reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

A teraz jeszcze chciałam podpytać, czy ręcznik dla dziecka też brać do szpitala? W Anglii położna kąpała córkę przy mnie i nie pamiętam czy miałam coś do wycierania, czy w szpitalu dawali... Nie chcę pakować za dużo rzeczy, więc wolę zapytać.
 
reklama
anisad, ja bym Ci radziła podjechać do szpitala albo przedzwonić i zapytać jak jest u nich z ubrankami i rzeczami dla dziecka. Ja też miałam nie pakować nic, ale koleżanka akurat się wybrała na IP ginekologiczną w moim szpitalu i popytała położnych i się okazało, że ubranka np trzeba mieć ale rzeczy do kąpieli już nie. Zależy wszystko od szpitala.
 
Masz rację. Bardzo mi się nie chce, ale chyba się tam przejadę. Przynajmniej zobaczę co i jak i gdzie...

Wlasnie wyczytalam na ich stronie :

"Należy ze sobą zabrać:

dowód osobisty
aktualny dokument ubezpieczeniowy informujący o odprowadzeniu składek zdrowotnych
skierowanie do szpitala (nie wymagane konieczne)
karta ciąży z wynikami HBS, WR i grupy krwi
zalecane posiadanie wyniku badania w kierunku HIV
pampersy, kosmetyki, ubranka dla dziecka
bagaż podręczny (bez toreb podróżnych)"

I wszystko jasne odnośnie torby :-)
 
Ostatnia edycja:
no u mnie tez ubranka trzeba miec ale recznika i kosmetykow do kompieli to nie. Oni uzywaja swoich :-)
 
Nie mam pojęcia, jak to wszystko spakować do torby podręcznej. Chyba wezme tylko malutki zapas, a resztę mi dowiezie mąż następnego dnia.
 
ja właśnie tego nie rozumiem, wszędzie tylko słyszę o małych torbach bo nawet na porodówce już krzyczą jak za dużo..to niech zapewniają te niezbędne rzeczy to pójdę z torebką nawet rodzić:-Dniepotrzebnie nas stresują natką głupotą jak wielkość torby, przecież nikt nie pakuje do niej stroju kąpielowego na wypadek słońca by się poopalać na dachu w razie słońca;)
 
No ale mozesz miec 2 bagaze podreczne :-D nie pisza o ilosci :-)
zawsze mozesz zrobic tak ze spakowac torbe z rzeczami potrzebnymi do nastepnego dnia, a w domu miec jeszcze z 2siatki z cala rszta ktora maz dowiezie potem.
Mysle ze spokojnie w 2 torby podreczne sie spakujesz. Ja dalam rade to i Ty dasz :-)
 
Ja też się zmieściłam w dwie podręczne, ale tak chciałam, małego rzeczy osobno, a moje osobno i rzeczy do wyjścia w domu, to mąż przywiezie, te podręczne to mam jedną taka walizeczkę na kółkach a jedną na ramię:-)
 
Wlasnie sobie zrobilam listę, gdzie podzieliłam rzeczy na początek, a w drugiej torbie rzeczy do dowiezienia na następny dzień. Innego wyjścia nie ma:-)
 
reklama
No i super :-) i tam meza wez obeznaj w szafie dla dzidzi zeby wiedzial co i jak. Bo moj to taki gapa jest. Jego musze wziasc za reke i mu pokzac gdzie co w szafie lezy czy wisi i jaka ma nazwe (mysle zeby na koniec karteczki polozyc na wierzch) bo pamietam za ostatnim razem jak prosilam przywiez mi wiecej body, to pajace dostalam, a jak poprosilam o rzeczy na wyjscie to mi oblesny dres przywiozl (chcial dobrze bo myslal ze bedzie mi wygodniej) wiec rezulatcie wyszlam w tym w czym przyszlam. I teraz tez tak zrobie.
 
Do góry