reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada Serca Zespół Downa u Plodu

reklama
Właśnie dlatego jutro posyłam męża a w razie czego mam się kontaktować z moim gin..on ma tam znajomego to ma coś załatwić żebyśmy mieli więcej informacji
Nawet jakbyś była fizycznie na kardiologii to graniczy z cudem się coś dowiedzieć,
Lekarze są nie mili i krzyczą ze się im dupe zawraca :( najgorszy oddział w szpitalu
 
Ja się "wtrące" odnośnie terapii logopedycznej. Z całego serca polecam Metodę Krakowską, poczytaj proszę i niej i jeśli możesz to poszukaj terapeuty. Jestem pedagogiem, w tym specjalnym z półrocznym wolontariatem w fundacji, gdzie stosowana jest ta metoda. Przynosi bardzo dobre wyniki w rozwoju mowy. Poszukaj też na FB profilu funacy Ja Też - to fundacja zajmująca się dziećmi z Zespołem Downa, moja koleżanka jest jej współzałożycielką. Pozdrawiam i powodzenia!
 
Najlepsze jest to że się przeziębiłam i ledwo stoję na nogach jak będę mieć więcej siły to napiszę..
Ja się "wtrące" odnośnie terapii logopedycznej. Z całego serca polecam Metodę Krakowską, poczytaj proszę i niej i jeśli możesz to poszukaj terapeuty. Jestem pedagogiem, w tym specjalnym z półrocznym wolontariatem w fundacji, gdzie stosowana jest ta metoda. Przynosi bardzo dobre wyniki w rozwoju mowy. Poszukaj też na FB profilu funacy Ja Też - to fundacja zajmująca się dziećmi z Zespołem Downa, moja koleżanka jest jej współzałożycielką. Pozdrawiam i powodzenia!
 
Dzięki za podzielenie się historia, my będziemy mieć logopede w przedszkolu pół godziny tygodniowo i prywatnie 45 minut na tydzień, i raz na jakiś czas w poradni PP jak się jakis termin zwolni ale syn i tak dużo więcej głosek wymawia jak przychodzi z przedszkola, mam nadzieję że to nie afazja z jak sobie twój synek tersz radzi, też jesteś bardzo dzielna i dużo masz na głowie w związku z tym..
Tracilam tutaj przez przypadek. Nie wypowiem się tutaj na temat choroby twojej córeczki bo nawet nie wiem co powiedziec. Bardzo ci wspolczuje.
Natomiast tak czytam o twoim synku. Tez mam trójkę dzieci i najmlodszy dzis ma 8 lat. Od początku mało mowil, potem po swojemu. Gdy mial 3 lata poszedl do przedszkola nie mówiąc kompletnie nic. Od 5 lat jest pod opieka logopedy. Codziennie od 5 lat z nim ćwiczymy. 2 lata temu zaczęłam szukać dalej co jest nie tak. Młody kończył zerowke i dalej mowil nie wyraznie. I wtedy zaczely sie nasze wycieczki po lekarzach. Bylismy w PPP u logopedy , psychologa pedagoga. Potem otolarynglog, neurolog , audiolog . Znowu poradnia i jedyne co mieli do zaoferowania to odroczyc go x pierwszej klasy. Nie zgodzilam sie bo to bardzo mądre i inteligentne dziecko. W szkole dopiero sie zaczelo. Nie potrafiłam nauczyć go czytać. Nauczyciele ho nie rozumieli. Na dodatek zdalne nauczanie to był koszmar. Wszyscy mi mowili ze powinien mieć nauczyciela wspomagającego, ale jednocześnie wszyscy rozkaldali rece. Wiec zbowu do poradni do neuroga i w końcu młody dostal orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Trafiliśmy na neuroga ktory nas nie odeslal z kwitkiem. Okazało się moj syn ma silna afazje. Jego półkole mózgowe nie pracuja rowno
. Jego lewa półkola odpowieczialna za czytanie , mowe, jest na pozimie 4-5 latka a druga na poziomie 10-11 latka.
 
reklama
Ma mieć kontrolne echo serca i jak będzie w miarę ok to przeniosą ja do szpitala bliżej nas na zwykły odział po to żeby jej plucka dojrzaly bo nadal wymaga wąsów tlenowych ale je już z butelki
A co z leczeniem serduszka nic przed echem nie powiedzieli?
Fajnie, że przeszła na butelkę zawsze to jakaś normalność.
Przedszkole wciąż zamknięte?
 
Do góry