reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na czas określony a ciąża

Anonimowa

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
21 Styczeń 2020
Postów
106
Witam w lutym zmieniałam prace podpisałam umowę na czas określony od 13.02 do 31.03 wczoraj dowiedziałam się, ze jestem w ciąży, czy umowa zostanie mi przedłużona do dnia porodu ? Czy stracę prace i środki do życia ? Proszę o pomoc
 
reklama
Rozwiązanie
Może być 30 dni przerwy w okresie opłacania składek, a autorka napisała, że zmieniła pracę ;) W każdym bądź razie po 15.03 i tak może iść na płatne l4, bo jej minie okres wyczekiwania w nowej pracy.
@Anonimowa Ale stanowisko pracy nie ma nic do tego czy Ci przedłużą umowę czy nie. Jeśli w 31.03 będziesz miała skończony 12tc, to będą zmuszeni przedłużyć Ci umowę do dnia porodu. I jeśli to zrobią, to będą mieli obowiązek zmienić Ci stanowisko pracy na takie, na którym możesz pracować (nawet jeśli nie jest ono zgodne z Twoimi kompetencjami). Jeśli takiego stanowiska nie ma, to muszą zwolnić Cię z obowiązku wykonywania pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

@AnnaOlga Tu się możesz akurat mylić. Bo jeśli miała ciągłość zatrudnienia i miała opłacaną składkę chorobową, to będzie się należało. I wówczas jeśli pójdziesz na L4, a umowę Ci się rozwiąże, to chorobowe będzie wypłacał ZUS aż do ustania L4.
cytuję : Przez pojęcie „nieprzerwany okres ubezpieczenia chorobowego” należy rozumieć okres podlegania ubezpieczeniu chorobowemu przez 30 dni nie tylko w ciągłości, ale i po przerwie trwającej nie dłużej niż 30 dni. Poszczególne okresy ubezpieczenia można wówczas wliczać do okresu wyczekiwania niezależnie od tego, czy był to okres podlegania ubezpieczeniu chorobowemu obowiązkowo czy dobrowolnie.
 
@Anonimowa Ale stanowisko pracy nie ma nic do tego czy Ci przedłużą umowę czy nie. Jeśli w 31.03 będziesz miała skończony 12tc, to będą zmuszeni przedłużyć Ci umowę do dnia porodu. I jeśli to zrobią, to będą mieli obowiązek zmienić Ci stanowisko pracy na takie, na którym możesz pracować (nawet jeśli nie jest ono zgodne z Twoimi kompetencjami). Jeśli takiego stanowiska nie ma, to muszą zwolnić Cię z obowiązku wykonywania pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

@AnnaOlga Tu się możesz akurat mylić. Bo jeśli miała ciągłość zatrudnienia i miała opłacaną składkę chorobową, to będzie się należało. I wówczas jeśli pójdziesz na L4, a umowę Ci się rozwiąże, to chorobowe będzie wypłacał ZUS aż do ustania L4.
Z tego co zrozumiałam to nowa praca nie wiemy czy wcześniej też pracowała w tym samym zakładzie albo innym i czy ma ciągłość. Bo z tego co wiem wystarczy 1 dzień "przerwy" w płaceniu składek i już jest problem
 
reklama
Może być 30 dni przerwy w okresie opłacania składek, a autorka napisała, że zmieniła pracę ;) W każdym bądź razie po 15.03 i tak może iść na płatne l4, bo jej minie okres wyczekiwania w nowej pracy.
 
Rozwiązanie
Do góry