reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dzieciątek

Wskazanie wagi u pediatry prawie jak domowej - 5080g, 3280g najniższa waga, średnio tygodniowo Cezary przybiera 300g, karmiony tylko piersią. :happy:
 
reklama
Cześć dziewczyny.
Na początek przypomnę, że moje maleństwo ważyło przy urodzeniu chyba najwięcej z naszych dzieciaczków - 4360g :szok: to było 28 czerwca. Pierwsze ważenie kontrolne było 18 lipca i jak się okazało Wojtuś za mało przybierał na wadze, bo wtedy nie wiedziałam i karmiłam go tylko piersią, a ważył 4280g. Po tygodniu jak zaczęłam go dokarmiać butelką, ważył 4580 i po następnym tyg 4735g. Ja daję małemu Bebilon1, ale zaczęłam od 100 i wszystko wypijał. Karmię go tez tak jak Pycia co 3, 3,5 godziny, w nocy tez 5, 6 godzin prześpi, tylko że nawet 150 teraz wypija!!!
I jakoś nie widać u niego żadnych fałdek:-( już sama nie wiem co o tym mysleć, czyżby cały czas dostawał za mało????
 
agik
zawsze możesz przecież pójść skontrolować wagę do przychodni. Może szybko spala? :-D Ja mimo tego że zarzekałam się, że tego nie zrobię, kupiłam sobie wagę z chicco (na allegro - całe 70 zł - mam zamiar odsprzedać po tyle samo :laugh2:). Przynajmniej nie będę schizować.
 
efilo j mam wage tefala i jestem super zadowolona, po wazeniu pokazuje ile przybyło małemu. tez juz nie schizuje bo tak mi sie zdawalo ze mam malo pokarmu a on nie placze bo to spokojne dziecie. tak, wiem ze przez 4 dni gdy bylam u rodzicow przybral 160 g!!!
 
dziewczyny moja córcia urodziła się 1-wszego czerwca z waga 3 800 i w 8 tygodniu ważyła 6 850... to chyba nie jest nadwaga...


aha... karmię piersią
 
Paollka ponoć wśród dzieci karmionych wyłącznie piersią nie występuje pojęcie nadwagi - poza rzadkimi chorobami. Więc nie ma się co martwić - chyba że lekarz powie coś innego :tak:
 
Esia ja się tylko obawiam, że moja Jasminka,będzie dużym niemowlakiem po swoim ojcu;-)
Bo mój mąż już w 4 miesiącu ważył prawie 11kg...ale jak zaczął chodzi to waga mu spadła..:-)
 
reklama
Do góry