reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

torba do szpitala

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
to prawda, że co szpital to wymaga i jest potrzebne coś innego. Ja zabrałam torbę dla dziecka(pomimo, że szpital dawał swoje):
-3 kaftaniki
-3 body
-3 pary skarpetek
-rożek
-4 pieluchy tetrowe
- smoczek
- chusteczki nawilżane
pampersy dowiózł mi mąż już po porodzie
dla siebie:
- kosmetyczkę
- klapki pod prysznic
- 2 małe ręczniki
- 2 duze ręczniki
- szlafrok
- ładowarkę
- dokumenty
- papier toaletowy
- duze podpaski
- majtki po porodowe
-wkładki laktacyjne
- stanik do karmienia
-laktator
- sztućce( ale były szpitalne)
dla męża nie miałam torby, bo był tak przejęty tym co sie dzieje, że nie miałby ochoty na jedzenie, ani słuchanie muzyki czy czytanie:tak:
w szpitalu w którym rodziłam gwarantowali:
- dostep do czystych koszul szpitalnych
- dostęp do ligniny
- ciuszki dla dzieci i kosmetyki do kąpieli dzieci
-i w razie potrzeby mleko modyfikowane
to chyba wszystko, juz dokładnienie pamietam ale pakowałam sie dobre 3 tygodnie
 
Sporo tego. Podejzrewam że spakuje najpotrzebniejsze rzeczy a mąż resztę dowiezie.

Mam troche głupie pytanie praktyczne, jak to wszystko wygląda. Załózmy ze w domu zaczynaja mi się skurcze, wody odchodza. Zajeżdżam do szpitala i ląduję na porodówce. Co się dzieje wtedy z rzeczami?? Przeciez to niezlych rozmiarów torba jest.... Mam to wszystko przy sobie? Czy się gdzies zdaje a potem pielegniarki przynosza?
 
Sporo tego. Podejzrewam że spakuje najpotrzebniejsze rzeczy a mąż resztę dowiezie.

Mam troche głupie pytanie praktyczne, jak to wszystko wygląda. Załózmy ze w domu zaczynaja mi się skurcze, wody odchodza. Zajeżdżam do szpitala i ląduję na porodówce. Co się dzieje wtedy z rzeczami?? Przeciez to niezlych rozmiarów torba jest.... Mam to wszystko przy sobie? Czy się gdzies zdaje a potem pielegniarki przynosza?

U nas jest tak że z izby odbiera Cię pielęgnarka i prowadzi na oddział - abo wiezie na wózku i niesie torbę - torba jest napierw w dyżurce, a jak już zejdziesz porodówki to przynoszą na salę
 
Z tego wszystkiego zgubił reklamówkę z paroma rzeczami w tym z zeszytem ze szkoły rodzenia. Znalazł ją w sali przedporodowej 2 dni później.
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry