reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tylko Przepisy Kulinarne !!!

No właśnie taki przepis mam, tylko ser grojer to chyba ze złota jest - nigdzie go znaleźć nie mogę, a szukam od 3tygodni!! Jakiś towar deficytowy, kurcze...
 
reklama
Sprawdzony przepis na ulubiony deser wszystkich szefow, czyli TYRAJ-MISIU :-D

1/2 kg serka mascarpone
4 zoltka
2 bialka
5 lyzek cukru
rodzynki
2 paczki biszkoptow
kakao do posypania
kawa parzona
100ml amaretto

1. Zoltka utrzec z cukrem na gladziutka mase. Dolozyc ser i sparzone wczesniej rodzynki i porzadnie wymieszac. Na koniec dodac sztywna piane ubita z dwoch bialek. Delikatnie wymieszac wszystko razem.

2. Zaparzyc szklanke kawy - bardzo mocnej, o podwojnej mocy. Jak troche przestygnie dolac do niej 100ml amaretto.

3. Biszkopty maczac w kawie z alkoholem, az beda mocno wiglotne. Ukladac z szklanych miseczkach (jesli tiramisu ma byc w porcjach) lub szklanym naczyniu,(jesli ma byc w calosci), przekladac masa serowa i warstwa kakao. Przynajmniej dwa powtorzenia.
Na wierzchu posypac kakao, ale tuz przed podaniem!

4. Wstawic do lodowki na przynajmniej 3 godziny. Podawac schlodzone. PALCE LIZAC :-D

w zalaczniku fota dwoch opakowan po SPRAWDZONYCH serkach mascarpone (500g)
 
Heatherek to mój ulubiony deser, tylko ja daję jeszcze kremówkę 250 ml a nie daję jajca. Ma to do siebie że znika do ostatniej okruszynki :-)
 
Heatherek kocham Cie za to ze wszystko udokumentujesz dodatkowo zdjeciami...przynajmniej jak bede kupowala jakis "dziwny" skladnik to bede wzrokowo wiedziala czego szukac...:-D
 
Pati, polecam sie :-D

Sumka, moze to i lepiej, bo u mnie jednak surowe jajko, a nie kazdy to lubi (dlatego ja nikomu nie mowie, co w tym jest i tez znika do ostatniego biszkopcika zanim sie obejrze :-D )
 
Bardzo prosta babka czterowarstwowa!!!!!!!!!!!!!Składniki: 6 jaj, 1/5 szkl.cukru, 1 kostka margaryny(kasia), - wszystko to utrzeć razem następnie dodać- 2 szkl. mąki pszennej z dwoma łyżeczkami proszku do pieczenia. wymieszać i dodać 6 łyżek oleju- wymieszać.Ciasto podzielić na 4 części do 1 dodać 0,5 szkl. maku do 2 dodać 2 łyżki kakao do 3 dodać kisiel truskawkowy a do 4 części dodać 2 łyżki mąki ziemniaczanej. Wylać do keksówki układać warstwowo mak kakao kisiel i mąka . PIEC w 180 stopniach 40 minut. Sprawdzać patyczkiem .POLECAM SMACZNEGO!!!!!!
 
Mamusia jak na moje powinnas cukiernie otworzyc...Taki talent musi ujzec swiatlo dzienne!!!!!!!!!Czy Ty codziennie cos pieczesz?Taka mamuska to skarb...I w domu czesto pachnie ciastem....
 
reklama
Patrycja aż się zaczerwieniłam piekę prawie codziennie uwielbiam piec no jeść też oczywiście ale jestem zadowolona jak innym smakuje piekę też nie tylko dla siebie bo rodzinka zamawia u mnie ciasta.Chyba miałam do gastronomika iść a nie ekonomika .SZKOŁY MI SIę POMYLIŁY. ha ha ha z cukiernią to marzenia niestety nie mam pieniążków na start :(
 
Do góry