polakiem, więc w swojej miejscowości zameldowany nie jest, w ogóle w żadnym rejestrze go nie ma ( no bo jak?:baffled:) i co? Prawdopodobnie becikowego nie dostaniemy, bo w urzędzie gdzie składam, on musi mieć poświadczenie, że nie pobrał w swojej gminie. Babka wypisała mu jakiś papierek, że nie figuruje w spisie mieszkańców gminy, że jest obcokrajowcem i powiedziała, że MOŻE przekona to urząd żeby wydali nam decyzję wsp. becikowego. Cudownie ! Należą mi się też te pieniądze, ale ich prawdopodobnie nie dostanę:wściekła/y: Nie będę biła się o głupi tysiąc złotych, ale sam fakt, że mojemu dziecku się należy, a nie, głupie przepisy, głupi kraj...
 
W ogóle przeraża mnie, że Tymkowi w ogóle nie badali poziomu bilirubiny. Jakby coś było źle, nawet byśmy nie wiedzieli...

wierz mi, że byście wiedzieli:tak: - podwyższony poziom widać gołym okiem, a już rodzic na pewno by zauważył - choćby zażółcone białka oczu, o skorze nie wspominając - trochę jakby z solarium wyszedł ;-)


Justyś, my nie musimy mieć zadnego zaswiadczenia - drugi rodzic musi po prostu podpisać oswiadczenie, ze nie pobieral już becikowego.
 
ale u nas nic nie trzeba z gminy, tylko samemu się oswiadcza, że się nie brało - chyba nie moze byc w kazdym miejscu inaczej?
 
reklama
Do wniosku o becikowe oprócz zaświadczenia lekarskiego należy ponadto dołączyć dokument stwierdzający tożsamość osoby ubiegającej się o przyznanie becikowego, skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urzędowy potwierdzający datę urodzenia dziecka oraz pisemne oświadczenie, że na dziecko nie zostało już pobrane becikowe przez drugiego z rodziców.

moze dlatego, ze M. jest cudzoziemcem, a becikowe nie nalezy sie, jesli dziecku przysługuje podobne świadczenie za granicą
 
Do góry