reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
ja jestem na L4 od początku ciąży i otrzymuję 100% wynagrodzenia, które jest na umowie o pracę, oczywiście kwotę netto, tak jak przy normalnej wypłacie
 
reklama
Napiszcie mi prosze jak wygląda wynagrodzenie miesięczne przy l4 gdy jestem w ciaży?pracuje na caly etat mam umowe o prace na czas określony.Moja miesięczna pensja wynosi 1200zł brutto + wszselkiego rodzaju premie za sprzedaż.No i wlaśnie jak to jest liczone.Miesiecznie mniej wiecej wychodze 1400,1500 zależy od danego miesiąca.Czy będe rozliczana tylko z tej podstawy?1200?:confused:
 
Napiszcie mi prosze jak wygląda wynagrodzenie miesięczne przy l4 gdy jestem w ciaży?pracuje na caly etat mam umowe o prace na czas określony.Moja miesięczna pensja wynosi 1200zł brutto + wszselkiego rodzaju premie za sprzedaż.No i wlaśnie jak to jest liczone.Miesiecznie mniej wiecej wychodze 1400,1500 zależy od danego miesiąca.Czy będe rozliczana tylko z tej podstawy?1200?:confused:

Powinno to być rozliczane jako średnia z ostatnich 12 miesięcy pracy.
 
"Podstawę wymiaru zasiłku chorobowego dla pracownika stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających powstanie niezdolności do pracy albo z faktycznego okresu zatrudnienia za pełne kalendarzowe miesiące, jeżeli niezdolność do pracy powstała przed upływem tego okresu."- ZUS

Ja też pracuję z podstawą i systemem prowizyjnym ...na zwolnieniu wypłacano mi średnią wynikającą z tych dwóch składników.
 
nie do końca, że z 12 miesięcy.
ja do września pracowałam na 1/4 etatu na najniższej krajowej, a od września na cały etat i pensja średnia.
od konca października jestem na L4 i dostaję narmalne wynagrodzenie- takie, które mam na aneksie do umowy- od września.
a jeśli chodzi o premie to nie mogę się wypowiedzieć, bo nie wiem
 
agus bo tu chodzi o umowe ktora aktualnie masz podpisana, jezeli teraz masz caly etat to rozliczaja cie z calego etatu, a ze okres jest krotszy niz 12 miesiecy to rozliczaja cie tylko z tego okresu ktory przepracowalas na tej umowie przed l4, a ze nie mialas premii to sredni zarobek jest taki sam jak podany na umowie jako ten podstawowy :)... tyle tylko wiem........ :)
 
Ostatnia edycja:
A ja mam inne pytanko - byłam na zwolnieniu przez 6 miesięcy z powodu choroby, dostawałam wtedy 80% pensji. Pod koniec tego zwolnienia zaszłam w ciąże i jestem teraz nadal na zwolnieniu. To czy jest szansa że będą mi wypłacać 100 % mojej podstawowej pensji?
 
Ahne będąc w ciąży na druczku ZLA wpisuje się kod B to automatycznie oznacza ciążę i zwolnienie jest teraz płatne w 100%
 
reklama
Do góry