reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki xonvea

reklama
Jak sobie radzicie, dziewczyny? Paula już pewnie urodziła :) Pochwalę się Wam, odstawienie już raczej za mną. Zaczęłam wczoraj 5 miesiąc. Ostatnią tabletkę wzięłam we wtorek wieczorem (więcej nie mam i nie mam recepty), od tamtej pory ani razu nie wymiotowałam, muszę tylko pilnować regularnych posiłków i mdłości są opanowane. Odstawiałam bardzo nieregularnie, czasami brałam co drugi dzień, czasami trzy dni brałam (jak miałam gorszy okres), a trzy nie brałam. Miałam też epizod z migrenami i rzyganiem właśnie w takim okresie bez tabletek i byłam załamana, że te migreny już że mną zostaną... Na szczęście przeszły i nie wróciły. Póki co funkcjonuję dobrze, mam nadzieję, że mi się nie pogorszy :)
 
Jak sobie radzicie, dziewczyny? Paula już pewnie urodziła :) Pochwalę się Wam, odstawienie już raczej za mną. Zaczęłam wczoraj 5 miesiąc. Ostatnią tabletkę wzięłam we wtorek wieczorem (więcej nie mam i nie mam recepty), od tamtej pory ani razu nie wymiotowałam, muszę tylko pilnować regularnych posiłków i mdłości są opanowane. Odstawiałam bardzo nieregularnie, czasami brałam co drugi dzień, czasami trzy dni brałam (jak miałam gorszy okres), a trzy nie brałam. Miałam też epizod z migrenami i rzyganiem właśnie w takim okresie bez tabletek i byłam załamana, że te migreny już że mną zostaną... Na szczęście przeszły i nie wróciły. Póki co funkcjonuję dobrze, mam nadzieję, że mi się nie pogorszy.
 
Hej 🙂
Odstawiłam tydzień temu w sobotę całkowicie tabletki Xonvea, a jestem obecnie w 24 tygodniu 6 miesiąc. Po odstawieniu czuję się dobrze, można powiedzieć, że normalnie. Zero wymiotów czy mdłości. Ważne jest żeby odstawiać stopniowo te tabletki. Zaczęłam brać ich coraz mniej i coraz rzadziej. Na początku odstawiania co drugi dzień, a następnie co trzeci.
Wreszcie mogę cieszyć się ciążą i jeść normalnie 😃
Trzymam kciuki za resztę Dziewczyn 🙂
Pozdrawiam Was serdecznie 😁
 
Jak sobie radzicie, dziewczyny? Paula już pewnie urodziła :) Pochwalę się Wam, odstawienie już raczej za mną. Zaczęłam wczoraj 5 miesiąc. Ostatnią tabletkę wzięłam we wtorek wieczorem (więcej nie mam i nie mam recepty), od tamtej pory ani razu nie wymiotowałam, muszę tylko pilnować regularnych posiłków i mdłości są opanowane. Odstawiałam bardzo nieregularnie, czasami brałam co drugi dzień, czasami trzy dni brałam (jak miałam gorszy okres), a trzy nie brałam. Miałam też epizod z migrenami i rzyganiem właśnie w takim okresie bez tabletek i byłam załamana, że te migreny już że mną zostaną... Na szczęście przeszły i nie wróciły. Póki co funkcjonuję dobrze, mam nadzieję, że mi się nie pogorszy :)
Ja już po, maluszek z nami;) cudownie jest w końcu zjeść posiłek bez strachu, że go zwrócę 🙈
Dziewczyny, trzymam mocno kciuki za Was, aby mdłości w końcu odpuściły i oczywiście za szczęśliwe rozwiązanie :)
 
Hej powiedzcie proszę jak to jest z tymi dwoma tabletkami wieczorem na czczo? Zaczęłam brać tabletki od 2 dni i narazie moja dawka to 2 wieczorem, mogę już coś zjeść chociaż w ciągu dnia odczuwam czasem jakieś nudności, ale już bez odruchu wymiotnego 🤢
Czy po kilku dniach one zaczynaja lepiej działać?
Czy podczas brania tych tabletek brałyście może euthyrox?
 
Hej powiedzcie proszę jak to jest z tymi dwoma tabletkami wieczorem na czczo? Zaczęłam brać tabletki od 2 dni i narazie moja dawka to 2 wieczorem, mogę już coś zjeść chociaż w ciągu dnia odczuwam czasem jakieś nudności, ale już bez odruchu wymiotnego 🤢
Czy po kilku dniach one zaczynaja lepiej działać?
Czy podczas brania tych tabletek brałyście może euthyrox?
Myślę, że musisz im dać chwilę żeby zaczęły działać. Ja brałam letrox
 
Hej dziewczyny :) u mnie 12 tyg + 5 dni. Jakoś od 8 tygodnia biore Xonvea (gin przepisał mi od razu 10 opakowań;) ) Brałam 2 tabletki na noc i w najgorszych dniach dokładałam 1 rano i ewentualnie 1 po południu. Ostatecznie zostałam przy 2 na noc i było znośnie. Czasami wieczorami mnie mdliło albo pojawiały się wymioty ale i tak to było nic jak sprzed tabletek. Powrócił apetyt i jakakolwiek chęć do życia bo była m a s a k r a. Od dwóch dni muszę brać Letrox 50 bo mi TSH podskoczyło i postanowiłam, że spróbuję odstawić Xonvee żebym nie brała za dużo leków (biorę też dość suplementów od dietetyka) i po za tym zbliża się końcówka 1 trymestru więc chciałam sprawdzić jak się będę czuła. No i, jest dramat XD wczoraj cały dzień w łóżku, mdłości, wymioty co chwile, nawet po wodzie. Dzisiaj rano wymioty żółcią, no i jakoś dogorywam ale nie mam siły na nic, co się ruszę to się żołądek odzywa. Po Xonvea przeszła mi wrażliwość na zapachy do stopnia znośnego, dzisiaj otworzyłam lodówkę i fru do kibla biegiem.
Postanowiłam, że wracam do 2 tabletek na noc od dzisiaj, no i rano na czczo Letrox. Trudno. Napiszę jutro rano do gina czy tak może być ale wydaję mi się, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Przewertowałam obydwie ulotki, po za tym kobiety w ciąży bardzo często muszą sie wspomóc hormonami tarczycy więc gdyby te dwa leki miałyby na siebie oddziaływać to po pierwsze nie miałoby to sensu a po drugie byłoby to na ulotce.
 
reklama
Hej dziewczyny :) u mnie 12 tyg + 5 dni. Jakoś od 8 tygodnia biore Xonvea (gin przepisał mi od razu 10 opakowań;) ) Brałam 2 tabletki na noc i w najgorszych dniach dokładałam 1 rano i ewentualnie 1 po południu. Ostatecznie zostałam przy 2 na noc i było znośnie. Czasami wieczorami mnie mdliło albo pojawiały się wymioty ale i tak to było nic jak sprzed tabletek. Powrócił apetyt i jakakolwiek chęć do życia bo była m a s a k r a. Od dwóch dni muszę brać Letrox 50 bo mi TSH podskoczyło i postanowiłam, że spróbuję odstawić Xonvee żebym nie brała za dużo leków (biorę też dość suplementów od dietetyka) i po za tym zbliża się końcówka 1 trymestru więc chciałam sprawdzić jak się będę czuła. No i, jest dramat XD wczoraj cały dzień w łóżku, mdłości, wymioty co chwile, nawet po wodzie. Dzisiaj rano wymioty żółcią, no i jakoś dogorywam ale nie mam siły na nic, co się ruszę to się żołądek odzywa. Po Xonvea przeszła mi wrażliwość na zapachy do stopnia znośnego, dzisiaj otworzyłam lodówkę i fru do kibla biegiem.
Postanowiłam, że wracam do 2 tabletek na noc od dzisiaj, no i rano na czczo Letrox. Trudno. Napiszę jutro rano do gina czy tak może być ale wydaję mi się, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Przewertowałam obydwie ulotki, po za tym kobiety w ciąży bardzo często muszą sie wspomóc hormonami tarczycy więc gdyby te dwa leki miałyby na siebie oddziaływać to po pierwsze nie miałoby to sensu a po drugie byłoby to na ulotce.
Ja też biorę letrox 50 i normalnie brałam xonvea. Moim zdaniem nie ma sensu żebyś się męczyła. Oba leki są bezpieczne w ciąży. Myślę, że gorzej wpłyną na ciebie i dziecko ciągłe wymioty i złe samopoczucie. Także normalnie stosuj się do zaleceń lekarza i nie martw się :)
 
Do góry