reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tylko Przepisy Kulinarne !!!

No i juz chyba ostatni na dzis - przepis na szybki obiad, czyli leczo:

2 papryki (moze byc w roznych kolorach)
3-4 pomidory
mala puszka koncentratu pomidorowego
2-3 cebule
1 kawalek kielbasy
slodka i ostra papryka w proszku, sol, cukier

Obrac cebule i pokroic je na polplasterki. Wrzucic do garnka i mieszajac podsmazyc na oleju - ok. 2 min. Przykryc garnek i zmniejszyc plomien.
W tym czasie obrac papryki i pokroic je w paski. Dorzucic do cebuli. Do garnka dolac 3-4 lyzki goracej wody i dodac papryke przyprawowa.
Pomidory sparzyc wrzatkiem, sciagnac skorke, pokroic na cwiartki - wrzucic do duszacych sie warzyw. Do tego dodac koncentrat pomidorowy, troche soli, wymieszac i przykryc garnek.
Warzywka dusic jakies 15 min. Pomidory powinny sie rozpasc i stworzyc taki gesty sos, ktory polaczy skladniki.
W czasie, kiedy warzywa sie dusza, na patelni podsmazyc kielbase pokrojona w plasterki (bez tluszczu!). Wrzucic do garnka, pogotowac jeszcze troche razem. Na koniec doprawic leczo sola, cukrem i ostra papryka.

Ja podaje zwykle z grubym makaronem lub ze swiezym chlebkiem pokrojonym w pajdy :-D Mniam, zglodnialam :-D
 
reklama
Aaaaa, bo mi sie przypomnialo... podrzuce Wam jeszcze pomysl na blyskawiczny chlodnik pomidorowy. Moze nie ta pora roku, ale fajny do zapisania na wiosne :-D

1l soku pomidorowego - takiego w kartoniku
1 kubeczek zsiadlego mleka
1 kubeczek smietany
peczek szczypiorku
1-2 zabki czosnku

Do miski przelac sok, dodac smietane i zsiale mleko - wymieszac lyzka. Dolozyc posiekany szczypiorek. Ewentualnie wycisniete dwa zabki czosnku.
Wstawic do lodowki, gotowe po 1,5-2 godzinach.
Podawac z grzankami.
 
Ciasteczka kruche wyciskaneSkładniki: 30 deko mąki pszennej, 15 deko cukru pudru, 15 deko wiórek kokosowych, 2 łyżeczki proszku do pieczenia te składniki mieszamy w drugiej misce ucieramy 15 deko KASI zi 2 jajka do tego powoli sypiemy składniki sypkie i nalej ucieramy dodajemy 2 łyżki śmietany dalej ucieramy.Masę dajemy do pistoletu lub worka cukierniczego lub szprycy i robimy ciasteczka dowolne. Pieczemy w 180 stopniach do zrumienienia.Można polać czekoladą .Są pycha ja wogóle uwielbiam kokos!!!
 
PIJAK wg siostry AnastazjiPrzepis pochodzi z książki ''103 ciasta siostry Anastazji''Składniki na biszkopt:4 jaja3/4 szklanki cukru3/4 szklanki mąki1/2 łyżeczki proszku do pieczenia1/4 szklanki suchego makuWykonanie:1.Białka ubić z cukrem.2.Dodać żółtka,mąkę z proszkiem i makiem.3.Piec w temp.160 stopni przez 30-45 minut.Składniki na masę budyniową:1/2 litra mleka2 budynie śmietankowe1 kostka margaryny (ja dałam kasię)Wykonanie:1.Na mleku ugotować budyń z cukrem do smaku.2.Margarynę utrzeć , dodając przestudzony budyń.PRZEŁOŻENIE PLACKA:BISZKOPTMASA BUDYNIOWAHERBATNIKI MOCZONE W WÓDCE LUB SPIRYTUSIEPOLEWA: KOSTKA MARGARYNY,1 SZKL.CUKRU, 3 ŁYŻKI WODY I KAKAO.wSZYSTKO ZAGOTOWAĆ!WIÓRKI KOKOSOWE LUB KOLOROWA POSYPKACIASTO JEST PYSZNE POLECAM BARDZO LEKKIE I PUSZYSTE!! POLECAM TEŻ TĘ KSIĄŻKĘ PRZEPISY TAM SĄ BOSKIE
 
Dziewczyny - ratunku!! Szukam SPRAWDZONEGO przepisu na fondue. Znalazłam przepis z serem grojer, tylko sera grojer nie mogę nigdzie znaleźć :) Któraś robiła takie cudo?? JAK???
 
Ania, sprobuj znalezc w sklepie taki paczkowany der do fondue - taki do stopienia i juz - on jest juz z przyprawami, najwyzej dodajesz odrobine bialego wina i wycisniety czosnek. Wg mnie najlepszy. Postaram sie znalezc w necie zdjecie opakowania, to wkleje.
 
Dzięki, heatherek! A dużo to ma różnych E-...?? Bo staram sięjak najmniej konserwantów, dopóki karmię... To się kupuje w dużych supermarketach, czy w sklepach typu Lidl też??
 
reklama
W kwestii E - nie mam pojecia, ostatni raz jadlam w czasie ciazy i szczerze mowiac, wtedy nie patrzylam :happy:
Ja kupuje zarowno w supermarketach (Leclerc, Carrefour, Geant, Real), jak i w mniejszych typu Piotr i Pawel, ale i w osiedlowych samach.
A zeby nie bylo, ze komentarze a nie przepisy :-D, to prosze:
 
Do góry