reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

testy owulacyjne

To zmierzam na badanie, z drugiej strony może przesadzam, widzę że u mnie temp dopiero ok 3dni po owu idzie w górę a to chyba dopuszczalne..
Ja nie mierzyłam temperatury. Skupiłam sie bardziej na określeniu mniej wiecej dnia owulacji. Natomiast warto pamiętać, że wynik testu owulcyjnego może być pozytywny, ale owulacja może wcale nie nastąpic. Druga sprawa to testy, ja 1 cykl robiłam na rossmanowych z DL i z action, a drugi na tych z ross oraz na testach a allegro i powiem szczerze, ze te z ross, pokazały mi pik 3 dni wcześniej w 1 cyklu, a te z actiona, tak jak powinny pokazać, natomiast nie bylo ich potem dostepnych, wiec zakupilam tanioche na allegro calkiem najprostsze paskowe i sprawdzily sie, malo tego ta sama sytuacja co w 1 cyklu, ross juz 15/16dc pik a allegro później i no, nie mam wątpliwosci, że alle zadzialalo bo nawet zblizenia nie bylo, dopiero 19/20dc. Mam nadzieje, ze dobrze wytlumaczylam haha
 
reklama
Ja nie mierzyłam temperatury. Skupiłam sie bardziej na określeniu mniej wiecej dnia owulacji. Natomiast warto pamiętać, że wynik testu owulcyjnego może być pozytywny, ale owulacja może wcale nie nastąpic. Druga sprawa to testy, ja 1 cykl robiłam na rossmanowych z DL i z action, a drugi na tych z ross oraz na testach a allegro i powiem szczerze, ze te z ross, pokazały mi pik 3 dni wcześniej w 1 cyklu, a te z actiona, tak jak powinny pokazać, natomiast nie bylo ich potem dostepnych, wiec zakupilam tanioche na allegro calkiem najprostsze paskowe i sprawdzily sie, malo tego ta sama sytuacja co w 1 cyklu, ross juz 15/16dc pik a allegro później i no, nie mam wątpliwosci, że alle zadzialalo bo nawet zblizenia nie bylo, dopiero 19/20dc. Mam nadzieje, ze dobrze wytlumaczylam haha
Za tydz robię progesteron, zobaczymy. Aczkolwiek w tym cyklu nie było czasu na zabawy więc idzie ma stracenie, mi te z allegro pokazują piękny pik. W lutym miałam monitorowany i owu jest 1do2dni po piku... Wtedy ogólnie też chyba przespałam ten dzień zamiast atakować męża 🤦‍♀️😂
 
Dziewczyny pomóżcie, jakie paski owulacyjne kupić, a raczej skąd czy z apteki, drogerii czy z allegro lub innej strony?
 
Hej, rzeczytałam wszystkie wasze posty i opisze moją dziwną sytuację z testami owu. Od 3 mies, ich używam i potwierdzały mi owu 10 dnia i to by mogło być zgodne z moimi cyklami, które są co 24-25 dni. Okres w tym miesiącu miałam 01-04-2021 zrobiłam test i wyszedł pozytywny właśnie 10-04. Również w tym dniu byłam na monitoringu i okazało się, że nie jestem w trakcie owu. mało tego ginekolog nie wiedział pęcherzyka :( dla pewności poprosił abym przyszła w dniu dzisiejszym 15-04 i okazało się, że mojej w trakcie owulacji :o Gdybym starała się o dziecko patrząc na testy nigdy bym nie zaszła w ciążę.
Mam podobną sytuację. Cykle krótsze 24-25 dni w 10 dniu test owu negatywny obecnie jestem w 13 dniu i test owu nadal negatywny :( nie wiem co o tym myśleć ..☹️
 
Hej dziewczyny,
Ja mam trochę inne doświadczenie z testami owu. Z tego co wiem testy wskazują na owulację kiedy kreska testowa jest tak samo ciemna jak kreska kontrolna. U mnie kreski niemal identyczne wychodziły w miesiącach, w których w ciążę nie udało mi się zajść. Robiłam testy, sprawdzałam kolory kresek, już miałam nadzieję na szczęśliwe zakończenie a tu nagle przychodziła miesiączka... z kolei w cyklu, kiedy kreska owu wyszła nieco jaśniejsza niż kontrolna, i spisałam ten cykl na straty, zaszłam w ciążę 🤗🤗 Więc trochę jestem nieufna wobec tych testów...

W załączniku wrzucam foto przykładowego testu (1) z ciemna kreską, z cyklu w którym nie udało mi się zajść w ciążę oraz testu (2) ze szczęśliwego cyklu.
 

Załączniki

  • 20210729_191855.jpg
    20210729_191855.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 897
  • 20210729_191901.jpg
    20210729_191901.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 980
Ostatnia edycja:
Witam!!! 😊 Próbuję odświeżyć sobie pamięć o owu testach i mimo usilnych prób🤣nie wychodzi mi odczytywanie czy pozytywny czy negatywny ..wiem jakie są zasady😎 ale nie wiem czy te kredki już mają ten odpowiedni kolor czy nie 🥺🥺 testuje od 13dc
 

Załączniki

  • IMG_20210821_135618.jpg
    IMG_20210821_135618.jpg
    900,4 KB · Wyświetleń: 758
Witam!!! 😊 Próbuję odświeżyć sobie pamięć o owu testach i mimo usilnych prób🤣nie wychodzi mi odczytywanie czy pozytywny czy negatywny ..wiem jakie są zasady😎 ale nie wiem czy te kredki już mają ten odpowiedni kolor czy nie 🥺🥺 testuje od 13dc
Jeżeli te i góry to kontrolne, to jeszcze negatywne.
 
reklama
Witam!!! 😊 Próbuję odświeżyć sobie pamięć o owu testach i mimo usilnych prób🤣nie wychodzi mi odczytywanie czy pozytywny czy negatywny ..wiem jakie są zasady😎 ale nie wiem czy te kredki już mają ten odpowiedni kolor czy nie 🥺🥺 testuje od 13dc
Polecam w okolicach spodziewanej owulacji wybrać sie do ginekologa i porównać to z testem owulacyjnym.
 
Do góry