reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy, druga ciąża a urlop macierzyński

we wniosku chcę zawrzeć m.in. takie zdanie: Proszę o obniżenie wymiaru czasu pracy do 3/4 etatu tj od 1 września do??? i tutaj nie wiem jaką datę podać...
 
reklama
we wniosku chcę zawrzeć m.in. takie zdanie: Proszę o obniżenie wymiaru czasu pracy do 3/4 etatu tj od 1 września do??? i tutaj nie wiem jaką datę podać...

A czy nie sądzi Pani, ze na to pytanie juz odpowiedziałam 6 sierpnia o 13.13?
Jesli wraca Pani do pracy 1 września i chce Pani od tego dnia pracować krócej to szczerze mówiąc nie rozumiem Pani problemu.
 
Ja rozumiem co pani mi odpisała, tj od 1 wrzesnia pracuję w obniżonym wymiarze czasu pracy, wniosek składam 16 sierpnia czyli we wniosku wpisuję od 1 wrzesnia 2011 do 16 sierpnia 2012 ??? chodzi mi tylko o to żeby nie zrobić pomyłki w tych datach (terminie).
 
Ja rozumiem co pani mi odpisała, tj od 1 wrzesnia pracuję w obniżonym wymiarze czasu pracy, wniosek składam 16 sierpnia czyli we wniosku wpisuję od 1 wrzesnia 2011 do 16 sierpnia 2012 ??? chodzi mi tylko o to żeby nie zrobić pomyłki w tych datach (terminie).

Ale To Pani decyduje od kiedy do kiedy chce Pani pracoać w obniżonym wymiarze, a nie ja. Z postów wynika, ze chce Pani od 1 wrzesnia 2011, ale tego czy do 16 sierpnia 2012 tego już wiedzieć nie mogę. Nie znam Pani planów i zamierzeń poza tymi, o których Pani napisała.
 
Czyli jeszcze raz dla jasności. W obniżonym wymiarze czasu pracy mogę maksymalnie pracować do momentu kiedy kończyłby się mój urlop wychowawczy? ale od 16 sierpnia 2011 (dnia złożenia wniosku o obniżenie wymiaru) tylko przez 12 miesięcy jestem chroniona przed zwolnieniem tak?
 
ok to ta kwestia jest już raczej jasna.
Mam jeszcze pytanie czysto hipotetyczne. Jeżeli pracując już w obniżonym wymiarze czasu pracy (np. w listopadzie 2011r) moja sytuacja prywatna na tyle ulegnie zmianie że będę musiała sama zająć się dzieckiem czy mam jeszcze szansę na to aby pójść na urlop wychowawczy?
 
Witam. Aktualnie przebywam na urlopie wychowawczym do 31.12.2011, moja córka ma rok, jestem w 8 tygodniu ciąży, niedawno wyszłam ze szpitala - ciąża jest zagrożona, w związku z tym chciałabym przerwać urlop wychowawczy i przejść na zwolnienie. Wczoraj rozmawiałam z moją przełożoną, poinformowałam o moich zamiarach, nie złożyłam jeszcze żadnego oficjalnego pisma, najpierw chciałam z nią porozmawiać, ale nie była miła ani tym bardziej zadowolona. Poinformowała mnie tylko, że ma już nadwyżkę etatu, a przez mój powrót będzie musiała zwolnić jeszcze jedną osobę. Powiedziała też, że musi przeprowadzić rozmowy i zorientować się w sytuacji i dziś do mnie oddzwoni. Dodam że jestem pracownikiem Banku. Jak wygląda teraz moja sytuacja? Czy powinnam odrazu złożyć pismo o przerwanie urlopu wychowawczego? Czy pismo składam do przełożonego czy bezpośrednio do kadr? Czy ktoś może się nie zgodzić na mój powrót?
 
Witam. Aktualnie przebywam na urlopie wychowawczym do 31.12.2011, moja córka ma rok, jestem w 8 tygodniu ciąży, niedawno wyszłam ze szpitala - ciąża jest zagrożona, w związku z tym chciałabym przerwać urlop wychowawczy i przejść na zwolnienie. Wczoraj rozmawiałam z moją przełożoną, poinformowałam o moich zamiarach, nie złożyłam jeszcze żadnego oficjalnego pisma, najpierw chciałam z nią porozmawiać, ale nie była miła ani tym bardziej zadowolona. Poinformowała mnie tylko, że ma już nadwyżkę etatu, a przez mój powrót będzie musiała zwolnić jeszcze jedną osobę. Powiedziała też, że musi przeprowadzić rozmowy i zorientować się w sytuacji i dziś do mnie oddzwoni. Dodam że jestem pracownikiem Banku. Jak wygląda teraz moja sytuacja? Czy powinnam odrazu złożyć pismo o przerwanie urlopu wychowawczego? Czy pismo składam do przełożonego czy bezpośrednio do kadr? Czy ktoś może się nie zgodzić na mój powrót?

https://www.babyboom.pl/forum/porady-prawnika-f344/zasady-forum-eksperckiego-zporady-prawnika-38394/ - pkt 2
 
reklama
ponawiam pytanie :)
Jeżeli pracując już w obniżonym wymiarze czasu pracy (np. w listopadzie 2011r) moja sytuacja prywatna na tyle ulegnie zmianie że będę musiała sama zająć się dzieckiem czy mam jeszcze szansę na to aby pójść na urlop wychowawczy?
 
Do góry