reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

Fluttershy

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
9 Październik 2015
Postów
135
Czy istnieje ryzyko zarażenia się toksoplazmozą przez zadrapanie przez kota?
Czy tylko drogą zakażenia jest droga pokarmowa?
 
reklama
Można, ale tylko jeśli kot jest nosicielem. Łatwiej natomiast zarazić się np pijąc "surowe mleko", jedząc surowe lub niedogotowane mięso, pracując w ogrodzie bez rękawiczek.
Robi się dużo szumu obarczając winą koty. Napiszę dosłownie - od kota można zarazić się: jeśli kot jest nosicielem -> zrobi kupkę ->kupka poleży i zaczną się w niej rozwijać oocyty tokso -> Ty posprzątasz kuwetkę bez rękawiczek -> nie umyjesz rąk, tylko np zrobisz sobie kanapkę i ją zjesz.
Przepraszam za dosłowność ;)
A przez zadrapanie to inne choroby mogą się przyczepić - tężec, choroba "kociego pazura"...
 
Jestem w 18 tygodniu
1,5 miesiaca temu robilam badanie i IgG (-) i IgM (-) dlatego tak sie przejmuje :-(
 
Rozumiem. Zachowuj higienę przy kontaktach z pupilem, a będzie dobrze. Gdybyś miała wątpliwości, skontaktuj się z ginem lub zapytaj na najbliższej wizycie. a jak miałąs ujemny wynik, to przed porodem i tak będzieszz powtarzać badanie. Pozdrawiam :)
 
Ja planuje jeszcze w II trymestrze powtorzyc badanie.. ale jakos strasznie sie tym zdenerowowalam i przejelam :-( tak sie martwie o mojego maluszka :(
 
Mogę się podpisać pod tym co pisze Zuzik. Mam 7 kotów.. Bywam często drapnieta a tokso w żadnej ciazy nie było. Kup tez rekami z kuwety nie wyciągasz.. Nie panikuj, ciesz się ciąża :-)
 
reklama
Do góry