reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala - propozycje

livastrid

2010 & 2012
Dołączył(a)
21 Styczeń 2010
Postów
3 834
Miasto
poludniowa polnoc,VA
Prosze, watek z propozycjami, co warto zapakowac na "ten" dzien i reszte pobytu w szpitalu:-)

Ze swojej strony dodam, ze warto dowiedziec sie u zrodla, czyli w samym szpitalu co wymagaja od Was byscie mialy przy sobie a co mozecie dostac bez problemu na miejscu.

Ja np uslyszalam prosze wziasc przybory toaletowe dla siebie, ciuchy w jakich chce sie chodzic po oddziale / choc ich nie trzeba w ogole brac/, kosmetyczke wraz z zawartoscia do makijazu, mp3, aparat, reszte dostanie pani na miejscu.
 
reklama
no to moze ja pierwsza

1. dokumenty. Ksiazeczka ciązy, dowód, RMUA
2. szlafrok
3. koszule dla nas x2
4. staniczki do karmieniax1 wystarczy + kilka wkladek laktacyjnych
5. recznik kąpielowy
6. klapki pod prysznic, kapcie
7. papier toaletowy, plyn do higieny, kosmetyki do ciała typu szampon, pasta do zebow, plyn do ciała fajnie je kupic w rossmanie- te małe buteleczki. Polecam kosmetyki biały jeleń.
8. mnie kazali wziąc kubek i sztućć
9. tantuum rosa plus do tego z dwie małe 0,5l butelki w dziubkiem
10. ja miałam kilka wkładek tych duzych belli szpital je dawal ale mi zabrakło a ze mnie się lało
11. ja wzielam kilka kaftaników dla malca, niedrapki, sciereczki do pupy i skarpecioszki


jak ktos bedzie mial miejsce mozna wziac laktator do stymulowania mleczka
majtki poporodowe zalezy czy każa w szpitalu ja nie lubilam ich wietrzylam krocze ile sie dalo
nie bralam zadnej suszarki do włosów :>
 
Ostatnia edycja:
w moim szpitalu wymagali jeszcze badanie grupy krwi orginalne, ostatnie badanie morfologia, mocz, cukier i posiew na pasożyt.

Jeśli któraś będzie mieć planowaną cc, to warto jest wziąć przynajmniej jedną parę wszystkiego więcej, bo dłużej się siedzi w szpitalu. Mnie laktator bardzo się przydał, jak miałam nawał pokarmu a Młody nie chciał tyle ssać.

Te małe kosmetyki z rossmana też polecam. Oczywiście suszarki też nie miałam.

U mnie ubranka dla Maluszka kazali popakować kompletami i wsadzić do osobnych reklamówek, żeby wszystko można było szybko znaleźć.
 
U nas jak powyżej ale trzeba jeszcze pamersy, chusteczki i podkłady na łóżko (takie jak do przewijania) bo co prawda dają ligninę, ale przecieka :/
Mi też laktator się przydał
 
Ja już w tym miesiącu tak po 30tym tygodniu ciąży zacznę się pakować... Wolę mieć wszystko spakowane na spokojnie a nie potem wkurzać się w szpitalu i prosić a przynieś mi to czy to bo zapomniałam a rozgarnięty chłop będzie do mnie dzwonił 100 razy pytając gdzie to leży i porozwala mi wszystko w szafkach hehe ;-)
 
warto jest też wziąć spory zapas wkładek laktacyjnych :-) tak na wszelki wypadek.. bo np. moja siostra w drugiej dobie miała taki potok mleka że poradzić sobie z tym nie mogła.. i wkładek zużywała tony :-)
 
przyda się jeszcze
-maść do brodawek
-nakładki na brodawki - ja używałam dopiero w domu
-majtki jednorazowe
-ładowarka do tel :)

ach jeszcze coś:
-przyda się pieluszka tetrowa lub flanelowa np x2
-no i ten nieszczęsny smoczek
 
Ostatnia edycja:
A oto lista jaką dają na porodówce na Wołoskiej w Wwie:

DOKUMENTY:
- skierowanie do szpitala,
- dowód osobisty,
- dowód ubezpieczenia,
- karta ciąży.

WYNIKI BADAŃ:
- HBS, WR, grupa krwi,
- USG zrobione w I, II i III trymestrze,
- ostatnia morfologia i badanie moczu,
- przy ujemnym Rh u matki - określony poziom p-ciał,
- wyniki posiewu z kanału szyjki macicy.

RZECZY OSOBISTE:
dla matki:
- wygodna bawełniana nocna bielizna na zmianę,
- szlafrok, skarpety, kapcie,
- paczka podpasek,
- przybory toaletowe, jednorazowa maszynka do golenia,
- trzy ręczniki w tym jeden kąpielowy,
- podkłady higieniczne z miękkim wkładem chłonnym 90x60cm - 1 op.,
- laktator,

dla ojca:
- fartuch jednorazowy,
- buty na zmianę (klapki, kapcie),

dla dziecka:
- jedna paczka pampersów,
- jedna paczka chusteczek nawilżanych,
- puder lub krem, 4 pieluchy tetrowe,
- 3 x kaftanik i śpioszki/pajacyki,
- 3 czapeczki, niedrapki, skarpetki, rożek/kocyk
 
reklama
Przepraszam do szpitala na poród potrzebne jest skierowanie?? A jeśli zacznę rodzić nagle np w 33tyg?? Czego oczywiście nie chcę...
No i wynik usg - ja właściwie żadnej kartki z wynikiem usg...
 
Do góry