reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

U mnie tez ktores sa obowiązkowe lekarz mi dwa tygodnie temu na to krew pobierał - nie dzowni to chyba ok, tak by dzownil.
Na połówkowym tez sie pomiary robi :)
 
reklama
Taaa, wlasnie znalazlam w necie co sie bada na tym polowkowym i zemdlalam... znowu doglebna analiza:
ImageUploadedByForum BabyBoom1436168442.377289.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1436168442.377289.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1436168442.377289.jpg
    24,1 KB · Wyświetleń: 49
Masz racje. To stresujace, ale dobrze ze sa takie badania. A moj lekarz ma ten ceryfiat usg, to chyba to co kiedys Emenems pisalas. Wiec bardzo sie ciesze bo sie zna na tym co robi i widzi[emoji3]
 
tutti - jak dla mnie nifty i harmony to tylko rozwiniete pappa.. to wszystko to statystyka :)

Emenems dobre z tymi studiami :p tak samo mysle o badaniach przesiewowych... statystycznie to wychodzac z psem na spacer mamy 3 nogi i 1 ręke więc ..

U mnie wyniki biochemii ok.. wolne b-hCG 0,979 MoM a Pappa-a 1,267 MoM , jednak ryzyko trisomii 21 jest 1:376, wiec spore :( Na 15 lipca mam amniopunkcję. Wiadomo, wątpliwosci są .. no ale spokój wazniejszy. Na razie dla szefa nie mówie, jutro ide do swojej lekarki ona taka przewrazliwiona to moze zwolnienie znowu bedzie wciskac.. i tak od 25 mam urlop to moze się go jakos przesunie żebym polażała te dwa dni po zabiegu :) ryzyko trisomoii 18 mam 1:2573 a 13 w ogóle poniżej 20000. Takze tego sie w sumie spodziewałam. Przezierosc tez delikatnie podwyzszona bo 2,1, al wg wykresu dla tego tygodnia w którym było badanie wynosi 2,7 wiec chyba w porzadku.

Kurcze mój sposób na przeciag w pracy dzis nie działa .. tak gorąco, chyba zaraz lece po zgrzewke wody bo mam tylko 1/3 butelki :p
 
dostałam ulotke o harmony... gdyby mnie nie kierowali na amnio to pewnie bardziej bym sie zainteresowała ,ale ze mam mozliwosc to zrobie to bo w razie watpliwego wyniku i tak trzeba robic amnio. Tutti wpisz sobie w necie cos np "jak wyglada wynik nifty, czy harmony" tam to jest przedstawione na wykresie tak kropkowo te wszystkie prawdopodobieństwa jak przykąłdowy wynik wyglada moze ci się cos więcej wyjasni :)
 
Ja mam kolejna wizytę na 21.07, z leków folik do wykończenia (zostało 10 szt) oraz żelazo- bo morfologia wyszła mi na pograniczu normy, witamin muszę poszukać bez jodu, bo endo tak kazał ( z tsh wyszła mi duża nadczynność-nigdy nie chorowała, ale tak się czasami zdaża na początku ciąży jeśli się dużo wymiotuje). Ja pamiętam, że dawniej zalecano usg w 10,20 i 30 tyg.ciązy, i to w 20 tyg to nazywano połówkowym,teraz przez prenatalne to się trochę dubluje.
 
tutti - jak dla mnie nifty i harmony to tylko rozwiniete pappa.. to wszystko to statystyka :)

Emenems dobre z tymi studiami :p tak samo mysle o badaniach przesiewowych... statystycznie to wychodzac z psem na spacer mamy 3 nogi i 1 ręke więc ..

U mnie wyniki biochemii ok.. wolne b-hCG 0,979 MoM a Pappa-a 1,267 MoM , jednak ryzyko trisomii 21 jest 1:376, wiec spore :( Na 15 lipca mam amniopunkcję. Wiadomo, wątpliwosci są .. no ale spokój wazniejszy. Na razie dla szefa nie mówie, jutro ide do swojej lekarki ona taka przewrazliwiona to moze zwolnienie znowu bedzie wciskac.. i tak od 25 mam urlop to moze się go jakos przesunie żebym polażała te dwa dni po zabiegu :) ryzyko trisomoii 18 mam 1:2573 a 13 w ogóle poniżej 20000. Takze tego sie w sumie spodziewałam. Przezierosc tez delikatnie podwyzszona bo 2,1, al wg wykresu dla tego tygodnia w którym było badanie wynosi 2,7 wiec chyba w porzadku.

Kurcze mój sposób na przeciag w pracy dzis nie działa .. tak gorąco, chyba zaraz lece po zgrzewke wody bo mam tylko 1/3 butelki :p

A co to znaczy 1:376?
 
reklama
Do góry