reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa

@olka11135 Dobrze piszesz, tylko nie pisz posta pod postem, bo ciężko to do kupy poskładać.

@Ewa1245 Dostałaś wypowiedzenie umowy, która została podpisana z Tobą do 30 kwietnia - i ta data jest dla Ciebie istotna - jeśli chodzi o 12 tydzień ciąży w momencie zakończenia umowy. No chyba że nie podpisałaś wypowiedzenia, a aneks do umowy, który zmienił czas jej trwania (to wtedy jest problem).
Jeśli w trakcie wypowiedzenia dowiedziałaś się o ciąży, to pracodawca musi wypowiedzenie w tym przypadku cofnąć i przywrócić Cię do pracy. Jeśli nie urodzisz przed 30 kwietnia, to umowa będzie musiała zostać przedłużona do dnia porodu.

 
reklama
Mimo tego ze w dniu wypowiedzenia będę dopiero w

mimo tego ze w dniu wypowiedzenia umowy będę w 8 tyg ?
Tak. Jesteś w ciąży, umowę masz do kwietnia. Nie możesz zostać pozbawiona środków. Kto przyjąłby ciężarną do pracy? Prawo jest po Twojej stronie. Głowa do góry. Podaję nr na porady prawne: 61 628 40 05. To jest Powiatowy Inspektorat Pracy z Poznania. Możesz znaleźć swój, a możesz śmiało dzwonić tu.
 
Ja złożyłam sama wypowiedzenie, po czym dwa tygodnie później okazało się, że jestem w ciąży. Cofnęliśmy wypowiedzenie i pracodawca MUSIAŁ moje cofnięcie przyjąć. To wynika z kodeksu pracy.

Jeśli to pracodawca cię zwalnia, to jeśli złożył ci wypowiedzenie, a ty byłas w ciąży, to musi przywrócić cię do pracy niezależnie w którym TC byłaś.

Inna sytuacja jest przy zakończeniu umowy na czas określony.
 
Cześć, mam takie pytanie odnośnie umowy o pracę. Jeśli pracodawca od stycznia wprowadza pracę również w weekendy za wolne dni do odbioru. To czy on może z góry narzucić odbiór tych dni czy ja mam jakieś prawo wyboru?
 
Podejrzewam, że będą to dni wskazane przez pracodawcę, gdyż będzie musiał ułożyć grafik spełniający wymagania kodeksu pracy.
 
Do góry