reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Miejski 2 w Bydgoszczy

reklama
Dziewczyny mam pytanie nie na temat wózka. Czy znajdę w Bydgoszczy sklep gdzie są dostępne wózki cybex balios slux lub cybex talos?
 
A w którym tygodniu byłaś na ustalenie terminu cc? I czy idzie się osobiście do szpitala czy telefonicznie się ustala termin?
Kurcze dopiero zauwazylam...
Ja byłam w 37+1 ale z tego co wiem to przeważnie wcześniej już ustalają.
I raczej osobiście ale jak nie ma potrzeby to nie zostawiają w szpitalu.
 
Kurcze dopiero zauwazylam...
Ja byłam w 37+1 ale z tego co wiem to przeważnie wcześniej już ustalają.
I raczej osobiście ale jak nie ma potrzeby to nie zostawiają w szpitalu.

Kurcze dopiero zauwazylam...
Ja byłam w 37+1 ale z tego co wiem to przeważnie wcześniej już ustalają.
I raczej osobiście ale jak nie ma potrzeby to nie zostawiają w szpitalu.
Jak mam termin cc na 11.03, mam się stawić 10.03. A test na covid kiedy miała pani robiony? Czy mąż mógł czekać podczas cc i zostać chwilę po? Dziękuję
 
Dzień dobry! W Nowym Roku odkurzę trochę wątek i zapytam czy są tu może jakieś mamy, które rodziły w miejskim w Bydgoszczy w ciągu ostatniego roku/2lat? Czy mogłybyście się podzielić swoimi opiniami/ doświadczeniami? Czy któraś z Was miała może indukowany poród, jak wyglądała opieka ze strony personelu?
 
Ja rodziłam w 2021 i 2022.

Jeśli chodzi o indukcję to miałam w 2021- najpierw założyli mi balonik, pękł mi pęcherz płodowy i akcja sama ruszyła. Później na porodówce miałam podpiętą oksytocynę, żeby szybciej poszło. Mąż mógł być od 5 cm do 2 godzin po porodzie.

W 2022 poszłam z porodem samoistnym i szybko poszło bez niczego. Mąż mógł być od przyjęcia do 2 godzin po porodzie.

W obydwu porodach mogłam (poza zapisem ktg) chodzić, być na piłce, brać prysznic. Położne w trakcie porodu pomocne, empatyczne, miłe. Rodziłam na łóżku porodowym, ale była możliwość wyboru pozycji, były też krzesła porodowe. Z przeciwbóli nie korzystałam, ale kolejność jest- gaz, paracetamol, opioidy.

Ogólnie personel na położnictwie miły i pomocny. Przy porodzie w 2022 dziecko leżało na OITN kilka dni, to mogłam kiedy chciałam iść i zanieść świeże mleko. Jedyne co się pogorszyło to jedzenie- w 2021 było dobre (o ile szpitalne może takie być), w 2022 dramat- gdyby mąż mi nie donosił jedzenia to bym głodowała. W tym czasie zmieniła się firma, która cateringowa mająca umowę ze szpitalem.
 
Na oddziale jest cdl, ale jakoś nie nadawałyśmy na tych samych falach. Położne też pomagają w kp, ale jeśli nie idzie to nie ma problemu z mm. W pierwszej dobie noworodek nie jest kąpany, później wszystkie czynności pielęgnacyjne i badnia lekarskie, ważenie odbywa się w sali przy matce- jedynie szczepienia, pobrania krwi jest dziecko zabierane. Podkłady na łóżko, wkładki poporodowe były do bólu. Pampersy dla noworodka i chusteczki nawilżane trzeba mieć swoje.
 
reklama
Dzień dobry! W Nowym Roku odkurzę trochę wątek i zapytam czy są tu może jakieś mamy, które rodziły w miejskim w Bydgoszczy w ciągu ostatniego roku/2lat? Czy mogłybyście się podzielić swoimi opiniami/ doświadczeniami? Czy któraś z Was miała może indukowany poród, jak wyglądała opieka ze strony personelu?
Na kiedy ma Pani termin ?;)
 
Do góry