reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Miejski 2 w Bydgoszczy

Z położną masz rację, tylko muszę ją odnaleźć, gdybyś miała jakieś namiary to poproszę, może być na maila nitka19@op.pl. Gdyby to był ktoś z 2 byłoby super. Panie z gabinetu na Pomorskiej podobno są chętne, ale pod warunkiem, ze akurat nie mają tam dyżuru...i jak sie tu wstrzelić...:-D. Jest podobno pani Małgosia, która chętnie przychodzi na porody, ale jak na złość umknęło mi jej nazwisko, w przyszłym tygodniu dopytam dziewczyn w szkole rodzenia. Jeżeli chodzi o szkołę rodzenia to uczęszczamy do Łagodnego Rodzenia i też jestem zadowolona. Niestety 2 marca już kończymy zajęcia. Wiesz, tak jak napisałam studenci mogą sporo pomóc, ale mogą też denerwować dodatkowo. W Bizielu po porodzie siłami natury, jeżeli z mamą i dzidziusiem wszystko jest dobrze, trzymają 2 doby, w 2 i MSWiA dobę-co ma swoje dobre i złe strony, ale ja chyba jestem z tych, którzy będą chcieli jak najszybciej położyć się w swoim łóżeczku i wypić rosół domowy:-).
Trzymaj dzisiaj za nas kciuki, mamy wizytę u doktora, strasznie jestem ciekawa co tam u naszej Małej słychać i widać i ile lalka waży. Myśle, że duża to ona nie będzie, ale po 15 wszystkiego się dowiemy:-). miłego dnia
 
reklama
Witam,
Nitka i jak tam bylo u lekarza? Ja dzis ide na wizyte:)
Wczoraj sie dowiedzialam od znajomych ze mieli swoja wynajeta polozna, ale w Bizielu i zaplacili 400zl! Moim zdaniem to troche przesada, rozumiem 100zl, ale nie 400zl.
Moze bede miala namiar na polozna, wtedy napewno napisze na maila:) w sumie fajnie bo gdyby co, to Ty ją pierwsza wyprobujesz:-)
 
Moja Droga wiem już po wizycie, na bank, że nasza Mała przygotowuje się do spotkania z nami...urodzę miedzy 37-39 tygodniem czyli do połowy marca...czyli już niedługo... 10 marca mam ktg w 2, i Doktor pożegnał mnie słowami-mam nadzieję, że pani dotrzyma do tego czasu. Namiary na położną mile widziane bo czas goni;-). A ja tu jeszcze na jedną wizytę chciałam się umówić, wiesz jake zaskoczenie przeżyłam jak doktor powiedział, że nastepne spotkanie bedzie na sali porodowej, ale tak sobie myslę, że jak Mała dociagnie wtedy do 3 kg, a tak ocenia lekarz, to może dobrze, że to już niebawem. Powoli oswajamy sie z tą myślą:-). Co do tych cen to nie mam, prawdę mówiac rozeznania ile kosztuje położna w innych szpitalach. Napisz jak było na wizycie bo jestem ciekawa co u Was tam słychać:-). Nasza Mała waży teraz 2,5 kg i tygodniowo powinna przybierać po 200 gr.pozdrawiam
 
czesc
Ja rodziłam w grudniu w Bizielu i miałam swoją położną - na szczęscie!!!!!
poleciła mi ją kolezanka, która tez przy niej rodziła i zapłaciła jej 500 zł!!! :szok:tak,tak... Ja zaplaciłam 300 zł. pani była akurat na swoim dyżurze, ale bez niej rodziłabym dłuzej i bez pomocy.
podobno ceny za połozną w bydgoszczy to pomiedzy 300 a 500 zł.
pozdrawiam i życze lekkich porodów :tak:
 
Jestem po wizycie:)
pytalam sie mojego lekarza i powiedzial ze na czas remontu porod w wodzie niemozliwy:-( Ale powiedzial ze maja tak szeroki zakres znieczulen (za darmo) ze jesli bede chciala to bez problemu cos mi dadza:-) W sumie to dobrze, bo gdzies czytalam ze za niektore znieczulenia sie placi.
Zreszta ja mam niestety tak niski poziom żelaza i hemoglobiny ze pewnie bym nie mogla liczyc na porod w wodzie.
Aaa i przerazilam sie jak weszlam na wagę, jenyy :eek:
 
Witam,
ja również miałam w środę wizytę u dr. Skórczewskiego. Termin mam na 21 marca i wszystko wskazuje na to, że urodzę w terminie :) Zdecydowałam się na poród w 2 i tak jak Wy nie mam żadnego namiaru na położną. Zastanawiam się czy wogóle jest sens wydawać aż tyle pieniędzy na "swoją" położną. A stres już jest :tak:
Pozdrawiam :-)
 
Spakowałyście się już do szpitala? Ja dzisiaj zaczęłam się pakować i zastanawiam się czy wszystko zabrałam. Co należy zabrać do 2 a co jest niekonieczne? Słyszałyście może czy są pokoje, w których może zostać na noc mąż?
 
w dwójce są takie pokoje dla mamy i osoby towarzyszącej, kuzynka jakiś czas temu rodziła ale za takie udogodnienie trzeba dopłacić.
 
Dziewczyny, w 2 była sala tzw.vipów, na której tata mógł nocować z mamą i maleństwem. Niestety podczas remontu została zlikwidowana...i teraz nie ma mozliwości. Byłam i pytałam o to jakieś niecałe 2 tyg. temu. W MSWiA jest taka sala i kosztuje 200 zł po naturalnym porodzie, po cesarce, kiedy trzymają dłużej 500 zł. Dajcie namiar na położną z 2 jeżeli macie bo czas mnie goni:-).
Torbę zaczełam powoli pakować.

Do porodu warto spakować:koszulkę bawełnianą bez sztucznych domieszek-krótką, szlafrok,skarpetki ciepłe, kapcie, klapki pod prysznic, dla zmarzluchów ew. polar dobry jak dopadną nas dreszcze, mineralna woda niegazowana,pomadka ochronna na wysychające od oddychania usta, coś do masowania plecków-polecam partnera:-D, mata do pozycji wertykalnych, coś do robienia kompresów na czoło, dla partnera polecany wygodny strój, ewentualnie buty wymienne i kanapki jak straci siły;-). Podobno dobrze mieć przy sobie mały sok pomidorowy i czekoladę deserową,gdy nie pozwolą jeść doda nam troszkę sił .
Z wyników: karta ciąży, grupa krwi, krzepliwość potrzebną do ew. znieczulenia robią na oddziale, ostatnią morfologię, przeciwciała, wynik z badania na paciorkowca, usg z 12 tyg. i ostatnie, dokumentacja ew. innych pobytów w szpitalu, ew.przebyte operacje.
 
reklama
Do połogu dobrze mieć przyzgotowane: woda mineralna, ew. herbatka owocowa,ew. kompot, 2 koszule do karmienia krótkie, bawełniane, pieluchopodpaski, w 2 podobno za majtki flizelinowe gonią, ale przechodzą czasem siatkowe, do dezynfekcji krocza tantum rose-1 saszetka na 750 ml wody-tu przydaje się butelka po napojach z dzióbkiem, szare mydło do mycia krocza, kółko dmuchane do siedzenia, kilka małych reczniczków specjalnie do osuszania tej okolicy, dla malucha w 2 ubranka niekonieczne, konieczne kilka pampersów, chusteczki do pupy.

Do wypisu ubranie dla maluszka, rożek, fotelik/gomdolka, dla mamy spodnie jeszcze z gumką, bluzka uniwersalna ufff...uśmiech, że wracamy do domku:tak:!
 
Do góry