reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG naszych Słoneczek :)+interpetator skrótów USG

no wlaśnie :p
ja chodze państwowo do gina ( po znajomości, słuzba zdrowia :p ), ale usg to mnie nie rozpieszcza :( - raz miałam
teraz ide sobie to przychodni prywatnej tylko na usg - moje usg, wcale nie musze ginowi pokazywac :p ;)
 
reklama
jasne, że nie pokazuj, jak pokarzesz, to może uznać, że już zrobione i nie wyśle cię od siebie. Ja też pójdę na USG prywatnie, bo mimo wszystko lekarz poświęca wtedy więcej czasu i więcej gada, no i robi bardzo dokładny opis, zdjątko, kasetę i wogóle. Przynajmniej tak u nas jest.
 
ja pamiętam usg Oli z 13 tygodnia. Do końca życia tego nie zapomnę. Poryczałam się jak bóbr, moja piękna baletniczka skakała, machała łapkami, no po prostu była cudna. Teraz też pójdę w tym czasie. Już nie mogę się doczekać...
 
Dziewczyny mowicie o nagraniu kasety z usg jak dzidzia sie rusza.Napiszcie jak to jest czy ja mam poprosic o to swojego lekarza ze chce taka kasete nagrac.Jak to jest? :)
 
Lekarz po prostu musi mieć USG z opcją nagrywania kaset, albo dołączeniem magnetowidu. Słyszałam, że juz niektórzy robia filmiki na CD, ale nie wiem czy to prawda. Tak czy inaczej trzeba szukać takiego gabinetu w którym lekarz jest w stanie nagrać taki filmik. Ni i są to przeważnie gabinety prywatne. A o nagranie kasety prosisz przed badaniem, bo za to się przeważnie dodatkowo płaci.
 
Większość aparatów do usg i echokardiografii, szczególnie w gabinetach i przychodniach prywatnych posiada wbudowaną nagrywarkę dvd. Badanie położnicze usg na życzenie ciężarnej może być nagrane na dvd, należałoby jedynie wcześniej - najlepiej przy rejestracji - zaznaczyć chęć nagrania. Badanie jest wtedy oczywiście drozsze, poniewaz przeważnie jest dłuższe.
Funkcje nagrywania posiadają napewno aparaty firmy GE, ale także inne. W przychodniach państwowych - jak to bywa w publicznej służbie zdrowia - sprzet jest często przestarzały więc można się troszkę rozczarować. :( sugeruje więc prywatnie.

Co do zakupu aparatu usg :):) dziewczyny - jedna głowica do badania jest warta więcej niż wysokiej klasy samochodzik :) W mojej pracy często spotykałam się z takimi aparatami podczas warsztatów echokardiografii dla lekarzy. Jednakże jest to ten sam sprzęt, który różni się jedynie głowica badającą. Niejeden z nich jest wart tyle, co wybudowanie domu jednorodzinnego :)

ale gdyby tak publiczna ściepka na aparat dla nas.... :):):)
 
reklama
Do góry