reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzecie dziecko i.. Co dalej ??

Hej!

Ja dzisiaj wróciłam z dwudniowego wypadu od rodziców. Mieliśmy zamówioną na śląsku wizytę okulistyczną dla Zosi. Nic konkretnego nie wiemy bo oczka trzeba przygotować do badania, w drugiej połowie marca znowu jedziemy, tym razem będą konkretne badania, bo przed mamy Zosi zakraplać oczka. Chyba że mój szogun nie da sie zbadać bo się będzie bała, teraz też cyrki robiła i nawet na lekarkę spojrzeć nie chciała:( w końcu jak udało mi się jakoś ją zagadać, że okulistka miała sposobność popatrzenia w jej oczy to się okazało, że nie tylko lewe oczko jej ucieka, ale i prawe też,mamy jej zakrywać oczy codziennie jedno oko. Niby tylko pół godziny lewe i godzinę prawe - ale mój uparciuch się buntuje. Dzisiaj udało mi się wynegocjować dwa razy po 5 minut i to z wielkim trudem. Mam nadzieję że się przyzwyczai.

mama - spóźnione gratulacje ślę:-) pamiętam tę datę bo moja siostrzyczka w ten dzień rodzona:tak:
katrina - współczuję tej pogody:((( cudne masz dzieciaki, tak miło się czyta Twój opis jak się bawią:-)
Jotemka - jak żyjesz? jak choróbsko? pokonaliście? a to pech z tą pralką:(
wiolka - gratki! jesteś teraz w szoku i wszystko Cię przeraża, mnie też przerażało a przeżyłam i żyję (czasami lepiej czasami gorzej jak w życiu) a nie jestem typem osoby zorganizowanej. Jak dla mnie nie ma co planować póki dzidzia rośnie w brzuszku. Będzie już na świecie to znajdziesz swoje sposoby, żeby poukładać swój dzień z trójeczką. Ja w zależności od tego jak wieczorem mój Jasio usypiał tak modyfikowałam wieczorny rytuał bo wiele razy jestem właśnie przy usypianiu dzieciaków sama. Jak Jasio sam usypiał to najpierw jego kładłam a potem zajmowałam się dziewczynkami, jak Jasia trzeba było nosić, albo karmić, to dziewczynki leżały w łóżkach a ja z Jasiem na dodatkowym materacu w ich pokoju, jak usnął to go przenosiłam. Co do spacerów to jak na taką małą różnicę wieku kupiłabym wózek podwójny. Moja Zosia miała prawie 2 lata jak się urodził Jaśko i dawaliśmy radę na spacerki wychodzić pieszo. Ale to na krótkie dystanse, Jakbym byla zmuszona codziennie rano maszerować gdzieś dalej to na pewno kupiłabym taki wózek. Powodzenia:-)
 
reklama
Dzięki dziewczyny za wsparcie i słowa otuchy pewnie z czasem jakoś to przetrawie i będę na to patrzeć z innej perspektywy na razie żyje w strasznej rozterce miałam zaraz wracać do pracy do ludzi a tu taka niespodzianka pewnie już nie wrócę do pracy bo nikt nie będzie na mnie czekał 2 lata poza tym niania dla dwójki dzieci to chyba nie opłacalne raczej nie będzie mnie stać, poza tym przeraza mnie to że 3 dzieci to straszne wydatki przy dwójce już jest sporo a przy 3 boje się że nie podołamy finansowo na razie będę dostawać pensje bo jestem na macierzyńskim potem zwolnienie i znowu rok macierzyńskiego ale co potem... nie wspomnę o tym że wśród naszych przyjaciół nikt nie ma 3 dzieci i postrzegają to raczej jak patologie takie teraz mamy czasy...:-(
boje się tego że będę musiała kompletnie zrezygnować z siebie i swoich ambicji zawodowych :no:
takie może głupie te moje rozterki ale muszę się gdzieś wygadać a tu u was na forum czuje się taką przyjacielską atmosferę że trochę się otworzyłam

Podziwiam mamę która spodziewa się 6 dziecka Jotemka jesteś dla mnie wzorem:blink:
 
witam jesiennie -u nas caaały dzień leje :confused2:
zaraz jedziemy do znajomych na próbę bo jutro dzieci mają przedstawienie i trza wszystko dograć ..


Patik
dziękuję kochana ;*
powodzenia u okulisty z Zosią ..


Wiolka
patologia jest wtedy jak rodzice piją a dziecko chodzi głodne....nawet jak jest JEDNO ... Wy bedziecie mieli TROJE dzieci poczętych z miłości i skoro się przejmujesz jak to bedzie to znaczy ,że jesteś dojrzałą mamą ,świadomą wydatków a wtedy musi być dobrze-część rzeczy przyda Ci się po starszych dzieciach ..sama się zdziwisz ile dostaniecie od znajomych:tak: na tablicy.pl czasem za grosze kupisz łóżeczko,wózek czy bujaczek...na prawdę będzie dobrze.
jeśli znajomi będą się "wyśmiewać " to zmień znajomych ....nigdy nie żałuj,że dałaś nowe życie ..
nie chcę moralizować ..chcę wspierać i pomóc Ci odnaleźć pozytywy.:tak:


Jotemka
siostro jak u Was ze zdrówkiem ??????


Katrina
przestało lać ?




miłego wieczoru babeczki ..u nas do przodu ,Tomi podwiesił sufit ,zamontował ledy i skończył kamień ...zostało tylko zaszpachlować sufit ,ale to już pikuś :-p
jestem dumna z mego męża!!:-)
 
Bry wieczór

Mamusia - u nas nadal słońce na zmianę z ulewnymi opadami deszcze ze śniegiem lub gradem przy udziale silnego wiatru i tak ma być przez następny tydzień.

Masz pełne prawo być dumna z mężusia!!!! Gratulacje!!! Super, ze wszystko sobie robicie tak, jak sobie wymarzyliście.
 
witam po obiadku ..zaraz jedziemy na to nasze przedstawienia-dzieci przeżywaaaają :-D

słonko wysyłam potrzebującym bo u nas pod dostatkiem :tak:


Katrina
dzięki :) powoli ruszamy znów ze zmianami w domu bo ostatnio wszystko stało.



miłego ewrybady :tak::cool2:
 
Nawzajem!!!! I wszystkim też!!!!
A ja mam ferie i wstaje ok. 6.15. Młodsze do przedszkola a starsze "wyjechane" Dziś do 14 mam luz bez dzieciuf!!!!!!
 
Witam z kawusią!
Dzis dzięn lenia na maksa!!!! Wstawiłam tylko jedno pranie i powiesiłam do powieszenia, a idę teraz poskładać z suszarek gotowe. To się nazywa leń na maksa ;-)
 
reklama
jestem i ja ..
kurcze jak mnie ten bark nawala :shocked2:


dzis w pracy spokojnie..byłyśmy niedawno z fryzjerką na solarium wygrzać kości ..całe 8 minut :-D



Jotemka
dobry leń nie jest zły ;-)
wczoraj juz spałam po lekach jak napisałaś-znam krem ,jest dobry :tak: ja używam niemieckiej maści -klientki zadowolone bardzo ;)
 
Do góry