reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tylko Przepisy Kulinarne !!!

Mamusia zawsze moza dac jakies ogloszonko i malymi kroczkami do celu...Nie trzeba zaraz wielkiego koncernu otwierac...Dmowe ciasta sa wysmienite...Gdybym mieszkala blisko napewno na kazda imprezke zamawialabym ciasta u Ciebie...:tak:
 
reklama
Na święta porobiłam oprócz pierników ciasteczka różne bardzo dobre były z otręb owsianych i a la pieguski a to talerzyk z ciasteczkami.Niestety już wszystkie zjedzone jak któreś będą was interesować to napiszcie to wkleję przepis.
 
oki już się robi.CIASTECZKA Z KAWAŁKAMI CZEKOLADYSkładniki:150 g masła lub margaryny100 g cukru2 jajka100 g gorzkiej czekolady50 g solonych orzeszków ziemnych1 łyżeczka cynamonu1 łyżeczka proszku do pieczenia250 g maki pszennej3 łyżki kakaoWykonanie:Masło utrzeć z cukrem.Dodać jajka energicznie mieszając.Dodać posiekane orzeszki i posiekaną czekoladę dalej ucierać.Zmieszać cynamon z mąką i proszek do pieczenia i kakao.Połączyć z masą.Ciasto powinno być dość rzadkie.Wstawić na trochę do lodówki .Formować kulki wielkości orzecha włoskiego i lekko spłaszczać .Piec w temp. 180 stopni 10-15 minut.Moje uwagi: W orginale nie ma mowy o wstawianiu masy do lodówki ale ja tak zrobiłam bo lepiej formowało się kulki ciasto nie było aż tak rzadkie.Ciasteczka są bardzo dobre polecam!!!
 
Tak ładnie Napisałam Szeregowo Czytelnie A Jak Zatwierdzam Odpowiedz Automatycznie Mi To Tak ściśnia Wiecie Może Czemu Może Mam Coś Ustawione???
 
Ciasteczka pieguskiSkładniki:1 kostka miękkiego masła (ja dałam kasię)1 szkl. cukru1 jajko2,5 szkl. mąki1/2 łyżeczki soli1 łyżeczka sody1,5 tabliczki gorzkiej czekolady1 szkl. orzechów włoskich Wykonanie:Czekoladę pokroić w kostkę, orzechy posiekać.Masło utrzeć z cukrem, dodać jajko i wymieszać.Dodać mąkę, sodę, sól i wymieszać można mikserem.Do masy dodać orzechy i czekoladę.Z masy robić małe kuleczki wielkości orzecha włoskiego i układać na blaszce ( ja piekłam na papierze).Robić odstępy bo ciasteczka się rozpływają nie trzeba ich splaszczać.Piec w 180 stopniach 10-15 minut.Moje uwagi: W orginale przepisu jest podana temperatura 200 stopni ale na mój piec to było za dużo.Ciasteczka smakiem przypominają pieguski ze sklepu byłam zaskoczona że aż tak bardzo.Są pyszne, kruche i spokojnie mogą być puszkowane .POLECAM!!!
 
CIASTECZKA Z ORZECHOWYM NADZIENIEMCiasto:30 dag mąki25 dag masła1 jajo1 łyżka wody5 dag cukru pudruZagnieść ciasto i dać na godzinkę do lodówki.Nadzienie:10 dag orzechów mielonych (ja miałam włoskie)10 dag cukru (może być kryształ)1 jajko2 łyżki rumu (jak nie ma rumu to 2 łużki wody i olejek rumowy, trzeba sobie jakoś radzic:))Wszystkie składniki zamieszac w miseczce.Z dosć cienko rozwałkowanego ciasta wykrawać niewielkie kółka (np. literatką), bądź kwiatki. Na środek dawać po pół łyżeczki nadzienia (ono trochę rośnie dlatego lepiej nie dawać zbyt dużo), zgiąć ciasteczko na pół i zlepić przy rogach. Forma kwiatka jest fajna bo ciasteczka przypominają wyglądem muszelki. Ja dekoruję cieniutkimi smużkami polewy czekoladowej. Ciasteczka piękę około 10 minut w temp 180 stopni, blacha wyłożona papierem. Nie trzeba ich zrumieniać za mocno, ja robię blade i są dopieczone. Są kruche i delikatne, inne od wszystkich, orzechowe, typowo świateczne. Dobrze się przechowują w szczelnie zamkniętym pudełku.
 
reklama
PRZEPIS PODANY PRZEZ JOANNE NA CIN CIN(przezemnie wykonany oczywiście) Ciasteczka owsianeSkładniki:100 g otrąb owsianych80 g brązowego cukru100 g mąki2 łyżki rodzynek2 łyżki pokruszonych orzechów laskowych1/2 łyżeczki proszku do pieczeniaszczypta soli2 jajka100 g masłaWykonanie:Wymieszać wszystkie suche składniki, dodać roztrzepane jajka oraz roztopione masło i dokładnie połączyć. Na blachę wyłożoną pergaminem nakładać łyżką małe placki ciasta. Piec w temperaturze 180 stopni C przez około 20 - 25 minut, aż do zrumienienia się ciasta. Po wystygnięciu podawać z miodem i ciepłym mlekiem.Przepis znaleziony dziś na opakowaniu Otrąb owsianych firmy Kupiec.Sięgnęłam po pudełko otrąb, by wysypać nimi foremkę na chleb i przypadkiem wlazł mi w oko ten przepis. Zapowiadał się tak smakowicie, że bez zastanowienia od razu zrobiłam.Cukier mi się ostał tylko bardzo ciemny, o intensywnym smaku ( demerara). Bałam się, że zdominuje smak ciasteczek, ale na szczeście nie jest wyczuwalny. Dla pewności dodałam jednak pół łyżeczki przyprawy korzennej. Ponieważ miałam w domu grubo mielone, a nie siekane orzechy, dołożyłam trochę pokruszonych płatków migdałów. Wyszło mi dwadzieścia pysznych, kruchych i chrupiących ciasteczek. Mleko z miodem sobie darowałam....
 
Do góry