reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szpital lipcówek

Mój mąż był przy mnie aż do momentu skurczy partych,masował mi kręgosłup, pomagał i w toalecie i pod prysznicem, trzymała za rękę, był niezastąpiony. Jednak gdy zaczęły się parte skurcze powiedziałam mu, że jak będę go potrzebować to go zawołam, była zaraz obok. Nie zawołałam, była przy mnie super położna i mój lekarz, pomogli mi bardzo, czułam się bezpieczna ale wiedziałam, że mąż na pewno by przyszedł jakbym chciała. Jeszcze jedno ja w tym dniu rodziłam jedyna, położna zajmowała się tylko mną, lekarz też, myślę że gdyby położna biegała od rodzącej do rodzącej to mój mąż byłby przy mnie do samego końca porodu.
 
reklama
Ja mam właśnie problem.
Mieszkam w Warszawie i tutaj szukam dobrego szpitala i choć jest ich dużo trudno podjąć decyzję i na jakiś się zdecydować.
Moje typy to Madalińskiego i Czerniakowski.
Myślałam też o Św Zofii ale tam drogo i nie mają oddziału do ratowania noworotków jakby coś się działo.
perla2212 poleciłabyś szpital bielański? chodzisz prywatnie do lekarza z tego szpitala? trzeba mieć wykupioną położną i jak z opieką po porodzie?

Pytanie do dziewczyn, które rodziły- Czy warto wykupić położną i czy nie bałyście się znieczulenia w kręgosłup.

Pozdrawiam
Kasia
 
Ja mam właśnie problem.
Mieszkam w Warszawie i tutaj szukam dobrego szpitala i choć jest ich dużo trudno podjąć decyzję i na jakiś się zdecydować.
Moje typy to Madalińskiego i Czerniakowski.
Myślałam też o Św Zofii ale tam drogo i nie mają oddziału do ratowania noworotków jakby coś się działo.
perla2212 poleciłabyś szpital bielański? chodzisz prywatnie do lekarza z tego szpitala? trzeba mieć wykupioną położną i jak z opieką po porodzie?

Pytanie do dziewczyn, które rodziły- Czy warto wykupić położną i czy nie bałyście się znieczulenia w kręgosłup.

Pozdrawiam
Kasia
ja mialam wybrane 2 szpitale Karowa i Bielanski...
bielanski polecila mi min. przyjaciolka (ktora miala tam wykupiona polozna), ja nie mialam, ale trafilam na cudowna polozna jak rodzilam, ktora bardzo mi pomogla i sie mna zaopiekowala, tak jakby byla oplacona... mialam znieczulenie w kregoslup i byla to ogromna ulga, nie czulo sie tego ogromnego bolu, ale skurcze jako tako sie czulo, po znieczuleniu niestety rozwarcie przestalo postepowac, a ze porod juz u mnie trwal wtedy 12h nie pozwolono mi na dokladke jak przestawalo dzialac i ostatnie 2h rodzilam na tzw. zywca... :szok: masakra! ale z Bielanskiego jestem bardzo zadowolona i nastepna dzidzie znowu chce tam urodzic ;-)
nie mialam w Bielanskim lekarza prowadzacego, poprostu przed porodem pojechalam tam na kontrolne ktg, zalozyli mi karte i jak zaczal sie porod pojechalam...
 
ja pierwsza coreczke rodzilam w Polsce w Lubinie w prywatnej klinice "Femina" polecam! aczykolwiek sie cenia...
Tam tez chodzilam do szkoly rodzenia-takze platnej- uwazam, ze to byla tylko taka przygoda...i jesli teraz jeszcze raz mialabym za szkole rodzenia placic...wolalabym te pieniadze wydac na cos innego...

Teraz bede rodzila w Anglii- w Manchester...zobaczymy jak bedzie...oczywiscie ze znieczuleniem! i juz padlo pytanie czy chce silami nat...czy cc..?..moze sprobuje tym razem nat?:sorry:...poprzednie cc ponioewaz mala byla ulozona posladkowo.
 
ja pierwsza coreczke rodzilam w Polsce w Lubinie w prywatnej klinice "Femina" polecam! aczykolwiek sie cenia...
Tam tez chodzilam do szkoly rodzenia-takze platnej- uwazam, ze to byla tylko taka przygoda...i jesli teraz jeszcze raz mialabym za szkole rodzenia placic...wolalabym te pieniadze wydac na cos innego...

Teraz bede rodzila w Anglii- w Manchester...zobaczymy jak bedzie...oczywiscie ze znieczuleniem! i juz padlo pytanie czy chce silami nat...czy cc..?..moze sprobuje tym razem nat?:sorry:...poprzednie cc ponioewaz mala byla ulozona posladkowo.


Do naszych porodów jeszcze sporo czasu i nie ma czym się martwić teraz. Ciagle chodzi mi po głowie lekarz prowadzacy. Ja chodzę państwowo do przychodni i jak narazie nie narzekam, zapisałam się tylko prywatnie na usg, bo maja lepszy sprzęt.
Czytałam gdzieś żeby dostać się do szpitala w którym chce sie rodzić trzeba chodzić prywatnie do lekarza z tego szpitala i wtedy ma się miejsce. Panuje teraz baby boom:-) wiec z tymi miejscami może być różnie a nie chce jeżdzić po całej Warszawie i szukać wolnych miejsc.:no:
Jakbyście znały dobrych lekarzy z warszawy to piszcie.
Pozdrawiam
Kasia
 
Do naszych porodów jeszcze sporo czasu i nie ma czym się martwić teraz. Ciagle chodzi mi po głowie lekarz prowadzacy. Ja chodzę państwowo do przychodni i jak narazie nie narzekam, zapisałam się tylko prywatnie na usg, bo maja lepszy sprzęt.
Czytałam gdzieś żeby dostać się do szpitala w którym chce sie rodzić trzeba chodzić prywatnie do lekarza z tego szpitala i wtedy ma się miejsce. Panuje teraz baby boom:-) wiec z tymi miejscami może być różnie a nie chce jeżdzić po całej Warszawie i szukać wolnych miejsc.:no:
Jakbyście znały dobrych lekarzy z warszawy to piszcie.
Pozdrawiam
Kasia

W szpitalu, gdzie my z Aisim chcemy rodzić, właśnie tak jest, że miejsce zapewniają jeśli prowadzi się u nich ciążę, o ile się nie mylę, to od min 20 tygodnia - my chodzimy już, więc problemu raczej nie powinno być :sorry:
Myślę, że w każdym szpitalu jest inaczej, trzeba będzie pytać w konkretnym miejscu :tak:
 
Dziewczyny, pojawił się wątek szpitala, tym samym lekarzy, a co z położnymi?
Jak to wygląda? Można wybrać, czy dopiero w szpitalu "na kogo sie trafi"?
Kiedyś mozna było wybrać. Stąd moje nastepne pytanie, czy może znacie jakąś położną, którą bardzo polecacie, z okolic Gliwic lub Strzelec Opolskich?
 
Do naszych porodów jeszcze sporo czasu i nie ma czym się martwić teraz. Ciagle chodzi mi po głowie lekarz prowadzacy. Ja chodzę państwowo do przychodni i jak narazie nie narzekam, zapisałam się tylko prywatnie na usg, bo maja lepszy sprzęt.
Czytałam gdzieś żeby dostać się do szpitala w którym chce sie rodzić trzeba chodzić prywatnie do lekarza z tego szpitala i wtedy ma się miejsce. Panuje teraz baby boom:-) wiec z tymi miejscami może być różnie a nie chce jeżdzić po całej Warszawie i szukać wolnych miejsc.:no:
Jakbyście znały dobrych lekarzy z warszawy to piszcie.
Pozdrawiam
Kasia
w Wawie przy tak ogromnej ilosci porodow nawet lekarz prowadzacy z danego szpitala nie jest w stanie zagwarantowac Ci miejsca jak zaczniesz rodzic... jest natomiast uruchomiona infolinia porodowkowa i jak sie zaczyna akcja to dzwonisz i oni Ci mowia w ktorym szpitalu sa wolne miejsca! w 1 tylko Szpitalu maja taka polityke ze nigdy nie odsylaja nawet jak jest pelno- na Inflanckiej!
 
Kasiek ja rowniez wybralam Ujastek,Z tego szpitala jest moj gin.Mimio tego,ze 2 poprzednie porody byly na Zeromskiego,to tym razem padlo wlasnie na Ujastek.Bede miala cc,ze wzgledu na krotki okres czasu od oprzedniego cc.Moze sie spotkamy ;-) chociaz Ja mam ciaze o tydzien mlodsza odTwojej.

Yustynia polozna do porodu mozna wybrac tzn.musisz zatrudnic ja prywatnie i oczywiscie zaplacic za towarzyszenie podczas porodu.Wtedy jest z Toba caly czas:cool2:,a nie tylko zaglada od czasu do czasu jak to niestety nagminnie bywa.
jezeli nie zatrudnisz prywatnie to przydzielaja Ci jedna z tych,ktore aktualnie maja dyzur.
 
reklama
czy nie bałyście się znieczulenia w kręgosłup.

Pozdrawiam
Kasia


balam sie, ale powiem szczerze- slowo dziewczeta-to mniej boli niz pobieranie krwi, czy zakladanie welfonu!...naprawde czuje sie tylko dotkniecie igly...a poniej rozchodzace sie jakkby ciarki w dol nog...ja swoj porod baaardzo mile wspominam!
 
Do góry