reklama

Toksoplazmoza

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Fluttershy, 24 Luty 2016.

1. Fluttershy

Fluttershy Fanka BB :)

Czy istnieje ryzyko zarażenia się toksoplazmozą przez zadrapanie przez kota?
    Czy tylko drogą zakażenia jest droga pokarmowa?

2. zuzik85

zuzik85 Fanka BB :)

Można, ale tylko jeśli kot jest nosicielem. Łatwiej natomiast zarazić się np pijąc "surowe mleko", jedząc surowe lub niedogotowane mięso, pracując w ogrodzie bez rękawiczek.
    Robi się dużo szumu obarczając winą koty. Napiszę dosłownie - od kota można zarazić się: jeśli kot jest nosicielem -> zrobi kupkę ->kupka poleży i zaczną się w niej rozwijać oocyty tokso -> Ty posprzątasz kuwetkę bez rękawiczek -> nie umyjesz rąk, tylko np zrobisz sobie kanapkę i ją zjesz.
    Przepraszam za dosłowność ;)
    A przez zadrapanie to inne choroby mogą się przyczepić - tężec, choroba "kociego pazura"...

3. reklama
  4. Fluttershy

Hmmm czyli raczej nic sie nie stanie przez zadrapanie..

5. zuzik85

Raczej nie. A jesteś w ciąży?

6. Fluttershy

Jestem w 18 tygodniu
    1,5 miesiaca temu robilam badanie i IgG (-) i IgM (-) dlatego tak sie przejmuje :-(

7. zuzik85

Rozumiem. Zachowuj higienę przy kontaktach z pupilem, a będzie dobrze. Gdybyś miała wątpliwości, skontaktuj się z ginem lub zapytaj na najbliższej wizycie. a jak miałąs ujemny wynik, to przed porodem i tak będzieszz powtarzać badanie. Pozdrawiam :)

8. Fluttershy

Ja planuje jeszcze w II trymestrze powtorzyc badanie.. ale jakos strasznie sie tym zdenerowowalam i przejelam :-( tak sie martwie o mojego maluszka :(

9. Anisen

Anisen kochamy Cię mocno

Czy któraś zna moze przypadek zeby dziwnie zachowywały sie igg i Igm w dużym odstępie czasu?

10. reklama
  11. LILITH

LILITH Moderatorka

Mogę się podpisać pod tym co pisze Zuzik. Mam 7 kotów.. Bywam często drapnieta a tokso w żadnej ciazy nie było. Kup tez rekami z kuwety nie wyciągasz.. Nie panikuj, ciesz się ciąża :-)

12. sylwia.ka

sylwia.ka Fanka BB :)

Ja mam IGM 11 a IGG 0,32 więc wychodzi że byłam chora... ale kiedy nie mam pojęcia..

Poleć forum