reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Dziewczyny jakie suplementy diety dla kobiet w ciąży bierzecie?

Ja jeszcze przed ciążą i do teraz stosuję:

Folian 800mcg (metylowany) ze Swansona
Witamina B12 (metylokobalamina) również ze swansona
Omega 3 (EPA DHA) z dzikich sardynek firmy Jarrow
I za niedługo będę suplementować olej z wiesiołka z wiadomych przyczyn:)

W moim przypadku formy metylowane przez mutację genu MTFHR i problem z homocysteiną, natomiast każdej z Was polecam formy metylowane, zdecydowanie lepsze przyswajalność i pewność jeśli nie wiecie czy posiadacie mutację.

W suplementy zaopatruję się w sklepie Musclepump - Link do: Odżywki i Suplementy Diety - Sklep z odżywkami i suplementami Musclepump.pl i z czystym sumieniem mogę go polecić najlepsze ceny ze wszystkich sklepów z suplementami no i przede wszystkim mają formy metylowane i producentów jak Swanson czy now foods. Mój mąż współpracuje z nimi od kilku lat jako trener personalny, możecie wpisać sobie jego KOD: tomek5 i dostaniecie dodatkowy rabat ;)

Buziaczki
 
reklama
SalsaPL wiem co czujesz! Ja przed usg genetycznym myślałam, ze umre na zawał ze strachu;) na pappa jeszcze czekam i teraz już mniejszy stres ale pewnie jak bede szla odebrac wyniki to bede znow miala stan przedzawalowy! Ja dzis powiedzialam prezesowi w pracy o ciazy! Mega się strasowałam ale wyszło dobrze, mam tylko wybrać sobie osobę na zastępstwo i ją wyszkolić i dodatkowo jest skłonny pod koniec ciąży na moją pracę z domu, a jak będę gotowa na powrót to przyjmą mnie z otwartymi rękami! ;) na razie czekam na wizytę 1 lipca i jak będzie wszystko ok to już raczej powiem też rodzinie;)
Zazdroszczę tego "luzu" dotyczącego powrotu do pracy....ja przy 2 ciązach nie miałam tego komfortu. Przy 1 ciąży szef zapowiedział, że mam do czego wracać, ale jak młody miał 8 miesięcy dowiedziałam się, że mam sobie szukac czegoś nowego :( 2 ciąza identyczna sytuacja-z tym, że u tego samego pracodawcy(wykorzystałam przepis dotyczący roku chroniącego mame). Ale jak wróciłam po 2 ciąży, to do pół roku znalazłam aktualną prace.... tym razem jest to korporacja … i boje się co będzie.... 1go lipca mam badania-wtedy powiem najbliższej rodzinie, no i w pracy musze się "pochwalić"......
 
Hej odebrałam wyniki testu papa nie wiem jak je interpretować. Zobacz załącznik 988398
Tych wyników chyba nie da się tak łatwo interpretować, bo lekarz te wartości wpisuje do programu komputerowego i komputer je przelicza na jeszcze inne, biorąc pod uwagę dane dotyczące ciąży i kobiety. Jest w necie filmik Mamyginekolog na temat pappy i tam między innymi pokazuje przez chwilę zakładkę z przelicznikiem tych wartości.
 
Tych wyników chyba nie da się tak łatwo interpretować, bo lekarz te wartości wpisuje do programu komputerowego i komputer je przelicza na jeszcze inne, biorąc pod uwagę dane dotyczące ciąży i kobiety. Jest w necie filmik Mamyginekolog na temat pappy i tam między innymi pokazuje przez chwilę zakładkę z przelicznikiem tych wartości.
Właśnie go obejrzałam [emoji4] faktycznie ale i tak się stresuje
 
Właśnie go obejrzałam [emoji4] faktycznie ale i tak się stresuje
No ja też zawsze próbuję znaleźć co oznacza dany wynik, siedzę i czytam mnóstwo informacji, ale akurat przy pappie nasza ciekawość nie zostanie tak łatwo zaspokojona ;) Nie stresuj się, na pewno wszystko będzie dobrze:)Choć jak odbieram wyniki to tez zawsze mam stresa;)
 
Zazdroszczę tego "luzu" dotyczącego powrotu do pracy....ja przy 2 ciązach nie miałam tego komfortu. Przy 1 ciąży szef zapowiedział, że mam do czego wracać, ale jak młody miał 8 miesięcy dowiedziałam się, że mam sobie szukac czegoś nowego :( 2 ciąza identyczna sytuacja-z tym, że u tego samego pracodawcy(wykorzystałam przepis dotyczący roku chroniącego mame). Ale jak wróciłam po 2 ciąży, to do pół roku znalazłam aktualną prace.... tym razem jest to korporacja … i boje się co będzie.... 1go lipca mam badania-wtedy powiem najbliższej rodzinie, no i w pracy musze się "pochwalić"......
Zybulowa w korporacji chyba tak źle nie będzie - duzo osob tam pracuje i sa raczej przyzwyczajeni do tego ze co jakis czas ktoś jest w ciąży także zycze powodzenia na najbliższej wizycie i pozniej jak powoadomisz w pracy;) nie stresuj sie - dziecko najwazniejsze, a prace zawsse mozna zmienic!;)
 
SalsaPL wiem co czujesz! Ja przed usg genetycznym myślałam, ze umre na zawał ze strachu;) na pappa jeszcze czekam i teraz już mniejszy stres ale pewnie jak bede szla odebrac wyniki to bede znow miala stan przedzawalowy! Ja dzis powiedzialam prezesowi w pracy o ciazy! Mega się strasowałam ale wyszło dobrze, mam tylko wybrać sobie osobę na zastępstwo i ją wyszkolić i dodatkowo jest skłonny pod koniec ciąży na moją pracę z domu, a jak będę gotowa na powrót to przyjmą mnie z otwartymi rękami! ;) na razie czekam na wizytę 1 lipca i jak będzie wszystko ok to już raczej powiem też rodzinie;)
Ja siedze jak na szpilkach teraz. Wszystkie najgorsze scenariusze leca po glowie po mimo zmiany na sile toru myslenia na cos innego. W huk sie boje
Hej kochane! Jestem tutaj nowa, więc witam Was wszystkich i trzymam kciuki za wszystkie rozwiązania! U mnie termin 18 styczeń, pierwsze dzieciątko, już nie mogę się doczekać! ;)
Witaj madzia. Mnie tez tak pi razy oko na 18 wychodzi hehehe
Hej odebrałam wyniki testu papa nie wiem jak je interpretować. Zobacz załącznik 988398
A to do lekarza musisz. Oceni wraz z usg. Sama nie doszukuj sie niczego, ani nikogo nie sluchaj. Bo mozna bardzo latwo nadinterpretowac i na uj ci sie stresowac jak wszystko oki :)
 
reklama
Do góry