reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

no w sumie racja, nie racja....:baffled: chociaż mnie się wydaje troche póżno....:crazy: Rozumiem tak 8-9 ale 11...?:baffled:
patik super, że widziałaś dzidzie i serduszko:-D 1,55 cm to już kawał fasolki ;-):-D:-D
 
reklama
Najnowsze badania wykazują niestety, że USG szkodzi i im jest go mniej w ciąży, tym lepiej. Moja mama twierdzi wręcz, że jeżeli wszystko się prawidłowo rozwija (czyli nie ma żadnych krwawień ani silnych bólów), to pierwsze usg powinno się zrobić dopiero po 12 tygodniu, jak już będą wykształcone wszystkie narządy. Ja bardzo panikowałam, więc zrobiła mi wcześniej, takie ultra krótkie badanie - trwało ok 5 sekund tylko po to, żeby zobaczyć, czy jest pęcherzyk. I takie samo krótkie będę miała za 1,5 tygodnia (żeby zobaczyć zarodek). Bo prawda jest taka, że większość z nas by pewnie oszalała z niepokoju jakby pierwsze usg miała mieć zrobione dopiero w drugim trymestrze. :)
 
jestem po wizycie w szpitalu, ludzik wyglada jak ludzik :rofl2: jest bardzo maly bo sam ludzik ma 0,34 cm prawdopodobnie w ciaze zaszlam tuz przed okresem :-p
 
Super wiadomosci tutaj az serce rosnie :-)

patik mamy ten sam termin! :-)

smoniczka masz racje z zapisywaniem pytan, na wizycie latwo wszystko wylatuje z glowy, usg sie nie przejmuj, lekarz wie co mowi.
 
Tak czytam o tym usg a ja już miałam 3 razy..Licze, że lekarz wie co robi, w końcu najlepszy w mieście. Tym bardziej, że 1 raz był dla stwierdzenia ciąży, drugi bo były silne bóle brzucha a trzeci po krwawieniu, więc wg mnie wszystkie były konieczne.
 
Dziewczyny. Mi się też wydaje,że z tym usg jest tak,że NFZ refunduje tylko 3 i dlatego lekarze nie robią więcej jak nie muszą. Co do szkodliwości to ja czytałam,że na początku ciąży powinny być krótkie ale nie chodzi tu o samo usg jako takie tylko o wyższe temperatury jakie się wytwarzają podczas badania i ich szkodliwy wpływ przy dłuższym badaniu.
Ale nie jestem ekspertem.
A co do szkodliwości to wydaje mi się,że chodzi też o to,że w Ameryce wytworzyła się moda,że Panie chodziły na usg co chwilę,żeby mieć pamiątki z każdego niemal etapu ciąży. I wtedy zabroniono robić częste usg ze względu na używanie sprzętu medycznego w złych celach. W końcu usg ma kontrolować czy ciąża przebiega prawidłowo a nie dostarczać pamiątkowych fotografii ;)
 
reklama
moj lekarz mowi ze usg nie szkodzi maluchowi, 6 late temu tez tak mowil urodzilam zdrowe duze dziecko ;) a usg mialam wtedy czesto bo duzo lezalam w szpitalu.
Wszystko jest szkodliwe w dzisiejszym swiecie, klikanie przded kompem tez jest szkodliwe :rofl2:
uwazam ze nie ma co popadac w skrajnosci, gdyby usg strasznie szkodzilo pewnie nie wykonywali czesciej niz 3 raz :nerd:
 
Do góry