reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka ponad 4kg w 35tc ?

Dołączył(a)
23 Listopad 2018
Postów
7
Jestem obecnie w 36 tc.
W poprzednim tygodniu na usg wyszło że dziecko ma już ponad 4kg. Lekarz powiedział że podczas porodu będzie miało około 5kg. Trochę ciężko mi w to uwierzyć bo tej pory przytyłam niecałe 9kg od początku ciąży. Czy tak wysoka waga to jakieś wskazanie do cesarki? Sam lekarz powiedział że nie wie jak urodzę te dziecko. Dodam jeszcze że to pierwsza ciąża.
 
reklama
Urodzilam miesiąc temu syna w 36+6 i mial 4320 gram wagi, a ja sama na tamta chwike mialam 10,5kg na plusie także wszystko jest mozliwe :) ale trzeba tez pamietac ze usg to tylko maszyna, nam 3 dni przed porodem pokazywalo od 3kg do 3700 a okazalo sie, ze maly jeszcze wiekszy wyszedl.
 
Ja w 38 tyg 4120g a w 41 tyg 4710g ur.cc wyblagane bo 2 core 4600g ur.SN.
Nie masz cukrzycy bo często przy cukrzycy dzieci są takie duże
 
To fakt, mnie tez pierwsze co to o cukrzycę pytali, ale nie mialam.
No ja wyniki miałam na czczo 92 po godz 151 po 2 godz 120 i brałam insulinę na noc i dieta a w 1 dwóch ciazach cukier badany po2 godz i w normie na czczo też i cukrzycy nie było a syn 1- 4100g a cora 4600g a trzecia z cukrzyca (nie wysoka ) 4710g najpierw mi wywoływali 2 razy poród ale nic nie poszło wtedy ważyła niby 4250g i przy cukrzycy to wskazanie do cc ale oni w zaparte że nie zrobią cc bo dziecko musi mieć 4500g w końcu wzięłam kartę okazało się że ma dziecko dość duża głowę i brzuszek największe z 3 dzieci a 1 mi się zablokowalo i było wyciskane więc wyblagalam cc bo czułam że córka jest większa niż 4250g choć pani dr sceptycznie do tego podeszła i na sali do cc powiedziała zobaczymy co powiesz jak dziecko będzie mniejsze niż 4kg ale jak zobaczyła je w brzuchu po przecieciu powłok to już się nie odezwała bo nie mogła jej wyjąć taka była duża więc wiesz cc z powodu wagi ciężko im zrobić miałam wrażenie że to ich usg tylko do 4250 g ważyło bo na każdym dużym dziecku powyżej 4kg mylili się aż o 500g leżałam 3 tyg więc naogladalam się ich pomyłek i wywoływan porodów bezsensu które co 2 kończył się cc.
 
A po 2 lekarz prowadzący powinien wpisać w kartę wskazanie do cc z powodu dużej wagi płodu zwłaszcza że to 1 ciaza
 
Ja w 38 tyg 4120g a w 41 tyg 4710g ur.cc wyblagane bo 2 core 4600g ur.SN.
Nie masz cukrzycy bo często przy cukrzycy dzieci są takie duże


Cukrzycy nie mam. 2 godziny po obciążeniu glukozą miałam 81, a więc norma. Sama byłam dużym noworodkiem, bo urodziłam się z wagą 4.5kg więc może to ma też jakiś wpływ na wagę mojego dziecka.
 
reklama
będzie dobrze, nie martw się na zapas,usg się myli, a jak dzidziuś będzie długi, to wcale tej wagi nie odczujesz. Ważniejszy jest obwód główki, ramion i Twojej miednicy
 
Do góry